Sports
Motoru sports

Baumanis ir vīlies: jāsagremo kamols kaklā un jāmeklē cēloņi0

Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas autosportistam Jānim Baumanim pēc svētdien Biķernieku trasē, Rīgā, notikušā pasaules rallijkrosa čempionāta devītā etapa, kurā viņš nespēja tikt pusfinālā, bija pilnīga tukšuma sajūta, sportistam atzīstot, ka netika izpildīts pat minimālais uzdevums.

Jau ziņots, ka Baumanis sestdien pēc divām kvalifikācijas kārtām bija devītais, bet svētdien braucienos ieņēma 15. un 14.vietu, summā paliekot 14.pozīcijā. No tikšanas 12 labāko pulkā Baumanis atpalika par punktu.

“Šobrīd man nav īsti ko teikt par savām emocijām. Ir pilnīga tukšuma sajūta, jo netika izpildīts pat minimālais uzdevums (pusfināla sasniegšana), nemaz nerunājot par kaut ko tālāk,” sacīja STARD komandas braucējs Baumanis.

“Ir jānorij milzīgs kamols un jāsagremo to, kas ir noticis. Jāsāk meklēt iemesli un cēloņi, kādēļ tas tā notika.

Protams, daudz ko pamaisīja trešā kvalifikācija, kurā no Liama Dorana saņēmu trīs sitienus un tas arī principā izšķīra manas iespējas tikt pusfinālā,” teicas Baumanis.

“Protams, mans mērķis bija cīnīties par pusfinālu un pēc tam par finālu. Labi zinām, ka pusfinālos parasti notiek trakas lietas un tajos neko nevar paredzēt, taču šoreiz angļu pilots Dorans izdomāja, ka trešajā kvalifikācijā viņš brauks agresīvi. Nesaprotama rīcība no viņa puses un diemžēl tiesneši viņu nesodīja, jo Dorans mani neapdzinana, tomēr mašīnu saskādēja diezgan pamatīgi. Žēl par to, bet jāturpina cīnīties,” Baumanis norādīja, ka čempionātā vēl gaidāmi trīs etapi.

“Kvalifikācija kopumā nebija veiksmīga. Ja starts otrajā, trešajā un ceturtajā braucienā bija veiksmīgs, tad turpinājums neizdevās, jo mašīnai pietrūka ātruma. Rūpnīcas auto taisnēs izteikti atrāvās un ir jūtams motora jaudas zudums. Ir kaut kas jādara lietas labā, taču šaubos, ka tas notiks vēl šosezon,” atzina Latvijas sportists.

“Bija skaidrs, ka rūpnīcas komandas būs ļoti ātras, jo tās šovasar aizvadīja trīs dienu testus šajā trasē, bet mēs šeit nebijām.

Saistītie raksti

Viņi jau no paša sākuma saprata, ar kādiem regulējumiem jābrauc, kamēr mēs līdz trešajai kvalifikācijai meklējām regulējumus. Tādēļ principā pēdējie divi kvalifikācijas braucieni bija vienīgie, kuros mēs nepārregulējām mašīnu no tehniskā viedokļa. Pasaules čempionātā vienmēr ir jābūt gatavam jau no pirmajiem braucieniem,” atklāja Baumanis.

Viņam bija žēl, ka mājās nevarēja iepriecināt savus līdzjutējus.

“Mājas posms vienmēr ir pats labākais un no skatītājiem lielākais atbalsts vienmēr tiek saņemts Latvijā. Nav šaubu, ka skatītāji bija lieliski un paldies visiem, kuri ieradās un atbalstīja ar laba vēlējumiem, taču uzskatu, ka esmu viņus pievīlis,” tiešs bija Latvijas autobraucējs.

LA.lv
LE
LETA
Sports
Izcila nedēļa Majoros – Samoilovs/Šmēdiņš triumfē bez neviena zaudēta seta 1
16 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Igaunis Tanaks vēl tuvāk pasaules čempiona titulam rallijā
18 stundas
LE
LETA
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš iekļūst Jūrmalas trīs zvaigžņu posma finālā
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
Meklēsim “Latvijas lepnumu” kopā!
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Sākumā gaidāms sauss un saulains, tad laiks pamainīsies. Prognoze jaunajai nedēļai
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Par kukuļdošanu Jūrmalas mēra vēlēšanās notiesātais Milušs no Latvijas esot aizmucis kravas auto slēpnī
12 stundas
Raivis Šveicars
Ekonomika
“Rimi” var skenēt preces iepirkšanās laikā. Kā tas darbojas?
2 stundas
LE
LETA
Sports
Samoilovs uzvaras svin bez šampanieša – šobrīd nedrīkst
1 stunda