×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. oktobris, 2014
Drukāt

Bezdarbnieku apmācībās turpmākos septiņus gadus plāno ieguldīt 96 miljonus (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Kronvalda parkā pie Kongresu nama notiek Nodarbinātības valsts aģentūras rīkotais Vakanču gadatirgus.

Labklājības ministrija (LM) tuvāko septiņu gadu laikā bezdarbnieku kvalifikācijas un prasmju paaugstināšanā plāno ieguldīt 96,43 miljonus eiro, tādējādi kopumā atbalstot 85 000 bezdarbnieku un darba meklētāju, informē LM.

No minētajiem 96,43 miljoniem eiro Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansējums būs 81,96 miljoni eiro, valsts budžeta finansējums – 12,19 miljoni eiro, bet privātais līdzfinansējums 2,28 miljoni eiro.

Laikā no 2015.gada līdz 2021.gadam plānoti dažādi ESF līdzfinansēti apmācību, pārkvalifikācijas un kvalifikācijas paaugstināšanas pasākumi, lai bezdarbniekiem un darba meklētājiem būtu iespēja paaugstināt kvalifikāciju un prasmes atbilstoši darba tirgus prasībām.

Minētajā laika periodā Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) īstenos, piemēram, konkurētspējas paaugstināšanas pasākumus, profesionālās apmācības, pārkvalifikācijas, kvalifikācijas paaugstināšanas pasākumus, neformālās izglītības programmu apguvi, apmācību pie darba devēja.

Tāpat NVA apmācību laikā sniegs specifiskus pakalpojumus mērķa grupu bezdarbniekiem, piemēram, ergoterapeita, surdotulka un asistenta pakalpojumus, nodrošinās specializētu transportu bezdarbniekam ar invaliditāti.

Pilnveidojot atbalsta sniegšanu bezdarbniekiem, NVA paredzējusi arī īstenot elastīgas apmācību formas, piemēram e-apmācības, tādējādi uzlabojot piekļuvi apmācību pasākumiem arī bezdarbniekiem un darba meklētājiem ar ierobežotajām pārvietošanās iespējām un nelabvēlīgākajā situācijā esošajiem bezdarbniekiem un darba meklētajiem.

Vienlaikus NVA apmācību pasākumos plānots ieviest atbalstu reģionālajai mobilitātei, lai veicinātu cilvēku mobilitāti un iespēju sasniegt apmācību vietas.

Bezdarbnieku atbalsta pasākumi minētajā laika posmā paredzēti sagatavotajos noteikumos par ESF darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” specifiskā atbalsta mērķa “Paaugstināt bezdarbnieku kvalifikāciju un prasmes atbilstoši darba tirgus pieprasījumam” īstenošanu.

Noteikumu projekts ceturtdien izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē. Tas vēl jāsaskaņo ar ministrijām, citām institūcijām, nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un jāapstiprina valdībā.

LM piebilst, ka atbilstoši NVA operatīvajiem statistikas datiem uz 6. oktobri reģistrētais bezdarba līmenis valstī 2014.gada septembrī bija 8,2% jeb 79 359 cilvēki.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tātad vidēji gadā 13,7 miljoni, bet katru mēnesi vairāk par 1 miljonu eiro! Vidēji uz 1 bezdarbnieku –
    1162 eiro. Tiek maksāts par cilvēku nevarēšanu vai negribēšanu atrast darbu? Un tad būs nebeidzamās mācības un nebeidzamā pārkvalifikacija. Vai mēs pārāk neauklējamies ar pieaugušiem cilvēkiem un nepadarām viņus par apgādājamiem valsts paspārnē? Ir taču kopējais darba tirgus Eiropā un kurš grib, tas darbu sameklē arī tepat. Nekad mūžā neesmu valstij prasījis, lai man dod darbu, vienmēr visos laikos to esmu pats sameklējis un tādā apjomā, ka knapi var padarīt! Bet mēs jau ieprogrammējam cilvēka smadzenēs: sak, pārāk neaizraujies ar darba meklējumiem, tev maksās pabalstu, tevi mācīs, tev radīs iespējas, nu bet tu…tu pārāk nesteidzies, īpašu iniciatīvu neizrādi, varēsi arī bez tā darba tīri labi iztikt! Vai tad tā nav?

Draugiem Facebook Twitter Google+