Mobilā versija
+9.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
18. jūnijs, 2015
Drukāt

Bērziņš pateicas Saeimai par sadarbību un aicina turpināt pārvaldes reformu īstenošanu

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pasniedz rozes Valsts prezidentam Andrim Bērziņam pēc viņa uzrunas Saeimas pavasara sesijas pēdējā sēdē kā pateicību par veiksmīgu Valsts prezidenta institūcijas un parlamenta sadarbību.

Valsts prezidents Andris Bērziņš šodien uzrunā Saeimas pavasara sesijas pēdējā sēdē pateicās 12.Saeimai par veiksmīgu sadarbību un aicināja turpināt viņa rosināto politiskās pārvaldes reformu īstenošanu.

Bērziņš šodien teica vienu no pēdējām, ja ne pašu pēdējo runu Saeimā kā Valsts prezidents.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), kura šodien vada sēdi tautastērpā, pēc runas pasniedza Bērziņam baltas rozes.

Bērziņš savā runā novērtēja Valsts prezidenta institūcijas un parlamenta sadarbību savu četru gadu pilnvaru laikā, kā arī iezīmēja būtiskākos uzdevumus, kas likumdevējam būtu jāveic nākotnē.

Viņš atgādināja, ka šo četru gadu laikā ir sadarbojies ar 10., 11. un 12.Saeimu un savā darbības laikā vairākkārtīgi vērsies Saeimā, lai piedāvātu izmaiņas spēkā esošajos normatīvajos aktos, kopā rosinot grozīt 16 likumus. Tāpat Valsts prezidents izdevis vairākus rīkojumus, lai sadarbībā ar izpildvaru risinātu aktuālus jautājumus, piemēram, lai novērstu pārāk sīkumainu tiesisko regulējumu un lai risinātu jautājumus par lauksaimniecības zemes efektīvu un ilgtspējīgu izmantošanu. Uz šo rīkojumu bāzes pieņemti konkrēti lēmumi. Valsts prezidents atzinīgi novērtēja grozījumus likumā par zemes fonda izveidi un Ministru kabineta lemto, ka līdz nākamā gada beigām ir jāizstrādā priekšlikumi ministru darba noteikumu ieviešanai.

Bērziņš uzsvēra, ka 12.Saeimā jāturpina darbs pie likumdošanas iniciatīvas politisko partiju stiprināšanai un atbildības paaugstināšanai, norādot, ka jāpalielina valsts finansējums politiskajām partijām, lai novērstu šauru interešu grupu ietekmi lēmumu pieņemšanā politiskajās partijās, atzīmējot, ka ievērojams valsts finansējuma īpatsvars politisko partiju budžetos ir Eiropas demokrātiskajās valstīs plaši pieņemta prakse.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+