×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
6. jūnijs, 2016
Drukāt

Britu referendums ietekmēs katru ģimeni, uzsver diplomāts Tims Kolijs (6)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs
Piezīme

Intervija veikta pirms 27. maija, pēc kura Britānijas ierēdņiem ir liegta iespēja komentēt referenduma jautājumus, bet šis noteikums neattiecas uz politiķiem.

“Pēc mūsu Finanšu ministrijas aprēķiniem, izstāšanās gadījumā Apvienotajai Karalistei būs gadu ilga recesija, ap 800 000 cilvēku zaudēs savu darbu. Būtībā tas ietekmēs katru ģimeni, un ikviena ģimene no izstāšanās gadā zaudēs ap 7000 eiro,” intervijā “LA” žurnālistiem Valdim Bērziņam un Ģirtam Vikmanim atzīst Apvienotās Karalistes vēstnieka Latvijā pienākumu izpildītājs Tims Kolijs. Viņš uzsver, ka Apvienotā Karaliste paļaujas uz to, ka tās pilsoņi 23. jūnija referendumā par iespējamo Britānijas izstāšanos no ES izlems par labu palikšanai ES, kas ir labākais variants Britānijai, ES un arī Latvijai.

Ģ. Vikmanis: – Kā Apvienotā Karaliste nonāca līdz referendumam par iespējamo izstāšanos no ES?

T. Kolijs: – Savā vēlēšanu kampaņā 2015. gadā Britānijas premjerministrs Deivids Kemerons solīja britiem – ja viņi vēlas, tad viņiem būs referendums par palikšanu vai izstāšanos no ES. Tagad valdība šo solījumu pilda. Ja paskatāmies vēsturē – mums jau līdzīgs referendums bija 1975. gadā. Britānijā ir sajūta, ka manas paaudzes cilvēkiem ir jābūt iespējai izteikt savu viedokli par Britānijas un ES attiecībām. Katrai paaudzei nepieciešams pieņemt lēmumu par savu nākotni. 1975. gadā mēs bijām tikko pievienojušies ES priekštecei Eiropas Ekonomiskajai kopienai. Toreiz debates bija par to, vai Apvienotās Karalistes dalība ES ir laba, tajās iesaistījās visas politiskās partijas. Par labu palikšanai EKK nobalsoja 67 procenti mūsu pilsoņu.

– Apvienotā Karaliste bieži ES tiek uzlūkota kā valsts, kurā valda eiroskeptisks noskaņojums. Izskaidrojiet, lūdzu, kas ir tā pamatā?

– Tam ir vairākas dzīslas britu sabiedrībā. Noteikti viena no tām ir populistu dzīsla, kuru plaši izmanto populistiskā Apvienotās Karalistes Neatkarības (UKIP) partija, kura fokusējas uz migrācijas jautājumiem, apgalvojot, ka migranti atņem darba vietas britiem. Otras eiroskepticisma dzīslas būtība ir tā, ka ir, ka Britānijā ir cilvēki, kuri uzskata, ka ES raksturīga pārmērīgi sarežģīta birokrātija. Viņu ieskatā Apvienotajai Karalistei ir labāk būt ārpus šīs “sarežģītās sistēmas” – viņi argumentē, ka labāk valstij būtu darboties brīvā liberālā globālā tirgū ārpus ES. Britānijas valdība uzskata, ka labākais scenārijs Apvienotajai Karalistei ir palikt ES sastāvā. Tas ir labākais scenārijs tai gan kopējās ES drošības, gan valsts ietekmes nodrošināšanai pasaulē. Premjerministrs ir par palikšanu ES. Apvienotā Karaliste gūst lielu ekonomisko labumu no vienotā tirgus, kurš nodrošina darba vietas cilvēkiem. Šos jautājumus, tāpat kā to, kāda ir pieeja patvēruma meklētāju krīzei un enerģētikas drošībai, ir grūti izskaidrot mūsu pilsoņiem.

V. Bērziņš: – Tomēr Britānijas Ministru kabinets jautājumā par palikšanu vai aiziešanu no ES ir sašķēlies…

– Premjerministrs Deivids Kemerons ir paziņojis, ka ministri ir brīvi izvēlē savās kampaņās, kurā pusē nostāties. Pēc mūsu Finanšu ministrijas aprēķiniem, izstāšanās gadījumā Apvienotajai Karalistei iestāsies gadu ilga recesija, ap 800 000 cilvēku zaudēs savu darbu. Būtībā tas ietekmēs katru ģimeni, un ikviena ģimene no izstāšanās gadā zaudēs ap 7000 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Britu premjers interesants,. Apsolīja referendumu. Uzvarēja vēlēšanās ar to viņa partija. Un tad ļava savā partijā balsot brīvī. It kā jebkurā gadījumā viņš uzvarētājs.
  Britānija ir viens no pasaules lielākajiem finanšu centriem. Ja tā izstāsies no ES būs ļoti Lielā Vispasaules krīzē, kādas vēl nebija vēsturē.
  Neviena valsts nepaliks ārpus tās krīzes. Gāzes patēriņš krīties daudzkārt. Naftas cenas samazināsies līdz minimumiem. Bet t k. naudas būs maz, bet ļoti lielā inflacija – brakāt paliks ļoti dārgi. Ķinai būs beigas.

 2. Tas vestnieka vietas izpilditajs gan runaa aplamibas. Gadu atpakal ES Lielbritaniju paluudza iemaksat ES katla nodevu 1,2 biljoni apmeera.Saprotiet,Lielbritanija ir otra vieta ekonomikas zinaa aiz Vacijas. Kaada recesija,kadi 800 000 darbavietu zudums.Sasapnojies vai?Neviens neko nezaudees,ja strada oficiali,ir Home offiss/tas ir darba atlauja/ un ari pastaviga uztureshanas atlauja.Protams,ka tie ka seez uz benefitiem un negrasas darbu mekleet,tiem buus jaabrauc projam,tadi likumi ir-stingri un pareizi.

  • kungs savā zemē Atbildēt

   Vadoties no tava izmisīgā izteikšanās veida, tu laikam esi vien no tiem jefiņiem kas ir aizdesojis uz Lielbritāniju, treknāku kumosu meklēdams. Ja angļi izstāsies no ES, tad skoti izstāsies no Apvienotās karalistes. Skaidrs?

 3. ES naudas dalītājus ietekmēs visvairāk – nevarēs raust savās kabatās.
  Tāpēc jau tā brēka.

 4. Tā viņiem vajag! Lai lasās prom no EU! Vienīgais viena otra EU valsts ir bez ziepēm ielīdusi .. Britiem! Totālā pakļautībā! Jo protams ekonomiski ir saauguši kopā un visu bīda! Abpusējs atbalsts visur! Piem. Holande! Un ja ne Britu atbalsts, Līdzīgiem savā starpā, kuri kādreiz Okupējuši svešas zemes, joprojām iegūst labumus no visādām eksotiskām zemē, tad, ja ne pēdējos 100 gados savu koloniju turēšana grožos, tad šajā gadsimtā šie būtu Bulgārijas, Rumānijas statusā! Briti lai lasās lapās! Kautgan Brisele/Beļģija un Holande klubdami, krisdami darīs visu, lai paliktu britiem, kā ekonomiskie partneri! Mums ir Po! Mums vajag savā, 3 baltijas valstu starpā, kļūt Vareniem, Stipriem! Piedāvājot Skandināvijai nākt bariņā! Piedāvāt, nevis lūgties!

 5. GALVENAIS -būs 1 gadu ilga recesija-800.000 darba vietu zudums (iesnas) !Atbrīvojoties no ES regulāmtiks vienkāršota uzņēmējvide un tālāk nāks strauja aukšupeja ar aptuveni 2.000.000 darba vietu izveidošanu !Skaties kā gribi ES pamešana sola tikai un vienīgi izdevumu minimizāciju un ieņēmumu augšanu !

Draugiem Facebook Twitter Google+