×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
23. maijs, 2017
Drukāt

“BIOR” laboratorijā diagnosticēs vēl trīs dzīvnieku infekcijas slimības

"Bior" laboratorijā. Foto - Valdis Semjonovs"Bior" laboratorijā. Foto - Valdis Semjonovs

"Bior" Dzīvnieku slimību diagnostikas laboratorijas molekulārās bioloģijas nodaļas vecākā eksperte Svetlana Cvetkova veic ģenētiskā materiāla izdalīšanu no audu paraugiem putnu gripas noteikšanai.

Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR” būs Nacionālā references laboratorija vēl vairākām dzīvnieku infekcijas slimībām, paredz valdības apstiprinātie papildinājumi atteicīgajā likumdošanā.

Institūts “BIOR” ir nominēts Nacionālās references laboratorijas funkciju veikšanai vēl trim dzīvnieku infekcijas slimībām: aitu un kazu bakām, nodulārajam dermatītam un mazo atgremotāju mērim.

Nacionālā references laboratorija nozīmē būt vadošai valsts laboratorijai, kas ir nominēta konkrētā atbildības jomā. BIOR patlaban ir references laboratorija pārtikai, materiāliem un priekšmetiem, kas nonāk saskarē ar pārtiku, dzīvnieku barībai, atliekvielām, tai skaitā pesticīdu atliekām, un slimību ierosinātāju antimikrobiālajai rezistencei, dzīvnieku infekcijas slimību diagnostikai, diagnozes standartu un metožu kontrolei un uzraudzībai.

Noteikumos veikti arī vairāki precizējumi.
Grozījumi noteikumos “Par references laboratorijas statusa piešķiršanas un akreditācijas kārtību, funkcijām un pienākumiem, kā arī iekārtām un aprīkojumam noteiktajām prasībām pārtikas, dzīvnieku barības un dzīvnieku veselības jomā” stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+