×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
11. februāris, 2015
Drukāt

Briselei lūgs papildu atbalstu krīzē nonākušajai piena ražošanai (2)

Foto: LETA. Foto ir ilustratīvsFoto: LETA. Foto ir ilustratīvs

Latvijas piensaimnieki trešdien nolēma sūtīt vēstuli Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības un lauku attīstības komisāram Filam Hoganam ar aicinājumu no ES lauksaimniecības krīzes fonda piešķirt papildu atbalstu Latvijas piena ražotājiem, informē biedrības “Zemnieku saeima” sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Norkārkle.

“Zemnieku saeimas” pagājušajā nedēļā izveidotā piena ražotāju ekspertu grupa jeb tā sauktā “Avārijas brigāde” savā pirmajā sēdē trešdien secināja, ka situācija piena nozarē turpina pasliktināties. Piena iepirkumu cenas šobrīd, salīdzinot ar 2014. gada augustu, ir par gandrīz 40% zemākas un nekas neliecina, ka situācija tuvākajā laikā uzlabosies.

Tāpēc “Zemnieku saeimas” piena ražotāju ekspertu grupa sēdē nolēma aicināt par piensaimniecības nozari atbildīgo ES komisāru piešķirt papildu atbalstu Latvijas piena ražotājiem. “Nepieciešamā atbalsta summa vēl tiek rēķināta, un to šobrīd ir vēl grūti pateikt. Taču februāra laikā tas noteikti būs skaidrs,” teica Norkārkle.

Vienlaikus lauksaimnieki sēdē arī pauda neizpratni, ka joprojām nav saņemts jau pērn novembrī Latvijas piena ražotājiem piešķirtais ES atbalsts 7,7 miljonu eiro apmērā.

Lauksaimnieki tikšanās noslēgumā vienojās turpmāk ciešāk sadarboties ne tikai ar Zemkopības ministrijas pārstāvjiem, bet iesaistīt arī Ekonomikas ministrijas ekspertus, lai kopīgi strādātu pie iekšējā piena tirgus sakārtošanas un jaunu tirgu apguves.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Situācija ir tiešām nopietna.Par tādu cenu iepirkuma 0,17centi ir jālikvidē govis. Lai ved no ES tad ķimisko pienu, būs vairāk vēža slimnieku.

  2. Jā, kāpēc valdība kavējas izmaksāt ES piešķirtos 7,7 miljonus???? Dūklavs jau decembrī solīja, un sola joprojām…….

Draugiem Facebook Twitter Google+