Dabā
Laika ziņas

Brīvdienās sauss un saulains laiks, nākamnedēļ laiks mainīsies2

Pienenes. Foto – LETA

Tuvākajās dienās laika apstākļi virs Latvijas būtiski nemainīsies – saglabāsies sauss un saulains laiks. Lai gan svētdien dienas laikā, anticiklona ietekmei mazinoties, mākoņu daudzums palielināsies, tomēr joprojām nokrišņi nav gaidāmi.

Pūtīs lēns līdz mērens austrumu puses vējš. Gaisa temperatūra naktī pazemināsies līdz +8…+13 grādiem, bet dienā lielākajā teritorijas daļā termometra stabiņš pakāpsies līdz +20…+25 grādu atzīmei, piektdien jūras piekrastē pat līdz +27 grādu atzīmei. Ievērojami vēsāks laiks šajā dienās gaidāms Kurzemē līča piekrastē, kur, vējam pūšot no vēl salīdzinoši aukstā Rīgas līča, gaiss neiesils vairāk par +14…+19 grādiem.

Nākamajā nedēļā virs Eiropas centrālās daļas izveidosies plašs ciklons, kura ziemeļaustrumu mala noteiks laika apstākļus arī Latvijā. Ciklona ietekmē palielināsies mākoņu daudzums un jau naktī uz otrdienu Latviju no dienvidaustrumiem sasniegs nokrišņu zona, kas lielākajā teritorijas daļā atnesīs lietu.

Arī turpmākajās dienās vismaz kādā no reģioniem gaidāms īslaicīgs lietus, lokāli iespējams arī pērkona negaiss. Palielinoties mākoņu daudzumam, gaisa temperatūra nākamnedēļ dienas laikā galvenokārt būs +18…+23 grādu robežās, bet vietām piekrastē, vējam iegriežoties no ūdens puses, gaidāms par pāris grādiem vēsāks laiks. Savukārt naktīs gaisa temperatūra saglabāsies +8…+13 grādu robežās.

LA.lv