Sports
Ziemas sports

Brāļiem Šiciem degsme kļuvusi lielāka0


Brāļi Andris (no labās) un Juris Šici pirmo reizi uz goda pjedestāla Siguldā.
Brāļi Andris (no labās) un Juris Šici pirmo reizi uz goda pjedestāla Siguldā.
Foto – Sintija Zandersone/LETA

Nepiepildītie mērķi Phjon­čhanas olimpiskajās spēlēs tikai vairojuši motivāciju trenēties, atzīst Latvijas labākā kamaniņu sporta ekipāža Andris un Juris Šici.

No Vankūveras un Soču spēlēm brāļi atgriezās ar kopā iegūtām trim medaļām, bet Dienvidkorejā iespēja sesto vietu divnieku konkurencē un arī stafetē.

“It kā šķita, ka pēcolimpiskajā sezonā būs vieglāk, taču, ņemot vērā, ka nepiepildījām sapņus, sanāca trenēties pat vairāk, nekā plānots. Motivācija un degsme ir daudz lielāka. Phjončhanā nesanāca daudzu ap­stākļu sakritības dēļ – pašu muļķīga kļūda, laiks nebija tik auksts, kā gatavojāmies. Izlietu ūdeni nesasmelsi, bet savi secinājumi mums radās un ceram, ka nākotnē tie dos rezultātu,” “LA” teic Juris Šics.

Viņu labā roka – treneris Jānis Liepa uz gadu paņēmis atelpu, tomēr turpina audzēkņus konsultēt brīvākā režīmā. Viņi, kā ierasts, sezonai gatavojas atsevišķi no Latvijas izlases. “Neredzam pamatu kaut ko mainīt, jo optimālā sportiskā forma vienmēr tiek sasniegta uz lielākajām sacensībām. Un par spīti tam, ka kļūstam vecāki, personīgie rezultāti ar katru gadu uzlabojas,” skaidro Andris Šics.

Kamaniņu izlasē notikušas nozīmīgas pārmaiņas, galvenā trenera amatu atstājot Kasparam Dumpim, bet par kamaniņnieku fizisko sagatavotību rūpējas Mihails Arhipovs, savukārt menedžera pienākumus uzņēmies līdzšinējais braucējs Kristaps Mauriņš. Izlase šobrīd ir bez galvenā trenera. “Federācijas vadība prasīja arī mums viedokli, sākumā meklējām speciālistu ārzemēs, taču tādas izmaksas nevaram pacelt. Ceru, ka tuvākajā nākotnē būs iespējas, ir jāatrod citas vēsmas, jāmēģina nevis atdot to, ko mēs zinām, bet paņemt no citiem,” norāda Juris, piebilstot, ka nav satraukuma par to, kas notiks sezonas laikā – līdz ziemai viss nokārtosies.

Kā allaž vasarā ir domāts arī par tehnikas attīstību. Pērn valsts piešķirtais atbalsts bijis labs atspēriens, vien esot žēl, ka tādas iespējas nav katru gadu, jo tas ļautu darboties citā līmenī.

Saistītie raksti

Šici bija vieni no aktīvistiem akcijā “Es atbalstu sportu”, kurā valdības un politiķu uzmanība tika vērsta uz lielo ziedojuma apjoma kritumu nevalstiskajām organizācijām nodokļu reformas dēļ un tāpat arī citām problēmām sporta nozarē. “Mēs šīs problēmas jūtam, jo neesam tikai sportisti, bet arī vecāki. Dēls sācis iet 1. klasē un, lai palaistu trenēties futbolā, vieglatlētikā, visur ir jāmaksā gan par nodarbībām, gan ekipējumu,” saka Andris. “Nozari jāsāk kārtot no apakšas, es pats savulaik piedalījos četros pulciņos un vecāki varēja visur izvadāt. Tagad, lai palaistu bērnu uz visiem pulciņiem, lai novirzītu enerģiju pareizajā virzienā… Un ko darīt daudzbērnu ģimenēm?”

“Mums teica, ka izlase naudas trūkumu jutīšot pavasarī. Faktiski ir skaidrs, ka izlase cietīs, jo uz Pasaules kausa posmiem Ziemeļamerikā komanda dosies nepilnā sastāvā. Mums iekšējā atlase būs jau pirmajos treniņos Siguldā. Slikti, ka jaunie nevarēs tur iegūt pieredzi, jo, kad mēs beigsim sportu, var gadīties, ka būs liels robs,” piebilst Juris Šics.

Pirmais Pasaules kausa posms norisināsies 24. un 25. novembrī Īglsā Austrijā.

LA.lv