×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. aprīlis, 2016
Drukāt

Bokseris Grišuņins nokārtojis eksāmenus Latvijas pilsonības iegūšanai un cer nokļūt Rio olimpiādē

foto: ventasbalss.lvfoto: ventasbalss.lv

Četrpadsmitkārtējais Latvijas amatieru čempions boksā Nikolajs Grišuņins ir nokārtojis nepieciešamos eksāmenus, lai naturalizācijas kārtībā kļūtu par Latvijas pilsoni un varētu pretendēt uz dalību olimpiskajās spēlēs piedaloties pēdējās kvalifikācijas sacensībās, aģentūrai BNS apstiprināja Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) vadītājs Einars Fogelis.
Tomēr vēl ir palikušas parastās formalitātes, kādas vajadzīgas Latvijas pases potenciālajiem īpašniekiem, kas prasa laiku. ”Šobrīd vēl notiek procedūras. Esam informējuši Pilsonības un migrācijas dienestu, kurš pieņem lēmumu. Parasti tas tiek izdarīts trīs mēnešu laikā,” sacīja Fogelis.
Ievērojot šādu galējo termiņu, 32 gadus vecais Grišuņins varētu nepaspēt iegūt Latvijas pasi līdz pēdējam kvalifikācijas turnīram, kas jūnijā paredzēts Azerbaidžānā. ”Tomēr ir pamatota cerība, ka Grišuņins paspēs. Latvijas Olimpiskā komiteja ir kontaktējusies ar visiem dienestiem. Ir informēta arī Starptautiskā amatieru boksa federācija.”
Svara kategorijā līdz 91 kg olimpiskajām spēlēm jau kvalificējušies 13 bokseri, un vakantas ir vēl piecas vietas.
Ventspils Olimpiskā centra atbalstītais Grišuņins pagājušā gada beigās tika iekļauts LOV pamatsastāvā ar noteikumu, ka viņam jāiegūst Latvijas pilsonība. 2015. gadā viņš Samokovā (Bulgārijā) ieguva bronzas medaļu Eiropas čempionātā atkārtojot 2008. gada panākumu. Oktobrī pasaules čempionātā Katarā viņš piedzīvoja zaudējumu astotdaļfinālā.
Atšķirībā no pasaules vai Eiropas čempionātiem, lai startētu olimpiskajās spēlēs, sportistam ir jābūt pārstāvamās valsts pilsonim.
Pēdējo reizi Latvija boksā olimpiskajās spēlēs bija pārstāvēta 1996. gadā Atlantā, kur startēja Romans Kukļins.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+