Blūms iemet 13 punktus “Panathinaikos” zaudējumā Milānā 0

Latviešu basketbolists Jānis Blūms ceturtdien guva 13 punktus ULEB Eirolīgas turnīra pirmā posma priekšpēdējās, devītās, kārtas spēlē, kurā gan Grieķijas čempionvienība Atēnu “Panathinaikos” ar rezultātu 64:66 (11:18, 17:14, 23:20, 13:14) izbraukumā zaudēja Itālijas komandai Milānas “EA7 Emporio Armani”.

Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 20
Psihiatre safabricējusi informāciju pacientes ambulatorajā kartē, lai “uzliktu viņu uzskaitē”: “Es esot lauzusi kāju, un man esot seksuālā disfunkcija” 8
Ko Ķīna dara ar zinātnieku, kurš patvaļīgi pasaulei atklāja Covid-19 izplatību? 60

Blūms, kurš ir viens no turnīra precīzākajiem tālmetienu izpildītājiem, laukumā pavadīja 16 minūtes un 40 sekundes, realizējot četrus no sešiem tālmetieniem un vienu no trim soda metieniem. Latvietis kļuva par savas komandas otro rezultatīvāko spēlētāju.

Tāpat Blūms iekrāja vienu atlēkušo bumbu, četras piezīmes, vienu izprovocētu noteikumu pārkāpumu un septiņus efektivitātes koeficienta punktus.

Teju visas pirmās ceturtdaļas garumā vadībā atradās laukuma saimnieki, izveidojot septiņu punktu handikapu. Līdzīgu vadību Milānas klubs saglabāja arī visas otrās ceturtdaļas garumā, reizi pārsvaru palielinot līdz deviņu punktu atzīmei. Mača trešajā ceturtdaļā pamīšus vairākas reizes vadībā pabija abas komandas, bet ceturtajā ceturtdaļā mājiniekiem izdevās gūt septiņus punktus pēc kārtas, kas komandai deva sešu punktu handikapu. Cīņas turpinājumā, tostarp ar Blūma precīzu tālmetienu, viesi pietuvojās līdz viena punkta atstatumam, tomēr saspringtā cīņas izskaņā atspēlēties neprata, lai arī pēdējās sekundēs no soda metienu līnijas tiem bija lieliska izdevība panākt pagarinājumu.

Uzvarētāju labā 21 punktu guva amerikāņu izcelsmes itālietes Daniels Hekets, bet “Panathinaikos” rindās lietderīgākais ar 12 punktiem un 11 rezultatīvām piespēlēm bija Dimitris Diamantidis.

“Panathinaikos” komanda, kas dalību otrajā posmā jau iepriekš sev bija nodrošinājusi, ar piecām uzvarām deviņās spēlēs ieņem C apakšgrupas trešo vietu, bet “EA7 Emporio Armani” seko ar četriem panākumiem.

Līdz ar to jau tagad zināms, ka no C apakšgrupas turnīra otro posmu sasniegs abas šīs komandas, kā arī Stambulas “Fenerbahce Ulker” no Turcijas un Spānijas klubs “Barcelona”. Ārpus dalības otrajā posmā palikuši Minhenes “Bayern” basketbolisti no Vācijas un Zgoželecas “PGE Turow” no Polijas.

Turnīra pirmajā posmā 24 komandas, kas sadalītas četrās grupās, aizvadīs divu apļu turnīru, pēc kura tālākām cīņām kvalificēsies katras grupas četras labākās vienības. Otrajā posmā 16 komandas tiks dalītas divās grupās, bet pēc divu apļu turnīra ceturtdaļfinālam atkal kvalificēsies četras labākās vienības.