×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. jūlijs, 2014
Drukāt

Brīvdabas muzejā briest amatniecības festivāls un Maizes godi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Arī augustā Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ieplānojis plašu pasākumu programmu – iecerēts Mūsdienu amatniecības festivāls, Maizes godi un citi sarīkojumi, informē muzejā.

9.-10. augustā no plkst. 10 līdz 17 ceturto reizi notiks Mūsdienu amatniecības festivāls – visu paaudžu amatnieku un dizaineru tikšanās, kurās rādīs amatnieku darinājumus, kas radīti ar visdažādākajām metodēm un materiāliem, apvienojot tradicionālās amata prasmes, tehnoloģiju attīstību un mūsdienu dizaina elementus. Pirmo reizi festivāls notiks divas dienas.

Vienlaicīgi norisināsies “Rīga 2014 – Eiropas kultūras galvaspilsēta” notikums Amatnieku darbnīcas “Tilts”. Interesantākos, atraktīvākos, atsaucīgākos savu amatu pratējus īpaši aicinās demonstrēt savus ražojumus un to izgatavošanu.

24. augustā no plkst. 12 līdz 16 būs gardākie svētki muzejā – Maizes godi, klāsta muzejā, norādot, ka maize latviešu virtuvē aizvien ir bijusi pamata ēdiena – sāta devēja. Tai veltīti īpaši cieņas un svētības rituāli.

Arī šogad svētku apmeklētāji tiks iepazīstināti ar seniem graudu apstrādes paņēmieniem un ar to saistītiem darba rīkiem. Vienlaikus svētku apmeklētājus priecēs folkloras kopu priekšnesumi, bet vēderus pildīs gardi ēdieni, gatavoti no graudiem.

Savukārt 31.augustā no plkst. 12 līdz 16 plānota Spēļu un rotaļu diena, kas domāta kā lieliem, tā maziem – svaigā gaisā rotaļīgi atzīmējot pēdējo vasaras svētdienu, pirms skolas gaitu uzsākšanas. Būs iespēja iemācīties jaunas un sen aizmirstas spēles, un kopā ar folkloras kopām iet rotaļās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+