Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
12. oktobris, 2016
Drukāt

Bēgļiem Latvijā pamatā patīk divas lietas (1)

Foto - Ģirts ZvirbulisFoto - Ģirts Zvirbulis

Patvēruma meklētājiem Latvijā visvairāk patīk cilvēki un jūra, intervijā aģentūrai LETA stāstīja Latviešu valodas aģentūras metodiķe Ērika Pičukāne, kura koordinē latviešu valodas mācīšanu “Muceniekos”.

“Kontaktējoties ar patvēruma meklētājiem, es viņiem vienmēr jautāju, kas viņiem patīk Latvijā. Parasti viņi atbild, ka patīk cilvēki. Patvēruma meklētāji “Muceniekos” atrodas tādos kā siltumnīcas apstākļos. Iespējams, ka tie, kas paliks Latvijā, vēlāk saskarsies ar skaudrāku attieksmi,” pastāstīja Pičukāne.

Patvēruma meklētāji saka, ka viņiem patīk arī Latvijas daba, jo viņu dzimtenē daba ir pilnīgi cita. Tie, kuri ir redzējuši jūru, runājot par to ar sajūsmu. Izzināt, kas no Latvijas ēdieniem garšo patvēruma meklētājiem, ir grūtāk, piemēram, papriku mēs ēdam pilnīgi citādi nekā viņi. Toties viņiem garšojot Latvijas siers, bet desas gan netiekot slavētas.

Pičukāne atzina, ka Latvijas iedzīvotāji ir ļoti stereotipiski savā domāšanā. “Atceros, vienā no manām pirmajām grupām bija kāds vīrietis ar lūgšanu krellēm rokā. Nodomāju: tas nu gan ir fanātisks islāmticīgais, bet izrādījās, ka viņš ir vienīgais kristietis tajā grupā,” pastāstīja metodiķe.

“Mēs apzināmies, cik svarīgi ir mācīties latviešu valodu ne tikai nodarbībās, bet arī dzīvē un darbā. Es gribu pateicībā noliekt galvu “Mucenieku” skolotāju priekšā, kuri par patvēruma meklētājiem rūpējas arī savā brīvajā laikā,” uzsvēra Pičukāne. Patvēruma meklētājus, kuri vēlas, viņi aizved un pieraksta bibliotēkā, lai šie cilvēki varētu lasīt grāmatas. Skolotāji savā brīvajā laikā aizved patvēruma meklētājus uz savu dārzu.

“Es gribētu, lai Latvijā būtu vairāk pozitīvo stāstu par integrāciju. Ne reliģijas, ne tautības nav labas vai sliktas, ir tikai labi vai slikti cilvēki,” uzsvēra Pičukāne.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tad nu gan nozīmīgu personu viedoklis Atbildēt

    Un ne vārda par to , vai patiks strādāt ? Īstenie eksperti , kuri būtu jāaptaujā …

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (50)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Līdz bākai Kolkā aizbrist nevarēja, bet tuvu gan: Unikālā jūras atkāpšanāsAizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas, pateicoties austrumu vējam. Visā Latvijas
Draugiem Facebook Twitter Google+