×
Mobilā versija
°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
7. februāris, 2016
Drukāt

Bērnu slimnīcā sākta pārbaude par ārstu, kurš mazam bērnam naktī izmeklēšanu veicis pavirši (10)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā sākta pārbaude saistībā ar kādas mātes sūdzību par ārstu, kurš mazam bērnam naktī izmeklēšanu veicis pavirši. Pārbaudē tiks arī pārbaudīts, vai šāds ārsts var vispār turpināt darbu slimnīcā, aģentūrai LETA pastāstīja slimnīcā.

Portāls “cālis.lv” trešdien vēstīja, ka kāda māte uz slimnīcu aizvedusi savu dēlu, jo viņam ļoti sāpējis vēders un bijusi augsta temperatūra, tomēr ārsts, kurš bērnu apskatījis, ieteicis ģimenei doties mājās. Tikai nākamajā dienā pēc mātes uzstājīgiem lūgumiem bērns atbilstoši pārbaudīts un viņam veikta operācija.

Slimnīcā norāda, ka ir saņemta sūdzību no mātes, kura ir neapmierināta ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļā saņemto ārstēšanu un attieksmi. Pēc sievietes teiktā, ārsts nesniedza pirmo palīdzību un izmeklēšanu veica pavirši, kā arī izturējās nelaipni.

Kā stāstīja slimnīcas pārstāve Daiga Rauba, šobrīd sāktas vairākas pārbaudes – gan par pacientu drošības pārkāpumiem, gan par komunikāciju un ētiku attieksmē pret pacientiem. Tāpat Bērnu ķirurģijas klīnikas vadītājam uzdots izvērtēt, vai konkrētais ārsts var turpināt darbu Bērnu slimnīcā, “jo šādi notikumu ne tikai kopumā mazina uzticību veselības aprūpei un met ēnu uz kolēģiem, kas darbu dara ļoti godprātīgi, bet ir pretrunā ar tiem principiem, pēc kuriem mēs, lielais vairums bērnu slimnīcas darbinieku, dzīvojam”. Pārbaudes rezultāti gaidāmi nākamajā nedēļā.

Viņa arī piebilda, ka slodze medicīnā, jo sevišķi Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā, ir ļoti liela, tomēr tas nevar būt par attaisnojumu neētiskai rīcībai.

Rauba arī aicināja ikvienu pacientu ziņot slimnīcas Kvalitātes vadības speciālistiem par šādu vai līdzīgu pieredzi, jo slimnīcas mērķis ir nodrošināt, lai nekad un nevienam nebūtu jāšaubās par to, ka Bērnu slimnīcā tiks saņemta profesionāla palīdzība.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Ar likumu vajadzētu aizliegt medicīnas personālam strādāt 24 stundu režīmā – ar pilnu atbildības sajūtu varu teikt, ka šais stundās pienāk brīdis, kad nogurums un miegs nav atvairāms ne ar kādiem līdzekļiem. Lai cik apzinīgs arī būtu cilvēks, pret dabas likumiem mēs esam bezspēcīgi – miegs uzkrīt kā ģībonis, kaut vai uz dažām minūtēm, bet tās kādam var būt liktenīgas. Esmu tā strādājusi vairākus gadus un diemžēl pamatīgi sabeigusi savu veselību, jo atelpas laiks ir pārāk īss. Nevaru izteikties par konkrēto gadījumu, bet medicīnas darbinieku darba slodze būtu pamatīgi jākoriģē.

 2. Vai vel nav skaidrs – gaidīja rokas pazeltīšanu… Dotu 500 eu un visi kustētos… Ne pirmā tāda situācija un ne pirmā tāda slimnīca – nemaksā, guli koridorā un gaidi – nāvi vai dod pazeltīšanu…

 3. Ne ar kādu pārslodzi nav attaisnojama ārsta rīcība šajā gadījumā !!! Ja māta nebūtu tik uzstājīga, bērna vairs nebūtu !!! Un kā vispār Latvijā tiek pieļauta šāda prakse ,ka naktī tiek izrakstīti cilvēki no rajoniem ??? Vai tas nav noziegums ???

  • ka operācija bija steidzama un ka bez tulitejas tās veikšanas draudetu briesmas. nedzejo no nekā nezin ko

   • Tad izlasi iepriekšējo rakstu! 40 grādu temperatūra un stipras sāpes vēderā – pirmā diagnoze, kas nāk prātā, ir akūts apendicīts! Labi, ka māte ar bērnu palika slimnīcā un operācija, kaut arī mazliet novēloti, tika veikta. Bail pat padomāt, kas būtu, ja viņi būtu devušies mājās…

 4. 🙂 videonoverošana, videonoverošana un velreiz videonverošana
  nu konkreti kas un kā nav zināms un protams var but ka ārstam bija jārikojas, bet tikpat labi es varu iedomaties histerisku mammuķiti kas nakts vidū atvilcis bērnu pieprasa tuliteju 10 ārstu konsiliju utt. ko ātsts konkreti teica, vai nelaipniba bija tik nepiekrišana mātes prasibām vai reāla, vai ārsts varbut teica ka nav mirstama kaite un aicināja atnākt no rīta kad bus speciālists konkrētajā jomā (ko reāli māte ari izdarija, ) ko tur īsti izoperēja un cik tas bija steidzami un veselibai bīstami . nekas nav atreferets . butu videoieraksts, tad uzreiz viss redzams ko katrs teicis, ko darijis…..

  • Yes!
   Ir šitās vientuļās, sen nedrāztās bābas, kas nomoca bērnu un apkārtējos ar savu gļotaino enerģiju

   • Bērnam izgrieza aklo zarnu, kura bija pārplīsusi, jo operāciju neveica laicigi. No tā pat pieaugušie mirst, nemaz nerunājot par bērnu.

 5. Ja ārstam pārslodze,tā ir darba devēja atbildība! Vajadzēja Belēvičam atlaist atbildīgo valdes locekli par medicīnu,tad būtu kāds rezultāts!

 6. Tas taču nebija bēgļu bērns, par ko satraukums?

Draugiem Facebook Twitter Google+