×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
22. oktobris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Zaķis ar apetīti notiesāts (14)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Dzintars Zaķis

Bija jau paredzams, ka kādreiz brašais dep. Zaķis nespēs izrausties no nepatikšanām, un viņam dos ierobežotu laiku mantu aizvākšanai no “Vienotības”. Bijušais frakcijas pārzinis, pusdievs Satiksmes ministrijā, viens no “Vienotības” celmiem un stūrakmeņiem tiks pulverizēts, un turpmāk vadīs dzīvi kā cilvēks, kas ilgojas nevis pēc varas un kundzības, bet drīzāk pēc drošības un miera.

Kā apdāvināts, sirsnīgs, entuziasma pilns Jēkabpils jauneklis Dzintars pirms 13 gadiem ieradās Saeimā un godprātīgi pildīja latviešu politiķiem tradicionāli uzlikto pienākumu – izvairīties no politiskā līķa statusa un nāvītes, cik tik ilgi iespējams (jo bezgalīgs derīguma termiņš nevienam nav dots). Bet beidzamoreiz, 12. Saeimā ievēlētam, droši vien tikai morfijs atviegloja Zaķa pēdējos sāpīgos brīžus dzimtajā partijā.

Lielā mērā Zaķis pats vainīgs, jo radīja un legalizēja priekš sevis īpašu nodokļu labvēlības režīmu darījumos ar uzņēmuma autotransportu. Tauta kā augstākā autoritāte piesprieda sodu, ierakstot rosīgā vienotībnieka vārdu vēlētāju melnajā blociņā. Izsūdzējot viņa postu – ka par Zaķi ieinteresējās orgāni un tiesa tagad liek mērkokus, draugi, atsaucīgi latgalieši iegāzuši. Sak, eu, davai, mūsu čoms Dzintars balotējas, veiksim palīdzības maksājumus. Cik daudz Latgolai Zaķis laba darījis, zina ikkatrs sādžinieks, no godājama uzņēmēja sākot, ar paštecinātās ļergas cienītāju bomzīti beidzot. Un krustiņu vilcēju melnā roka tika iedarbināta.

Atsaucīgais Dzintars Zaķis neignorēja vēlētājus un nebija iedomīgs. Ar augsto “Vienotības” vīru uzņēmēji, kam bija spiedīga vajadzība, varēja runāt kā ar sapratīgu būtni, nevis kā ar gaisā pasistu cilvēku, kurš dzīvo torsionu laukā un enerģētiski pārstāv Pokaiņu vēlētājus, vai ar kārtējo frakcijas dāmīti sniegpārsliņu. Raugi, Zaķis kaut ko jēdza no tautsaimniecības, kā mūsdienās mēdz teikt, bija “uz rezultātu orientēts”. Šādiem politiskajiem darbiniekiem katrā partijā ir vieta, bet publiski klājas grūti. Viņi ir viegli apšaudāms mērķis, kurus nesargā nekāds ieroču embargo. Tie nesēž kā fosforescējoši punktiņi Saeimā, bet kustas kā ūdenszāles, dara, bīda, tāpēc pastāvīgi tiek turēti aizdomās par komerciālām interesēm un sadarbību ar pašu Nelabo. Grūti iedomāties, kurš “Vienotības” atlikušajā morālajā skaidrībā un šķīstībā pārņems tumšo Zaķa rūpalu un funkcijas, un kas pacels priekšā īkšķi, kā debesziliem deputātiem balsot sarežģītos ekonomikas, budžeta, nodokļu jautājumos. Īpaši apstākļos, kad šķiet, ka Straujumas valdība vairs neko neprot. Ne sastādīt skolotāju algu modeli, ne apieties ar patvēruma meklētājiem, ne apkarot ēnu ekonomiku, un drīz svinēs apaļu jubileju, kā nespēj iegādāties desmit dzelzceļa vagonus.

Pats Zaķis, būdams tehniski lietojamā, normālā stāvoklī, mobilizēs vēl atlikušo drosmi – un kur paliks? Dzīvos Saeimā kā bēglis vai nacionālais partizāns? Vai aizplandīs rudens miglā kā velis? Varbūt viņš var iet uz Reģionu apvienību un piedāvāt lietišķus pakalpojumus pašvaldību partijai.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. politiskiem ‘ļīķiem” nav nākotnes, bet varbūt Latvija ir izņēmums? Arī vienotībai pienācis vakars uz ezera, ja paši nenometīs veco ādu, tad to novilks citi biedri.

 2. Nu un,zaķīti nošāva…Kādam neienāk prātā – nopērc bomzi latgalē,Es atzīstos.neiztaujājiet mani.Game over!Nākošreiz to izdarīs arī ar CITIEM!

 3. Pajautājiens:Vai Latvijā “”ir godīgu cilvēku deficīts politikā””,ka ir jākrāmējas ar”‘šmucīgo lellīti Zaķi””?

 4. Vai Egils Līcītis ir Zaķplēsis? 🙂

 5. Ciniķi – augstākajā pakāpē. Nevienā Saeimā tik ciniski un bezkaunīgi deputāti vēl rīkojušies nebija.
  Arī Āboltiņa parādīja KLASI, KĀPĒC CITI SLIKTĀKI, VAI NE?!. EJIET NU VĒL UZ VĒLĒŠANĀM!!! Skanēs tie vārdi: PAŠI MŪS TĀDUS IEVĒLĒJĀT!

 6. Skumjais Bruņinieks Atbildēt

  Smieklīgi uzrakstīts, paldies.
  Mums jāatcerās, kas tad īsti ierosina Vienotības valdei izslēgt Zaķi no partijas – tā ir pati V vadītāja Āboltiņa.
  Bet Āboltiņa, kā zinām, gāja tālāk un tik lētam trikam, kā balsu pirkšanu priekš sevis, nenodevās.
  Saeimā neievēlētā Āboltiņa nopirka svaigi ievēlētu deputātu Junkuru un aizsūtīja to uz siltām zemēm.
  Vot tā ir klase !

 7. Paņemsim un Vienotības spicei sastādām katram SĪ VĪ un atklāsies zili brīnumi. Ēdam vienu Zaķi, lai citi paslīd kā Dieva jēri gar acīm. Kāda nekaunība!

 8. Tiesu NA kangariem!

 9. Būs jādodas atpakaļ uz savu ierasto kriminālo Jēkabpils vidi. Kā Vienotība varēja nezināt, ar kādām aprindām šis cilvēks bija saistīts? Laikam bija dāsns ziedotājs.

 10. Tikai tā politisko līķu smaka Vienotībā kaut kā laikam vel ilgi vējos. Vajadzētu atvērt logus un durvis kārtīgai vēdināšanai lai tukšās komisāru runas mucas un tumbočķu draugus, un kanalizācijas cauruļu līdējus izvadītu… tad telpā jādedzina kadiķi un pašus uz pirti- vecos niķus un tukšvārdību nomazgāt…

 11. baidos, ka tos Zaķa kaulus mēs vēl ilgi spļausim laukā …
  .

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Katram savi instrumenti

Izdevniecība “Latvijas Mediji” izdevusi karikatūrista Gata Šļūkas grāmatu “Karikatūra LV”, kurā apkopotas gandrīz 300 karikatūras par ikvienam latvietim svarīgām un saprotamām tēmām. Daudzi no grāmatā redzamajiem zīmējumiem bijuši publicēti “Latvijas Avīzē”. Šodienas karikatūru Gatis velta savai profesijai.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+