×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
18. decembris, 2014
Drukāt

Berlīnē stāda Latvijas ozolu (1)

Foto-Andra ŪdreFoto-Andra Ūdre

Trešdien, 17.decembrī, Berlīnē tieši mēnesi pirms pasaulē vislielākās lauksaimniecības, pārtikas un dārzkopības izstādes–gadatirgus “Zaļā nedēļa” atklāšanas izstāžu kompleksa “Messe Berlin” teritorijā stādīja Latvijā audzētu ozolu.

Stādīšanā piedalījās Latvijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Vācijā Elita Kuzma, Zemkopības ministrijas nozares padomnieks Briselē Aivars Lapiņš, izstāžu kompleksa “Messe Berlin” viceprezidents Karels Heijs un nodibinājuma “Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai” valdes priekšsēdētājs Rihards Krastiņš. Ozols izaudzēts akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” Kalsnavas kokaudzētavā, 2007. gadā iesējot zīles, kas ievāktas no Kalsnavas arborētumā augoša ozola. Patlaban ozola garums ir 2,15 metri. Lai ozols izaugtu liels un varens, tam līdzi pūrā dota Latvijas augsne.

“Akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” dāvātā ozola stādīšana bija simbolisks draudzīgs žests. Ozols simbolizē stiprumu, sīkstumu, neatlaidību un darba tikumu, tas augs ilgi un pamatīgi,” pēc stādīšanas teica A. Lapiņš.

Izstādes laikā, no 2015. gada 16. līdz 25. janvārim, Zemkopības ministrija sadarbībā ar nodibinājumu “Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai”, SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs un Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūtu kopīgi rīkos produktu degustāciju, pārdošanu, pakalpojumu demonstrēšanu un aktivitātes, kurās varēs piedalīties ikviens izstādes apmeklētājs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kāpēc tik tuvu ēkas sienai/pamatiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+