×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. oktobris, 2012
Drukāt

Briti protestē pret taupības pasākumiem

Londonas un citu Lielbritānijas pilsētu ielās sestdien, 20.oktobrī, izgājuši vairāki desmiti tūkstoši cilvēku, lai protestētu pret kraso valdības izdevumu samazināšanu, kuru īsteno premjerministra Deivida Kemerona kabinets, cenšoties ierobežot lielo budžeta deficītu.

Uz demonstrantu nestajiem plakātiem lasāmi tādi saukļi kā “Nē izdevumu samazināšanai!” un “Taisnīgus nodokļus, nevis nodokļu paradīzi!”

“Taupība nedarbojas. Tā kaitē mūsu darbavietām, mūsu pakalpojumiem, mūsu dzīves standartiem,” saskaņā ar sagatavotās runas tekstu, Haidparkā uzrunājot protestētājus, gatavojas uzsvērt Arodbiedrību kongresa (TUC) vadītājs Brendans Bārbers.

Viņš norāda, ka ministri pēc jostu savilkšanas solījuši ātru ekonomikas atlabšanu, taču tā vietā valsts piedzīvojot dziļu lejupslīdi.

Paredzēts, ka Haidparkā uzstāsies arī opozīcijā esošo leiboristu līderis Eds Milibends.

Vienlaikus ar demonstrācijām Londonā, protesta akcijas notiek arī Belfāstā un Glāzgovā.

Lielākās sabiedriskā sektorā strādājošo arodbiedrības “Unison” vadītājs Deivs Prentiss norāda, ka valdības izdevumu samazināšana bez darba atstāj simtiem tūkstošiem valsts iestāžu darbinieku.

“Mēs esam to miljonu cilvēku vietā, kuriem nav balss,” paziņoja Prentiss. “Mēs vienkārši vairs nevaram izturēt.”

Londonas policija pagaidām nav sniegusi savu demonstrantu skaita novērtējumu, taču TUC cer, ka gandrīz piecus kilometrus garajā gājiena maršrutā protestētāju kolonnai pievienosies vairāki desmiti tūkstoši cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+