Mobilā versija
Brīdinājums +2.4°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
16. oktobris, 2014
Drukāt

Kur vislabāk iekārtot bišu ligzdu ziemošanai

Foto - LETAFoto - LETA

Kur vislabāk iekārtot bišu ligzdu ziemošanai – stropa centrā vai vienā sānā? VALĒRIJS B.

Tas daļēji ir gaumes jautājums. Biškopji rīkojas abējādi: vieniem patīk kāres piebīdīt stropa sānam, citi tās atstāj centrā pret skreju. Arī man labāk patīk ligzdu sakārtot pie stropa sāna sienas. Tad šo vienu sānu jau var nopakot uz palikšanu – aiz šķirdēļa likt pakojumu, bet otru sānu atstāt brīvāku. Proti, sākumā to sedz tikai ar šķirdēli, vēlāk, iestājoties salam, nopako arī to.

Izdevīgums? Ja rudenī stipri sašaurinām ligzdu, bitēm ir kur patverties brīvajā telpā aiz šķirdēļa. Pavasarī saime atrodas vienā sānā, un, ja lielā, smagā stropā vai stropā ar neatņemamu grīdu jātīra ligzda, to var izdarīt vieglāk. Kā to dara? Kāres ar bitēm pārceļ pakāpeniski uz tukšo (tīro) sānu un vietā, kur ziemoja saime, izvāc ziemas birumu. Turklāt sānā iekārtotu ligzdu vēlāk var ērti paplašināt. Darot to no viena sāna, vieglāk arī atrast māti, ja tāda nepieciešamība rodas. Tad ir viendabīgāks kāru izvietojums ligzdā – tumšās kāres netiek tik ļoti sajauktas ar gaišajām, un rudenī tumšās no viena sāna atņem, bet saimi ziemai sakārto uz jaunākajām, gaiši brūnajām šūnām.

Pievienot komentāru

Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (17)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+