×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. decembris, 2016
Drukāt

Vai budžets nāks par labu demogrāfijai? “LA” atpaujā jomas ekspertus (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Demogrāfs Ilmārs Mežs.

Ilmārs Mežs, demogrāfs: “Jā, tajā ir ietverti vairāki nopietni Demogrāfijas lietu centra sagatavotie priekšlikumi, kas tieši mērķēti uz daudzbērnu ģimenēm un tādām, kas nonākušas problēmsituācijās. Ir palielināts valsts ģimenes pabalsts par ceturto un katru nākamo bērnu. Tas attieksies uz vairāk nekā 10 000 bērnu un 19 000 ģimenēm. Ceru, ka nākamgad izdosies panākt līdzīgu atbalstu arī trīs bērnu ģimenēm. Beidzot ledus ir salauzts arī Satiksmes ministrijas pretestībā pret daudz­bērnu ģimeņu atlaidēm starppilsētu autobusos un vilcienos. Vēl tiks sākts atdot parādu tām ģimenēm, kurām jau 20 gadus Latvija bija pagriezusi muguru, – gan audžuģimenēm, gan aizbildņiem, maksājot nepamatoti zemu uzturnaudu, kā arī pabalstu apgādnieka zaudējuma gadījumā. Vairāk nekā 19 miljoni demogrāfijai – tas ir cienīgs solis nabadzības mazināšanai ģimenēs.”

Pēteris Leiškalns, LDDK sociālo lietu un sociālās drošības eksperts: “Beidzot pēc 20 gadu ilgas mocīšanās ir normalizēts atbalsts bērniem, kuri ir aizbildniecībā. 25% atlaides daudzbērnu ģimeņu braukšanai ar sabiedrisko transportu nav daudz, tomēr kaut kas. Attiecībā uz pārmaiņām ģimenes valsts pabalstā, salīdzinot ar Igauniju, mēs stipri atpaliekam. Un tomēr valsts mazliet pagriezusies ar seju pret ģimenēm.”

Ilze Mileiko, antropoloģijas pētniece, eksperte ģimenes politikas analīzē: “Papildu piešķīrumi budžetā, kas saistīti ar demogrāfijas veicināšanu, noteikti vērtējami atzinīgi. Tie ir pozitīvi signāli, tomēr ir virkne citu lēmumu, piemēram, pārmaiņas, kas skars mikrouzņēmējus un citas, kas cilvēkiem rada nedrošību un līdz ar to atstās negatīvu iespaidu arī uz demogrāfiju.”

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Valdis Freimantāls Atbildēt

  Latvija daudzbērnu ģimenes pazemo un apkaro!!!

  Lasīt manu rakstu:”Mosties, celies,, strādā”!!! (internetā)

  Man ir 10 berni un 13 mazbērni. Variet man ticēt!

  Komunistu viltības ir jāatmasko!

  Dievs Svēti Latviju.!

  Lasiet manu rakstu www Tautastribunals.eu.

  Demogrāfiskā katastrofa ir JĀAPTUR!

  Visas 1940. gadā likvidētās latviešu biedrības ir JĀATJAUNO. (tas ir latviešu īstais spēks)!

  1938.gada AIZLIEGTIE statūti ir jāatjauno Rīgas Latviešu Biedrībā!

  Komunistu un čekistu 4.maija valsts N O Z I E G U M I ir jāsauc īstos vārdos!

  Iestājieties Dittas Rietumas Latviešu Biedrībā, kur es esmu goda biedrs un GODA TIESAS priekšsēdis!

  Rīgas Latviešu Biedrības brutalā likvidācija 1993.gada 18.februāra naktī ir ES kauna traips – postkomunisma zvērības izpausme!

  Dievs Svēti Latviju!

 2. LABA ZIŅA — Kaut lēnām, bet tomēr pareizā virzienā. Darīsim vēl VAIRÄK 2018. gadā !
  Saules mūžu Latvijai un latviešu tautai.
  Latviešu bērni — vienīgie DROŠIE LATVIEŠU TAUTAS NĀKOTNES GARANTI !!!!

  Valmierietis

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  Un, ari: “Gudri ļaudis mācās galvenokārt no citu kļūdām, ne pārāk gudrie – galvenokārt no savējām, bet pilnīgi bezcerīgi muļķi nemācās VISPĀR.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Demogrāfiju veido četras sastāvdaļas – dzimstība, mirstība, imigrācija un emigrācija. Latviju pēdējos gadus katru gadu pamet aptuveni 25.000-30.000 cilvēku. Turklāt oficiālie emigrācijas dati visticamāk neparāda patieso situāciju. Latvijā iebrauc tikai 10.000-15.000 cilvēku, turklāt lielākā daļa ir cittautieši, nevis latvieši. Latvijā ik gadu nomirst par 10.000 cilvēku vairāk nekā piedzimst. Kopā šos datus savelkot, Latvija ik gadus zaudē 25.000-30.000 cilvēku. Tas ir pielīdzināms Valmieras iedzīvotāju skaitam. Tātad katru gadu mēs zaudējam veselu Valmieras pilsētu.” … ( cit.vied.aut. – Jānis Pļaviņš, kustība “Par dzīvību”, viedokļa publikācija 26.12.2014. )
  ——-
  .
  ”Bet statistika – skaita “vaukšķus”…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 7.05.2008., Nr.6. )
  .
  “Nav tālu laiks, kad šajā “valstī”,
  Vairs paliks tikai ‘SILES balsti’,
  Bars ‘funkcīšu’ un “ķēķa” ‘menti’ ~
  Pie tā tiek “strādāts”, konsekventi!…”
  .
  Gan ‘pensīši’ šeit “noliek ķelli”,
  Gan – pamet Muļķu Zemes elli,
  Tie, kuriem ‘jākaujas ar badu’ ~
  Dilst “genofonds”, ar katru gadu…
  .
  Bet statistika – skaita “vaukšķus” ~
  Gan emigrantu daudzos ‘taukšķus’,
  Gan tos, kas… citos ‘medīblaukos’:
  “Tas “valstij” netraucē ‘grimt taukos’!…”
  .
  Var ‘SILES branža’ berzēt rokas:
  “Pa pirmo!!! ‘Atkritīs’ mums mokas,
  Dēļ “bauru lohiem” ‘fišku šķobīt’!
  (Tāpat – neko tur ‘neizlobīt’…)”

  Lai “treknu punktu pieliktu” ~
  Kāds ‘biedrs’, viebjot šņukuru,
  Rukšķ “mantru” (kaut kur dzirdētu):
  “Nav cilvēku – nav problēmu!…”

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 4. Alkst pēc finansiālām asinīm….. Tavējām!

 5. Ne jau pabalstu par ceturto bērnu palielināšana veicinās demogrāfiju vai arī kaut kāda atlaide transportā triju bērnu ģimenei. Līdz tam trešajam un ceturtajam bērnam vēl jānonāk. Jau viena un divu bērnu ģimenes izjūt lielu nedrošību par nākotni, par ko ar ļoti nestabilo nodokļu sistēmu cītīgi rūpējas valdība. Es arī gribētu trešo bērnu, bet nejūtu drošību, ka pienācīgi spēšu parūpēties par esošajiem diviem. Drīz beigsies otrā bērna kopšanas atvaļinājums, jāiet strādāt. Aukli es nevarēšu atļauties, bērnudārzā vietas nav. Pusslodzes darbus valdība ar visiem spēkiem nīdē ārā. Nodokļi pieaug, tajā skaitā draud ar pieaugumu nodoklim par vienīgo īpašumu. Viss paliek dārgāks, algas netiek līdzi. Ko man dos tās piecas kapeikas pabalstu pielikumā, ja jau tā sadzīves organizāešana prasa akrobātisku piepūli?

  • Precīzi pateikts. Paturpinot domu – šodienas viena…divu bērnu ģimenes ir un laikam arī būs tās, kuras samaksās visu nodokļu pieaugumu, samaksās pensijas šodienas pensionāriem, mēģinās veikt uzkrājumus savām vecumdienām (naivi) un sakrāt līdzekļus savu bērnu izglītībai. Kāda demogrāfija…?

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mācību sezona

Nacionālie bruņotie spēki pagājšnedēļ informēja žurnālistus par vasarā un rudenī Latvijā paredzētajām trim vērienīgām mācībām, kurās piedalīšoties vairāki tūkstoši sabiedroto karavīru, kā arī lidmašīnas un bruņutehnika. Tuvākās mācības Latvijas teritorijā – ASV organizētas sauszemes un gaisa spēku mācības “Saber Strike 18” – sāksies 3. jūnijā. Atbildīgās iestādes sabiedrību brīdinājušas arī par šovasar jau sāktajiem un vēl gaidāmajiem remontdarbiem uz Latvijas un galvaspilsētas ceļiem un ielām. Gan autovadītāji, gan gājēji Rīgā pērn sūrojās par neērtībām, ko radīja nepārdomāta darbu organizācija un nenorobežotas remontdarbu vietas. Šosezon redzēsim, vai pašvaldība mācījusies no pagājušās vasaras kļūdām.

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+