×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. janvāris, 2014
Drukāt

Barrozu: par eiro ieviešanu gribētu noņemt cepuri Latvijas iedzīvotāju priekšā (13)

Foto: LETAFoto: LETA

Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu piedalās preses konferencē pēc tikšanās ar Eiropadomes priekšsēdētāju un Latvijas Ministru prezidentu.

Eiro ieviešana Latvijā ir notikusi, tikai pateicoties valsts iestāžu un iedzīvotāju intensīvajam darbam, šodien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V) un Eiropas Savienības Padomes priekšsēdētāju Hermanu Van Rompeju sacīja Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu.

“Latvijas iedzīvotāju priekšā gribētu noņemt savu cepuri,” sacīja Barrozu. Tāpat viņš uzteica Latvijas Ministru prezidenta apņēmību un ticību tam, ka eiro Latvijā tiks ieviests. “Viņš saglabāja savu ticību arī grūtos brīžos,” piebilda Barrozu, uzsverot, ka pievienošanās eirozonai ir tikai Dombrovska centienu rezultāts.

“Latvijai jāturpina strādāt pie izaugsmes veicināšanas, un Latvijai ar savu pieredzi jādalās arī ar citām Eiropas Savienības valstīm,” uzsvēra Eiropas Komisijas priekšsēdētājs. “Latvija pievienojusies eirozonai, ieviešot ne tikai vienoto valūtu, bet nodrošinot, ka šim procesam būs arī ekonomiski un politiski ieguvumi. Eiropas Savienība nav tikai ekonomisks veidojums, to vieno solidaritātes principi un vēlme nodrošināt mieru visā Eiropā,” piebilda Barrozu.

Arī Van Rompejs norādīja, ka veiksmīga eiro ieviešana Latvijā ir notikusi, pateicoties Latvijas atbildībai un Dombrovska vadītajam sagatavošanās procesam.

Viņš uzsvēra, ka eiro ieviešana Latvijā notikusi valdības vadītāja, valdības un iedzīvotāju apņēmības rezultātā. Tāpat eiro ieviešana Latvijai dos gan politiskus, gan ekonomiskus ieguvumus.

Kā politiskos ieguvumus viņš minēja Eiropas integrācijas procesu. Ekonomiskais ieguvums ir vienota valūta, kas ir svarīgi, ceļojot eirozonas valstu robežās. “Dalība eirozonā ļaus Latvijai labāk sevi pasargāt no ārējiem faktoriem,” teica van Rompejs.

“Latvija pieder Eiropas kodolam, kur tai ir jābūt un vienmēr bijis jābūt,” uzsvēra Eiropadomes prezidents.

Savukārt Dombrovskis pastāstīja, ka tikšanās laikā viņš abas amatpersonas informējis par jautājumiem, kas saistīti ar Latvijas pievienošanos eirozonai, un kā notiek pāreja uz eiro. Viņš atzina, ka pāreja notika bez būtiskām problēmām un neērtībām iedzīvotājiem.

Tāpat pārrunāti jautājumi par jauno Eiropas Savienības fondu plānošanas periodu, un viņš amatpersonas informējis par Latvijas vēlmi sarunas ar Eiropas Komisiju īstenot paātrinātā režīmā, lai pēc iespējas ātrāk varētu sākt pilnvērtīgu fondu apguvi.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Vai Latvijas valdībā kāds tā ir teicis par tautas izturību un tml. kā to pateica, apmeklējot Rīgu, EK priekšsēdētājs Ž.M.Barrozu: “Latvijas iedzīvotāju priekšā gribētu noņemt savu cepuri”.

 2. Barrozu ir portugālis pēc tautības. Būtu labāk apskatījies kas noticis ar viņa dzimteni pēc eiro ieviešanas… Un mūs gaida tas pats…

 3. Braši iespēlējām Amerikas ģeopolitikas vārtos!

 4. Nu kāds te iedzīvotājiem sakars, jo Latvijā VISU lemj politiķi tautas uzskatus vērā neņemot. Vai Borozu par to zina?

 5. Cepuri nonjemt nav obligaati, bet bikses gan vinjam dereetu novilkt.

 6. Priecājies, draudze – izredzētā tauta tālā pasaulsmalā ir izcīnījusi vēl vienu svarīgu uzvaru! Un par godu šai uzvarai Barozai būs ļauts ne tikai noņemt, bet pat apēst savu cepuri …

 7. Paldies par Dombrovska izturību. Nākotne ir mūsu politiķu rokās un tātad vispirms mūsu rokās. Pietiek sūkt aliņus,bet jābeidz kasīties un jābūt gudriem un drosmīgiem turoties pretī kā pret Eiropas lielvalstu interešu uzspiešanu,tā pret Maskavas ” maigo” un neatlaidīgo okupāciju ar mūsu kangaru šķēlistu un šīnistu un viņiem līdzīgo atbalstu.

 8. Ļautiņi attopieties! Arī man ir mīļš Lats,bet Latvija ar eiro var izdzīvot,bet ar Krievijas rubli būtu Maskavijas impērijā un “draudzīgi nākotnes vārdā pamazām rusificētos. Nedrīkstam aizmirst Staļina teikto,ka pie Baltijas jūras latvieši nedzīvos.Putins ir Staļina politikas turpinātājs,tikai metodes ir citas. Bet būtība paliek!!! Nebūsim sentimentāli,bet reālisti!!!

  • Tad jau Staļins būs pareģis bijis. Paskatoties reāli pēdējos 20 gadus un pieliekot punktu ar Euro ieviešanu, būsim viņa pravietojumu piepildījuši.

 9. Latvijas iedzīvotāji nekādu euro nav ieviesuši.To izdarīja Dombrovskis ,Vilks un Rimševics.Par to atbildēt arī šiem trim kangariem vajadzēs.

 10. Liels nopelns par eiro ieviesanu Latvija pieder bez saubam ari Latvijas finansu ministram Andrim Vilkam!

 11. Dīvaini,sabiedrībā iedzīvotāji gan tādi dikti bēdīgi par zudušo latiņu,kur tik ej,pa ielu,sarunās, veikalos…

  • Tur taisnība. Man arī nav gadījies satikt kādu,kas būtu sajūsmā par eiriķiem. Bet kad paskatos televīziju,tad gan jāapskauž žurnālisti,jo tie kā kādu satiek,tā tas no laimes vai kūet par eiriķiem .Nu veicas tiem MŪSU žurnālistiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+