basketballcl.com

BK “Ventspils” trešo reizi zaudē izbraukumā 0

Latvijas klubs “Ventspils” Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas piektās kārtas mačā otrdien otrajā puslaikā nespēja rast pretargumentus pretinieku spēlei un izbraukumā ar 68:83 (19:25, 17:8, 13:23, 19:27) piekāpās Francijas čempionei Vilērbānas “Asvel”, kuras prezidents ir vietējā basketbola zvaigzne Tonijs Pārkers.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

“Ventspils” sastāvā 13 punktus iemeta lietuvietis Edgars Zeļonis, kamēr pa desmit sameta pieredzējušais Kristaps Janičenoks un Rolands Zaķis.
Tikmēr “Asvel” rindās 17 punkti Voltera Hodža rēķinā.

Abas vienības dueli iesāka punkts punktā, bet pirmās ceturtdaļas viducī “Asvel” izdevās 12:0 izrāviens, kas ļāva izvirzīties vadībā ar 25:13. Ceturkšņa izskaņā ventspilnieki guva sešus punktus pēc kārtas, turklāt otrās ceturtdaļas sākumā Zeļonis iemeta tālmetienu un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam – 24:25. Turpinājums abu vienību izpildījumā gan bija krietni mazrezultatīvāks, bet nepilnas četras minūtes līdz lielajam pārtraukumam Janičenoks trāpīja brīvu tālmetienu un no jauna vadībā izvirzīja “Ventspili” – 29:27.

Puslaika noslēgums aizritēja punkts punktā, bet lielajā pārtraukumā Latvijas komanda devās ar trīs punktu pārsvaru – 36:33.
Otro puslaiku ventspilnieki iesāka neveiksmīgi, jo ātri vien “Asvel” atkal izvirzījās vadībā. Lai gan četras minūtes līdz trešās ceturtdaļas beigām Zaķis ar precīzu divpunktu metienu vadībā izvirzīja “Ventspils” komandu (44:42), Francijas klubs turpinājumā guva desmit punktus pēc kārtas, iegūstot jau diezgan komfortablu vadību.

Vilērbānas komandas basketbolisti turpināja spēlēt diezgan pārliecinoši, kas viņiem noslēdzošajā ceturksnī ļāva pārsniegt desmit punktu pārsvaru, kamēr “Ventspilij” bija problēmas ar pretinieku groza iekarošanu. Pamatlaika izskaņā mājinieku pārsvars tuvojās jau 20 punktiem, bet tobrīd cīņas liktenis jau bija izšķirts.

Ventspilnieki jaunizveidotā turnīra pirmajās piecās spēlēs guvuši divas uzvaras. Vispirms ar 76:77 savā laukumā tika zaudēts Vācijas komandai Oldenburgas “Ewe Baskets”, kas uzvaras grozu iemeta pamatlaika pēdējā sekundē, bet pēc tam arī mājās ar 74:53 tika pieveikta Polijas vienība Radomas “Rosa”. Savukārt pēc tam izbraukumā ar 69:74 saspringtā cīņā nācās piekāpties latvieša Rolanda Freimaņa pārstāvētajai Turcijas vienībai Ušakas “Muratbey”, bet iepriekšējā nedēļā ventspilnieki savā laukumā ar 91:66 droši uzvarēja Itālijas komandu Varēzes “Openjobmetis”.