×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. februāris, 2013
Drukāt

Baltkrievu robežsargam “plīša desanta” lietā piespriež cietumsodu

Baltkrievijas tiesa piespriedusi divu gadu cietumsodu robežsargam, kurš nav ziņojis par tā dēvētā “plīša desanta” lidmašīnas ielidošanu Baltkrievijas gaisa telpā no Lietuvas, paziņoja Baltkrievijas Augstākā tiesa.

Šis spriedums ir pirmais, kas Baltkrievijā pieņemts saistībā ar pērn 2. jūlijā sarīkoto “plīša desantu”, kad no zviedru aktīvistu lidmašīnas virs Baltkrievijas, arī virs galvaspilsētas Minskas, tika izbērti vairāki simti plīša lācīšu, kuriem bija piestiprināti saukļi vārda brīvības un cilvēktiesību atbalstam. Spriedums robežsargam, kurš nav ziņojis par lidmašīnas ielidošanu Baltkrievijas gaisa telpā, slēgtā tiesas sēdē pieņemts jau 4. janvārī, sacīja Augstākās tiesas preses pārstāve Marija Lapo. Viņš tika atzīts par vainīgu robežsardzes noteikumu pārkāpšanā, viņa sacīja. “Šis cilvēks spriedumu nav pārsūdzējis un jau ir nosūtīts uz koloniju soda izciešanai,” piebilda Lapo.

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko jau iepriekš “plīša desanta” dēļ no amatiem atbrīvojis robežsardzes priekšnieku, gaisa spēku komandieri un ārlietu ministru. Incidents arī izraisījis diplomātisku spriedzi Minskas un Stokholmas attiecībās, līdz ar to no Baltkrievijas tika izraidīts Zviedrijas vēstnieks. Baltkrievijas milicija uz neilgu laiku arī bija aizturējusi blogeri, kurš savā tīmekļa dienasgrāmatā bija publicējis Zviedrijas sabiedrisko attiecību aģentūras uzņemtās “plīša desanta” fotogrāfijas.

Atbilstoši oficiālajai informācijai Baltkrievijas gaisa telpā ielidojušo lidmašīnu pamanījusi robežsargu brigāde, tomēr dežurants, kā skaidro Minskas oficiālā ziņu aģentūra BELTA, “personīgā nolaidīguma dēļ nav saņemto ziņojumu nodevis tālāk Baltkrievijas bruņoto spēku kara aviācijai un pretgaisa aizsardzības spēkiem, kā arī augstākstāvošajam dežurantam”. Tāpēc nesankcionēto lidojumu nav izdevies novērst. Robežsargs, kuram bija jānodod ziņojums par robežpārkāpumu priekšniecībai, “tajā agrajā rīta stundā gatavojies nodot maiņu un mazgājis grīdu”, atsaucoties uz saviem avotiem, vēsta laikraksts “Belorusskije Novosti”. “Informāciju gan viņš saņēma, bet tālāk nenodeva, atgriezās pie birstes un tā aizrāvās ar kārtības ieviešanu, ka aizmirsa par lidmašīnu, kas no Lietuvas puses bija pārkāpusi robežu,” norāda izdevums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+