×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
4. novembris, 2016
Drukāt

Rīgas reģionā jau 100 avāriju. Stiprās snigšanas dēļ Rīgai oranžais brīdinājums (2)

Rīgā sasnigusi visbiezākā sniega sega - jau 20 centimetri, apgrūtinot gājēju un transportlīdzekļu pārvietošanos. Rīga piektdienas rītā.Rīgā sasnigusi visbiezākā sniega sega - jau 20 centimetri, apgrūtinot gājēju un transportlīdzekļu pārvietošanos. Rīga piektdienas rītā.

Foto - LETA

Piektdienas rītā Rīgā brīžiem snieg ļoti stipri, tādēļ Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izplatījis oranžo brīdinājumu.

Laikā no plkst. 8 līdz plkst. 11, turpinoties spēcīgai snigšanai, Rīgā gaidāms ļoti stiprs sniegs ar sniega segas pieaugumu apmēram 14 cm, brīdina eksperti.

Tomēr jaunākie dati liecina, ka sniega dziļums pilsētas centrā plkst.8 sasniedza pat 20 centimetru (cm).

Ekrānšāviņš no "meteo.lv"Ekrānšāviņš no "meteo.lv"

Oranžais brīdinājums nozīmē, ka laika apstākļi kļūst bīstami. Tiek prognozētas laika parādības, kas dotajā reģionā tiek novērotas salīdzinoši reti. Var tikt radīti postījumi un zaudējumi.

Šorīt Rīgas reģionā reģistrēti aptuveni 100 ceļu satiksmes negadījumi

Šorīt Rīgas reģionā reģistrēti aptuveni 100 ceļu satiksmes negadījumi, aģentūra LETA noskaidroja Valsts policijā.

Šāds negadījumu skaits reģistrēts no plkst.6 līdz 9.30. Sākotnējā informācija neliecina, ka notikuši smagi satiksmes negadījumi.

Ņemot vērā, ka daudzas Ceļu policijas ekipāžas ir noslogotas “16+1” valstu biznesa foruma un daudzo ceļu satiksmes negadījumu dēļ, policija autovadītājus aicina sīkus negadījumus noformēt ar saskaņoto paziņojumu, jo policija būs jāgaida ilgāku laiku.

Avārijas notikušas ne tikai Rīgā, bet arī citviet Latvijā, vēsta sociālo tīklu lietotāji.

Aizvadītajā naktī visvairāk snidzis tieši galvaspilsētā

Nokrišņu daudzums Rīgas centrā līdz pieciem rītā sasniedza 8,4 milimetrus, kas sala un pūkaina sniega gadījumā atbilstu vismaz tikpat centimetriem sniega, bet tā kā gaisa temperatūra svārstās ap nulli un zeme ir silta, sniegs kūst un sniega sega ir blīvāka un plānāka. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs piecos rītā izmērījis sešus centimetrus biezu sniega kārtu.

Lielo snigšanu galvaspilsētai atnesuši no Rīgas jūras līča nākoši mākoņi, kas skar nelielu teritoriju. Tieši Rīgā un tās apkaimē ir sliktākie braukšanas apstākļi.

Mākoņu dēļ gaisa temperatūra nakts gaitā tikpat kā nav pazeminājusies, un no rīta termometri rāda +1..-3 grādus, Rucavā reģistrēti -4 grādi, bet Kurzemē pie jūras vietām ir +2..+3 grādi.

Snigšanas dēļ šorīt Rīgā teju visā centrā veidojas sastrēgumi

Lēnāka satiksme nekā parasti ikdienā ir teju visās centra ielās – Brīvības ielā, Krišjāņa Valdemāra ielas virzienā no Pārdaugavas, Tallinas ielā, Eksporta ielā, kā arī citur. Arī pāri tiltiem ir vērojama apgrūtināta satiksme un autovadītājiem jārēķinās ar ilgāku nokļūšanu galamērķī.

Pārdaugavā lēna satiksme ir gandrīz visā Lielirbes ielas un Kalnciema ielas garumā, Slokas ielā un Raņķa dambī, kā arī pāri Vanšu tiltam un pāri Akmens tiltam un tiem pievadošajām ielām. Raitāka satiksme ir Kārļa Ulmaņa gatvē, Aleksandra Čaka ielā un Mūkusalas ielā, kā arī citās ielās, kas ir tālāk no pilsētas centra.

Sniega un apledojuma dēļ sliktākie braukšanas apstākļi šorīt Latvijas centrālajā daļā

Šorīt sniega un apledojuma dēļ apgrūtināti braukšanas apstākļi ir pa valsts galvenajiem autoceļiem Latvijas centrālajā daļā, kā arī atsevišķos posmos Kurzemē un Vidzemē, aģentūru BNS informēja ceļu uzturētāji “Latvijas Valsts ceļi”.

Šobrīd braukšanas apstākļi ir apgrūtināti pa Tallinas šoseju visā tās garumā, pa Rīgas apvedceļu posmā Baltezers – Saulkalne, pa Vidzemes šoseju no Rīgas līdz Līgatnei, pa Valmieras šoseju no Murjāņiem līdz Braslas tiltam, pa Daugavpils šoseju no Rīgas līdz Lielvārdei, pa Jelgavas šoseju no Jelgavas līdz Meitenei, kā arī pa Liepājas šoseju no Kalnciema līdz Apšupes krustojumam un no Saldus līdz Grobiņai.

Sniegotos un apledojušos ceļa posmus tīrot un kaisot ar pretslīdes materiāliem. Šobrīd ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 94 “Latvijas autoceļu uzturētāja” ziemas dienesta tehnikas vienības. Kā ap plkst.5 novēroja aģentūra BNS, agrā rīta stundā tīrīts un nokaisīts bija reti kurš galvenais autoceļš gan Pierīgā, gan pašā galvaspilsētā.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Aizkraukles, Alūksnes, Bauskas, Dobeles, Gulbenes, Jelgavas, Krāslavas, Ogres, Tukuma, Valkas Valmieras un Ventspils apkārtnēs.

Sinoptiķi prognozē, ka dienā snigšana turpināsies dažviet Vidzemē, tāpēc atsevišķos posmos uz autoceļiem veidosies apledojums.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  Ir sacīts: “Un – NAV nekā jauna šajā Dieva pasaulē…”

  Un, arī: “Viss jaunais ir labi aizmirsts vecais.” ?

  =======

  Mediju ziņa (2013. gada sākums): “Gan šīs valsts galvaspilsētā Rīgā, gan visā Latvijā turpināsies snigšana un sniega sega kļūs par aptuveni 10 centimetriem biezāka”, liecinot “plašsaziņas medijos publiskotā “Latvijas vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra” (LVĢMC) speciālistu sniegtā informācija”. “Kā norāda sinoptiķi, Latvijā turpināsies ilgstoša snigšana un vietām, galvenokārt centrālajos rajonos, sniega segas biezuma pieaugums sasniegs vismaz no 6 līdz 13 centimetriem, līdz ar to sniegs un apledojuma veidošanās apgrūtinājusi braukšanu šīs valsts lielākajā daļā, pa reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir visā Latvijā, bet pārvietojoties pa šīs valsts vietējiem lauku ceļiem, jābūt īpaši uzmanīgiem, jo to caurbraucamība vispār netiek garantēta. Tāpat arī bez elektrības jau palikušas vismaz vairāki simti mājsaimniecību Latvijas ziemeļu reģiona daļā, kur tā dēvēto “snieglaužu” dēļ reģistrēti vairāk nekā 1900 avārijas atslēgumi”…
  —–
  .
  “Uzsniga sniedziņš balts…”
  ( Latv(ĀN)ijas “valstī”, ierasti “negaidīti” )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Uzsniga sniedziņš balts” ~
  Kupenās ielas un tilti,
  Ledus no bruģa tiek kalts,
  Sētniekiem (rosīgiem) silti.
  .
  Lielceļi aizpūsti ciet ~
  Greideri vaļņos dzen špūres,
  Kavētā grafikā iet,
  Maršruta transporta tūres.
  .
  Reģions piesnidzis sen ~
  Vietējās nozīmes ceļos,
  “Simtlatu” dzimtļaudis sten,
  “Slavējot” valdošos teļus.
  .
  “Snieglauzēs” maiņstrāva zūd ~
  Drātis trūkst, stabi krīt (veci),
  MONOPOLS nestreso: “Sū#s,
  Klients var iztikt ar sveci!…”

  “Latv(ĀŅU) valsti” klāj sniegs,
  “Balts kā vissmalkākie milti” ~
  “LUMPEŅU nācijai” prieks,
  Uzturēt LIEKĒŽU cilti?…

  =====

  MUĻĶU zeme, SILES “valsts” parodija “eurolatvānija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. Neticu, sniegs varētu parādīties vien mēneša beigās, tā teica dižais laikreģis Bukšs!

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +23.2
Alūksne +20.2
Daugavpils +19.9
Saldus +19.8
Liepāja +21.6
Jelgava +18.8
Ventspils +22.5
Limbaži +20
Madona +20.0
Rēzekne +19.1
Draugiem Facebook Twitter Google+