Pasaulē
Eiropa

Britu tiesa homoseksuāļu laulību tortes lietā lemj par labu kristiešu konditorejai0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Ieva Čīka

Lielbritānijas Augstākā tiesa trešdien lēmusi par labu Ziemeļīrijas kristiešu ģimenes konditoreja, kas bija atteikusies izgatavot torti ar uzrakstu “Support Gay Marriage” (“Atbalstiet homoseksuāļu laulības”).

Konditorijas īpašnieki bija vērsušies Augstākajā tiesā, pārsūdzot maijā pieņemto lēmumu, ar kuru viņi tika atzīti par vainīgiem homoseksuāļu tiesību aktīvista Gareta Lī diskriminācijā.

Augstākā tiesa lēma par labu prasības iesniedzējiem.

Konditorijas īpašnieki spriedumu nodēvējuši par nozīmīgu dienu reliģijas brīvībai, savukārt Lī sacīja, ka tas ir trieciens pilsoniskajām tiesībām.

Konditorijas “iebildumi bija pret vēstījumu uz tortes, nevis vēstījuma paudēja, vai kādu, kas ir ar viņu saistīti, personīgajām īpašībām”, teikts spriedumā.

Atbilstoši iecerei uz tortes bija jābūt arī ASV televīzijas programmas “Sesame Street” (“Sezama iela”) varoņiem Bērtijam un Ērnijam.

Saistītie raksti

Uzņēmumā “Ashers Baking Company” visā Lielbritānijā ir ap 80 darbinieku, un tā nosaukumā ietverts Vecās derības personāža vārds. Uzņēmums 2014.gadā sākotnēji pasūtījumu bija pieņēmis, bet vēlāk to noraidīja.

Tiesas spriedumu nevajadzētu uztvert kā atbalstu diskriminācijai, sacīja Augstākās tiesas tiesnese Brenda Heila.

“Tas ir ārkārtīgi pazemojoši, kā arī aizvainojums cilvēka cieņai, ja kādam pakalpojumi tiek liegti šī cilvēka rases, dzimuma, invaliditātes, seksuālās orientācijas, reliģijas vai ticības dēļ,” sacīja tiesnese. “Tomēr šajā gadījumā tas nav noticis.”

 

LA.lv