×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.7°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
22. decembris, 2016
Drukāt

Bāriņtiesa atklāj, kas noticis ar dzērāju uzraudzībā atstātajiem mazuļiem (2)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Rīgas bāriņtiesa pārtraukusi aizgādības tiesības vecākiem, kuru bērni aizvadītajā nedēļā atrasti reibumā esošu cilvēku kompānijā, turklāt mazākais ilgāku laiku nav ticis aprūpēts, uz ko norādījuši vairāki iekaisumi.

Kā informēja Rīgas bāriņtiesā, pamatojoties uz Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) ziņojumu, bāriņtiesa pieņēmusi vienpersonisko lēmumu pārtraukt aizgādības tiesības vecākiem. Vēlmi uzņemties rūpes par bērniem izteikusi bērnu otrā vecmāmiņa. Viņi šobrīd uzturas vecmāmiņas ģimenē, kas nodrošina piemērotus dzīves apstākļus un aprūpi abiem bērniem.

Bērnu vecāki līdz šim nebija nonākuši ne sociālā dienesta, ne bāriņtiesas redzeslokā. Vecāki sadarbojas ar bāriņtiesu un veic visas nepieciešamās darbības, lai novērstu bērnu aizgādības tiesību pārtraukšanas iemeslus.

Rīgas bāriņtiesa ne vēlāk kā 15 dienu laikā pēc vienpersoniska lēmuma pieņemšanas sasauks sēdi, lai koleģiāli lemtu par pārtraukto aizgādības tiesību iespējamo atjaunošanu vecākiem. Ja aizgādības tiesības netiks atjaunotas, tad tajā pašā sēdē bāriņtiesa lems par vecmāmiņas iespējamo iecelšanu par bērnu aizbildni.

Jau ziņots, ka RPP darbinieki 15.decembra naktī saņēma informāciju, ka Vecmīlgrāvī bez uzraudzības ir atstāti divi mazgadīgi bērni. Ierodoties notikuma vietā, kāpņu telpā policisti sastapta izsaucēju, kura pastāstīja, ka kaimiņienes bērni šobrīd atrodas viņas dzīvoklī. Sieviete paskaidroja, ka bērnu māte alkohola reibumā nakšņojot citur, savukārt bērnu tēvs atrodas blakus dzīvoklī, arī viņš esot alkohola reibumā.

Sarunas laikā arī no izsaucējas bija jūtama spēcīga alkohola smaka. Sieviete atzina, ka pirms policijas ierašanās lietojusi alkoholu. Policisti kāpņu telpā izdzirdēja bērnu raudas un devās uz izsaucējas dzīvokli, kur atradās aptuveni divus gadus veca meitenīte ar zīdaini. Likumsargi, lai pārliecinātos par bērnu veselības stāvokli, izsauca Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekus.

Gaidot mediķus, dzīvoklī ienāca vēl trīs personas alkohola reibumā, tai skaitā bērnu tēvs un bērnu vecāmāte, kura bijusi ļoti stiprā alkohola reibumā un uzvedusies neadekvāti. Sieviete bļāvusi uz policistiem, kritusi uz ceļiem un prasījusi, lai bērnus nekur nevedot, pēc tam grūstījusi vienu no policistiem, kā arī viņam iesitusi.

Sievietei vairākkārtīgi aizrādīts par uzvedību, taču viņa policistu norādījumus neesot ņēmusi vērā. Tikmēr bērnu tēvs pastāstījis, ka bērnu māte vairākas dienas nav rādījusies mājās, un precīzu adresi, kur šobrīd atrodas bērnu māte, viņš nezinot.

Pēc neilga laika notikuma vietā ieradās mediķi, kuri apskatīja mazuli, kuram bija netīra sejiņa un kājas. Bērns savā gultiņā gulēja plānā krekliņā, viņa kājas un rokas bija aukstas. Mediķi, apskatot bērnu, konstatēja, ka viņš jau ilgāku laiku nav aprūpēts, uz ko norādot vairāki iekaisumi. Mediķi zīdaini apkopa, apģērba un nomainīja autiņbiksītes. Pēc pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanas abi bērni nogādāti drošā vidē – krīzes centrā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. 15.decembra naktī pašvaldības policija saņēma informāciju, ka Vecmīlgrāvī bez uzraudzības ir atstāti 2 mazgadīgi bērni. Policisti izsaucējas dzīvoklī atrada piedzērušos kaimiņu – aptuveni 2 gadus mazu meitenīti un zīdaini.
    Policijai, gaidot mediķus, lai pārliecinātos par abu mazo bērnu veselības stāvokli, dzīvoklī ienāca 3 personas alkohola reibumā, tai skaitā bērnu tēvs un bērnu vecāmāte, kura bijusi ļoti stiprā alkohola reibumā un uzvedusies neadekvāti. Sieviete bļāvusi uz policistiem, kritusi uz ceļiem un prasījusi, lai bērnus nekur nevedot, pēc tam grūstījusi vienu no policistiem, kā arī viņam iesitusi.
    Tāpēc Rīgas bāriņtiesa pārtraukusi aizgādības tiesības vecākiem, kuru bērni atrasti reibumā esošu cilvēku kompānijā. Turklāt mazākais ilgāku laiku nav ticis aprūpēts, uz ko norādījuši vairāki iekaisumi…
    Ģimenes ārsti par ar sūdainu koku nebija iespējams atdzīt, lai pārbaudītu ZĪDAIŅA veselības stāvokli? Lai gan ģimenes ārsts par KATRU bērnu/ cilvēku saņem ik mēnesi no valsts naudu!

    Kā informēja Rīgas bāriņtiesā, pamatojoties uz Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) ziņojumu, bāriņtiesa pieņēmusi vienpersonisko lēmumu pārtraukt aizgādības tiesības vecākiem. Vēlmi uzņemties rūpes par bērniem izteikusi bērnu otrā vecmāmiņa.

  2. sausmas ka cies berni nevainigi,ir vecaki kad atnem bernus un paiet laiks dabu atpakal,citi dzivo nezina kad dabus atpakal bernus,kur ir taisniba,cik var dzivot nezina berni un kas normali audzina bernus,tie vecaki dzivo nezina kad atgus atpakal benus.

Draugiem Facebook Twitter Google+