Sports

Briedis: Bildēties bija grūtāk nekā boksēties 1

Uldis Dobelis

Latvijas bokseris Mairis Briedis pēc uzvaras pār čehu Ļubošu Šudu un kļūšanas par pasaules čempionu smagsvariem (līdz 90,7 kg) Starptautiskās Boksa asociācijas (IBA) versijā atzina, ka panākumu velta Zolitūdes traģēdijā bojā gājušajiem un cietušajiem cilvēkiem.

“Sekoju notikumiem līdzi jau no sākuma līdz pēdējai minūtei pirms braukšanas uz halli. Ziņas šausmināja arvien vairāk. Iedomājoties, ka pats vai ģimene būtu tur… Traģiski. Bet man tas netraucēja gatavoties, tieši novērsa domas no cīņas,” sacīja Mairis Briedis. “Plāns bija sākt strādāt ar trešo raundu. Paskatījāmies, ko var pretinieks, kuram ir liela pieredze, tāpēc es neriskēju iet uz priekšu ātrāk. Varbūt biju mazliet par piesardzīgu. Dzirdot savus līdzjutējus, galvenais ir nepārraut, jo šermuļi skrien no pēdām līdz ausīm, iedod lielu enerģiju. Domāju tā kārtīgi sākt boksēt ar sesto raundu, bet diemžēl sanāca tikai pieci. Viņam bija sava taktika, taču nesajutu no viņa draudus sitienos. Biju domājis, ka tie būs spēcīgāki. Pēc cīņas bildēties ar faniem bija patīkami, bet grūtāk nekā boksēties.

Man bija problēmas ar labo roku, jau vairākus gadus cīnos ar tradicionālu bokseru likstu – delnas traumas. Lai varētu boksēties šajā svara kategorijā, nometu piecus, sešus kilogramus un, kad svars nokrīt, saites izžūst un rodas traumas. Labi, ka Mareks Osovskis (fizioterapeits) to visu kontrolēja un palīdzēja savest kārtībā.

Cilvēkiem, kas virza manu karjeru, ir lieli plāni, bet es par tiem līdz šim netiku informēts. Gatavojāmies šai cīņai un izdarījām to ļoti labi. “

LA.lv