Mobilā versija
+4.7°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
16. oktobris, 2014
Drukāt

Kur vislabāk iekārtot bišu ligzdu ziemošanai

Foto - LETAFoto - LETA

Kur vislabāk iekārtot bišu ligzdu ziemošanai – stropa centrā vai vienā sānā? VALĒRIJS B.

Tas daļēji ir gaumes jautājums. Biškopji rīkojas abējādi: vieniem patīk kāres piebīdīt stropa sānam, citi tās atstāj centrā pret skreju. Arī man labāk patīk ligzdu sakārtot pie stropa sāna sienas. Tad šo vienu sānu jau var nopakot uz palikšanu – aiz šķirdēļa likt pakojumu, bet otru sānu atstāt brīvāku. Proti, sākumā to sedz tikai ar šķirdēli, vēlāk, iestājoties salam, nopako arī to.

Izdevīgums? Ja rudenī stipri sašaurinām ligzdu, bitēm ir kur patverties brīvajā telpā aiz šķirdēļa. Pavasarī saime atrodas vienā sānā, un, ja lielā, smagā stropā vai stropā ar neatņemamu grīdu jātīra ligzda, to var izdarīt vieglāk. Kā to dara? Kāres ar bitēm pārceļ pakāpeniski uz tukšo (tīro) sānu un vietā, kur ziemoja saime, izvāc ziemas birumu. Turklāt sānā iekārtotu ligzdu vēlāk var ērti paplašināt. Darot to no viena sāna, vieglāk arī atrast māti, ja tāda nepieciešamība rodas. Tad ir viendabīgāks kāru izvietojums ligzdā – tumšās kāres netiek tik ļoti sajauktas ar gaišajām, un rudenī tumšās no viena sāna atņem, bet saimi ziemai sakārto uz jaunākajām, gaiši brūnajām šūnām.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (2)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+