×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
12. jūlijs, 2015
Drukāt

Bērnu ģībšanas iemesls bijis tikai nogurums, uzskata “ātrās palīdzības” pārstāve (5)

Foto-TImurs SubhankulovsFoto-TImurs Subhankulovs

Šobrīd nekas neliek domāt, ka pie bērnu ģībšanas būtu vainojami kādi citi apstākļi, kā nogurums. Šie simptomi un šīs situācijas, kas vakar notika, liek vairāk domāt par vispārējo organisma reakciju uz nogurumu, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

“Pamatā vājums un saļimšana saistāma ar nogurumu un organisma reakciju. Organisms tajā brīdī reaģē tā, kā reaģē, tas ir pārguris. Iespējams, kāds nepietiekami no rīta paēdis, kādam lielāks sagurums, tas viss kombinējās, kad vakar sākās vairāku bērnu paģībšana,” sacīja Bukša.

Viņa uzsvēra, ka tiek ļoti rūpīgi pārbaudīta jebkura situācija, jebkura informācija un bērna veselības stāvoklis. “Līdz šim nav bijis tāda signāla, kas liecinātu, ka pie bērnu ģībšanas būtu bijis pie vainas kas cits. Tas tomēr pamatā saistāms ar bērna organisma reakciju. Ar sagurumu, kas nedēļas laikā jau uzkrājies. Ja dienā mēģinājumu laikā ir slodze, obligāti jāparūpējas, lai apmešanās vietā bērni savlaicīgi aizietu gulēt, atpūstos un kvalitatīvi izgulētos,” sacīja Bukša.

Jebkurā gadījumā, ja būtu kādi citi ierosinātāji, kas veicinātu šādu ģībšanu, protams, mediķi attiecīgi rīkotos un veiktu nepieciešamās pārbaudes, sacīja Bukša.

“Tie bija īslaicīgi samaņas zudumi. Pēc mirkļa, kad bērni nonāca pie mediķiem, nākot pie samaņas, viņiem bija jāpaguļ, jāatgūst spēki. Pamazām atjaunojot spēka resursus, bērni varēja doties atpakaļ uz savām skolām, kurās apmetušies,” sacīja Bukša.

Kā ziņots, Mežaparka estrādē vakar tika pārtraukts XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta “Manā dziesmā tu…” ģenerālmēģinājums, jo mazākie bērni nav spējuši izturēt slodzi un sākuši ģībt, novēroja aģentūra LETA.

Pirmā koncerta stundā viss ritējis kā plānots, bet pēc tam ik pēc 10 minūtēm vismaz astoņiem līdz 10 bērniem bijusi nepieciešama mediķu palīdzība, jo, iespējams, no lielās slodzes tie sākuši ģībt.

Kad šādi gadījumi atkārtojušies biežāk, tad tika izsludināts 15 minūšu pārtraukums. Tomēr bērnu ģībšana turpinājusies un mediķi nav spējuši uzreiz visiem sniegt palīdzību, kas licis ģenerālmēģinājumu atcelt. Aģentūra LETA saskaitīja, ka mediķu palīdzība bijusi nepieciešama aptuveni 30 dažāda vecuma bērniem.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kotriste ar stāžu Atbildēt

    Piedalos Dziesmu svētkos no 1965.gada un man ir zināma pieredze ģībšanā. Jaunībā noģību vairākas reizes, bet ne jau nogurums bija galvenais. Protams, izgulēties vajag, Nevar doties uz ilgstošu mēģinājumu nepaēdis, vislabāk, ja ēd siltas brokastis. Nevar dziedāt tūlīt pēc ēšanas, jāpaiet vismaz stundai. Dziedāšanas laikā nav jāstāv miera stājā, bet brīvi jākustas, diemžēl skolotāji nereti to aizliedz. Dziedot sevišķa uzmanība jāpievērš garajām skaņām ( 4 taktis un vairāk). Esmu pamanījusi, ka bērni neprot pielietot “ķēdes elpu”, velk, kamēr sāk trūkt gaisa, tāpēc nereti atslēdzas

  2. Protams, ka vainīgs ir nogurums.Pati esmu piedalījusies gan skolēnu, gan pieaugušo dziesmu svētkos, tāpēc zinu kas notiek.Bērni vienkārši nav pieraduši pie šāda veida režima, kāds bija svētkos.Mājās gāja gulēt vēlu un cēlās, kad gribēja.Rīgā jāceļas cikos vajag.Un tad nu tas neizgulētais savu darīja…
    Domāju, ka izglītības ministrei pie pirmajām grūtībām nav jāmet plinte krūmos, galu galā zināja, ka amats nav nekāda medus maize.

  3. ko tik daudz varat runāt / Ir pilnīgi skaidrs, ka vaininieks bija lielais nogurums. Zināšanai : eksperti pierādījuši, ka muzicēšanas slodze ir tikpat liela kā ogļrača vai pārpildīta restorāna apkalpotājai.Tad ko jūs gribat ? iespējamā vadītāju kļūda – kaut nelielas atpūtas (apsēšanās, ūdens vai tēja) iespējas.]Sajā ziņā bijusi neliela pārcenšanās no diriģentu puses.

  4. Varbūt gaisā bija kaut kas indīgs?

  5. 500 bērni tā uzreiz vienlaicigi sagura, pie tam 9 tik ļoti sagura ka vel slimnīcā. brāļu grimmu pasakas tad ir ticamākas

Draugiem Facebook Twitter Google+