×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. maijs, 2012
Drukāt

Bijušais premjers: Grieķijai jūnijā var beigties nauda

luks

Bijušais Grieķijas premjerministrs Luks Papadems (attēlā) brīdinājis, ka Grieķijai līdz jūnija beigām var aptrūkties naudas, ja tā nesaņems starptautiskās palīdzības maksājumu.

Kā liecina laikraksta “To Vima” rīcībā nonākusi Papadema sūtīta vēstule valsts prezidentam Karolam Papulijam, bijušais premjers norāda, ka no jūnija beigām valdības spējas pildīt tās finanšu saistības pilnībā ir atkarīgas no aizdevumu maksājumiem no Eiropas Finanšu stabilitātes fonda (EFSF) un Starptautiskā valūtas fonda (SVF).

“Grieķijas valdībai pieejamā finansējuma daudzums pamazām samazināsies no aptuveni 3,8 miljardiem eiro 11.maijā līdz aptuveni 700 miljoniem eiro 18.jūnijā un no 20.jūnija mēs ieiesim negatīvā teritorijā aptuveni viena miljarda eiro apmērā,” teikts vēstulē.

Grieķija 2010.gadā apņēmās īstenot vērienīgu reformu programmu apmaiņā pret ES un Starptautiskā valūtas fonda aizdevumu vairāku simtu miljardu eiro apmērā, lai novērstu valsts maksātnespēju. Taču vairāku šo reformu īstenošana šobrīd ir apdraudēta, Grieķijai gatavojoties ārkārtas vēlēšanām 17.jūnijā pēc neveiksmīgām pirmstermiņa vēlēšanām 6.maijā.

Kā vēstīts, pagājušajā nedēļā tika iecelta pagaidu valdība ar ierobežotām pilnvarām, kurai jāsagatavo jūnijā paredzētās ārkārtas vēlēšanas. Pagaidu valdības vadīšana uzticēta 67 gadus vecajam tiesnesim Pikramenam.

Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka 17.jūnijā gaidāmajās vēlēšanās sīvākā cīņa par uzvaru notiks starp Kreiso radikāļu koalīciju (SYRIZA) un “Jauno demokrātiju”.

Pēdējās aptaujas liecina, ka vadībā izvirzījusies “Jaunā demokrātija”, par kuru gatavi balsot 23,3-25,8% aptaujāto iedzīvotāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+