×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
14. maijs, 2014
Drukāt

Balvu novadā pateicas ģimenei par bez vecāku gādības palikuša zēna audzināšanu (3)

Foto: Balvu novadsFoto: Balvu novads

Attēlā no kreisās_Balvu novada Bāriņtiesas priekšsēdētāja Rudīte Krūmiņa, aizbildne Ilze Aleksandrova un Balvu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Normunds Dimitrijevs

Balvu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Normunds Dimitrijevs trešdien, 14.maijā, Starptautiskās ģimenes dienas priekšvakarā, pasniedza Pateicības rakstu novada Tilžas pagasta iedzīvotājai Ilzei Aleksandrovai par ieguldījumu bez vecāku gādības palikušā bērna audzināšanā un ģimeniskas vides nodrošināšanā, informē novada pārstāve Iluta Mežule.

Viņa klāsta, ka Ilze Aleksandrova uzņēmusies bez vecāku gādības palikušā bērna Normunda Pundura aprūpi, audzināšanu un izglītošanu, dodot bērnam iespēju augt ģimenē, saņemt atbalstu, ģimenes gādību un mīlestību. Bērna mātei atņemtas aizgādības tiesības, par tēvu dzimšanas reģistrā ziņu nav.

Ilze Aleksandrova pirms deviņiem gadiem strādājot iestādē, kurā atradās pamesti bez vecāku gādības atstāti bērni, ievērojusi mazu zēnu. Viņa puisēnu iemīlēja un vēlējās palīdzēt. Ilzes vīrs Valdis, meitas Simona un Sandija arī Normundu iemīlēja un pieņēma kā ģimenes locekli, saucot viņu par dēlu un brāli. Visi kopā veiksmīgi saimnieko savā saimniecībā.

“Paldies Ilzei, kura deviņus gadus apzinīgi audzina bez vecāku gādības palikušo bērnu! Pateicoties viņas rūpēm un gādībai, Normundam ir iespēja izaugt ģimeniskā vidē, saņemt mīlestību un sapratni, iemācīties darba tikumu,” tā Balvu novada Bāriņtiesas priekšsēdētāja Rudīte Krūmiņa.

Mežule norāda, ka Starptautiskā ģimenes diena ikvienam atgādina par iespēju novērtēt ģimenes sniegtā atbalsta lomu savu mērķu un sapņu sasniegšanā. Balvu novada pašvaldība katru gadu pēc Bāriņtiesas lūguma apbalvo un izsaka pateicību tiem vecākiem, kuri rūpējas un sniedz ģimenes siltumu aizbildniecībā paņemtiem bērniem.

Starptautisko ģimenes dienu Latvijā atzīmēs ceturtdien, 15.maijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Prieks, ka Balvos ir tik zinoša un izpalīdzīga Bāriņtiesas priekšsēdētāja Rudīte Krūmiņa. Paldies viņai! Ja mums būtu vairāk šādu darbinieku, kuri prot, var un grib palīdzēt, tad dzīve izskatītos daudz krāšņāka, bet īstenībā diemžēl ir tā, ka lielākā daļa grib nosēdēt savas stundas un saņemt lielo naudu. Saku pēc pieredzes, kur citu kaimiņnovadu bāriņtiesas darbinieki tik parausta plecus par kārtējo jautājumu un sūta cilvēku tālāk… Vēlreiz – paldies Rudītei!

  2. Malači Balvos.Pārejā Latvijā tā nav,neliekas ne ziņas valsts ne par bērniem,ne aizbildņiem….

Draugiem Facebook Twitter Google+