foto – LETA

Bertuks izcīna bronzas medaļu pasaules čempionāta garajā distancē 0

Latvijas orientierists Edgars Bertuks otrdien izcīnīja bronzas medaļu Somijā notiekošā pasaules čempionāta garajā distancē.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Bertuks finiša līniju sasniedza ar trešo labāko rezultātu, 19,8 kilometrus garo distanci pieveicot vienā stundā, 43 minūtēs un 29 sekundēs. No zelta medaļas ieguvēja francūža Tjerī Georžū latvietis atpalika vienu minūti un 50 sekundes. Savukārt otrajā vietā ierindojās mājinieks Jani Lakanens, kuram Bertuks piekāpās vien par 32 sekundēm.

Šī Bertukam pasaules čempionātos ir jau trešā medaļa. Pagājušā gada pasaules čempionātā Edgars Bertuks triumfēja vidējās distances sacensībās, pievienojot bronzas godalgu garajā distancē.

Bertuka trīs izcīnītās godalgas ir līdz šim vienīgās Latvijai pasaules čempionātos.

Citiem latviešiem finālsacensībās veicās pieticīgāk – Kalvis Mihailovs ieņēma 38.pozīciju, bet Jānis Kūms palika 40.vietā 45 dalībnieku konkurencē.

Tikmēr starp daiļā dzimuma pārstāvēm visaugstāk ierindojās Aija Skrastiņa, kura 13,9 kilometrus garo distanci veica vienā stundā, 33 minūtēs un trīs sekundēs, no uzvarētājas šveicietes Simones Nigli atpaliekot par 13 minūtēm un vienu sekundi. Šī Šveicei dāmu konkurencē bija jau 22.zelta medaļa orientēšanās sporta pasaules čempionātos.

Savukārt cita latviete Inga Dambe ieņēma 21.pozīciju, bet Līga Ārniece, kura Latvijas izlasē atgriezusies pēc deviņu gadu pārtraukuma, ierindojās 28.vietā 44 finišējušo dalībnieču konkurencē.

Sacensību turpinājumā trešdien pasaules čempionāta dalībniekiem paredzēta atpūtas diena, bet dienu vēlāk sportisti sacentīsies vidējās distances kvalifikācijā.

Pasaules čempionātā, kas norisinās no 6.līdz 13.jūlijam, sacenšas pasaules labākie orientieristi no 48 valstīm. Latviju šajā čempionātā pārstāv desmit sportistu komanda. Nedēļas laikā sportisti veiks 14 dažādas distances un izcīnīs astoņus čempionu titulus.