×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
22. novembris, 2013
Drukāt

Brits apraksta brūkošajā lielveikalā piedzīvotās šausmas (6)

maxima29

Traģiskā negadījuma brīdī ceturtdienas vakarā Zolitūdes veikalā “Maxima” atradies arī aviokompānijā “airBaltic” strādājošais britu pilots Pols Tribls, kurš britu raidsabiedrībai BBC aprakstījis pārdzīvoto.

Uz veikalu viņš devies ar savu kolēģi Elizabeti.

“Pēc darba mēs ar Elizabeti aizgājām uz veikalu pēc pārtikas. Es stāvēju pie plauktiem, kuros izlikts tualetes papīrs, kad kaut kur aiz mums atskanēja skaļš troksnis, kam sekundes desmitdaļu vēlāk sekoja kaut kas līdzīgs sprādzienam. Tajā pašā brīdī, kad atskanēja “sprādziens”, izdzisa gaismas un viss ieslīga tumsā,” stāsta negadījumā izdzīvojušais. “Mani nogāza krītoši plaukti, aizķerot plecu un piespiežot mani pie zemes, taču es varēju pakustēties.”

“Es piecēlos, un, tā kā mēs ar Elizabeti ļoti labi pārzinām šo veikalu, centāmies tumsā nokļūt līdz izejai, taču, kad dažu desmitu metru attālumā no mums nogāzās gaisa kondicionētājs, mēs devāmies citā virzienā. No jumta aumaļām gāzās ūdens. Mēs devāmies uz lielveikala aizmugurējo daļu, ejās bija sagāzušies produkti un betons, un cilvēki gulēja uz grīdas,” atminas britu pilots. “Mēs izkļuvām ārā caur preču izkraušanas telpu un bijām vienā no pēdējām grupām, kas tika ārā no veikala. Kad izkļuvām ārā, tur bija simtiem citu cilvēku. Viņi gaidīja ārkārtas dienestus, kas ieradās kuplā skaitā.”

“Kad devāmies uz veikalu, tajā, visticamāk, bija ļoti daudz cilvēku. Mums ierodoties, nebija nedz iepirkumu ratiņu, nedz grozu, tādēļ mums bija jāiet uz kasi un jāpalūdz tas no kāda pircēja, kas bija nupat izlicis savas izvēlētās preces,” atklāja Lielbritānijas pilsonis. “Kad nokrita gaisa kondicionētājs, man šķita, ka mēs nekad sveiki neizkļūsim ārā, taču kaut kādā veidā ar mums viss ir kārtībā, neskatoties uz nelieliem nobrāzumiem un zilumiem.”

“Elizabete savainoja potīti, tomēr uzskatām, ka mums ir ļoti paveicies,” pārliecināts brits. “Kad rāpus un klibodami izkļuvām ārā, to vietu, kur atrodas kases, vispār nevarēja redzēt, tā bija aprakta zem gruvešiem.”

Tā kā Pols ar Elizabeti dzīvo netālu no notikuma vietas, viņi pēc notikušā devušies mājās.

Pols stāsta, ka pēdējās nedēļās redzējis, ka uz veikala jumta ar ceļamkrānu tiek krauta smilts un celtniecības materiāli.

“Kad iznācām ārā, visapkārt bija milzum daudz smilts, kas, mūsuprāt, bija arī vājais posms. Es nespēju aptvert to daudzumu ūdens, kas gāzās. Jau kādas trīs dienas nemitīgi līst, un, spriežot pēc ūdens daudzuma, kas gāzās no jumta, manuprāt, tam nebija, kur notecēt, un tas noveda pie tā, ka iebruka jumts,” norāda Tribls.

Kā ziņots, Zolitūdē ceturtdienas vakarā sabrukušā lielveikala “Maxima” drupās līdz piektdienas plkst.18 atrasti 48 bojāgājušie

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Interesanti, vai kāds augstākais ierēdnis labprātīgi atkāpsies pēc šīs traģēdijas? Varu apgalvot, ka neviens, jo visi tagad būs aizņemti ar vainīgā meklēšanu, arī Rīgas domē. “Ātri atrast un bargi sodīt vainīgos”, šis Bērziņa uzsaukums man ļoti atgādina padomju laikus. Savas sirdsapziņas tiesa un līdzatbildība jau kā parasti izpaliks.

  2. Vienkārša shēma – …sākumā jumtā ugunsgrēks, lai būtu Otkati, Sponsori, Zādzības, Mahinācijas. Tagad Latvijai un Romas Pāvestam Traģēdija, bet Ušakovam nauda. Apsveicam Ušakova Kungs!

  3. Domāju, ka britu pilota viedoklis ir pat ļoti vērā ņemams. Pie mums ir liela tieksme kopēt visu, kas ir redzēts pasaulē, bet neņemt vērā un ignorēt vietējos apstākļus. Un to nereti dara arī speciālisti un amatpersonas. Īpaši šādas idejas izplatītas lauksaimniecībā un tagad arī būvniecībā. Neticu , ka ideja būvēt rotaļu laukumu bērniem uz veikala jumta ir tapusi Latvijas arhitektu galvās, Drīzāk tā nāk no Japānas vai citas eksotiskas zemes, kur ierobežota apbūvējamā platība un maz nokrišņu. Neņemot vērā, ka pie mums ir kardināli atšķirīgi klimatiskie apstākļi – rudeņos daudz nokrišņu, bet ziemā daudz sniega un ilgstošs sals, šī nekritiskā pieeja arī noved pie šādām traģiskām sekām.

  4. Ušakvam Jāatkāpjas! Atbildēt

    Mēs zinām cilvēka vārdu, kurš atbildīgs par Rīgas būvvaldi. Biedrs UŠAKOVS. Viņam jāatkāpjas!

  5. Lūk,jauna versija-sprādziens-kāpēc neparāda videoierakstu ar skaņu-no pirmām sekundēm,kautko slēpj ??? Jā,arī ūdens ! Vai tad celtnieki to nemanīja ? Varbūt kāds ļaundaris tieši sabojāja noteksistēmu…
    Un palikt pie 3 versijām-krimināllieta…

  6. Lai DIEVS STAV klat cietuso piederigajiem. Velu izturibu, sapratni, visu to labako. Ugunsdzesejiem policistiem , arstiem visiem glabejiem un paligiem izturibu , stipru veselibu, Dieva svetibas.

Draugiem Facebook Twitter Google+