×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
21. decembris, 2017
Drukāt

Cilvēki nav negodīgi, nodokļu sistēma ir netaisna. Intervija ar Krišjāni Kariņu (48)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Krišjānis Kariņš

Vai nodokļu reforma ir tēmēta pareizajā virzienā, kas sagaida mūsu valsts darba tirgu un Eiropas Savienību kopumā – par šiem un citiem jautājumiem saruna ar Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu, kuram Eiropas Tautas partijas frakcijā uzticēta atbildība par rūpniecības, enerģētikas un pētniecības politiku. Deputāts strādā arī ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Kā jūs vērtējat Saeimas pieņemtās izmaiņas nodokļu politikā? Vai tās kaut kādā mērā atrisinās līdzšinējās iedzīvotāju un uzņēmēju problēmas?

K. Kariņš: Latvijā tiek stāstīts, ka šeit ir viens no zemākajiem nodokļu slogiem Eiropā. Tā nav taisnība. Latvijā ir viens no zemākajiem nodokļu iekasējumiem pret iekšzemes kopproduktu, bet nodokļu likmes ir vienas no augstākajām Eiropas Savienībā. Tas liecina par to, ka valstī ir liela ēnu ekonomika.

Nodokļu reforma ir laba iecere, kura nav vainagojusies ar sistēmas būtiskām izmaiņām. Kādas tad ir tās lielākās izmaiņas? Akcīzes nodokļa paaugstināšana atsevišķām precēm. Kad veikalos produkti kļūs dārgāki, pieaugs inflācija. Uzņēmuma ienākuma nodokļa reinvestētā peļņa būs stimuls investīcijām, kam ilgtermiņā vajadzētu vainagoties ar ekonomikas izaugsmi. Šis ir viens no tiem aspektiem, kas ir tēmēts pareizajā virzienā. Bet galvenā sāpe ir tā, ka darbaspēka nodokļi – iedzīvotāju ienākuma nodoklis un sociālais nodoklis – ir neadekvāti augsti Latvijas zemajām algām.

Paņemsim tipisko Latvijas uzņēmumu, kurā strādā pāris cilvēku un kur alga pamatā ir no 500 līdz 1000 eiro. Daudzi no šiem uzņēmumiem nespēj nomaksāt visu, ko valsts no tiem prasa, tāpēc tiem rodas jautājums – vai nu izbeigt uzņēmējdarbību, vai nemaksāt nodokļus.

Runājot par progresīvo nodokli, jāteic, ka Eiropā progresivitāte pārsvarā sākas no apmēram 1000 eiro mēnesī. Tie, kuru ienākumi ir zem 1000 eiro mēnesī, nemaksā nodokļus. Tātad 1000 eiro ir zemākā likme, no kuras sāk maksāt nodokļus. Bet mēs gribam visu to progresivitāti mākslīgi iespiest arī zem 1000 eiro.

Daudzas Eiropas valstis no Latvijas atšķiras arī ar to, ka tur pievienotās vērtības nodokļa (PVN) pazeminātā likme ir pārtikai un apģērbam. Lielbritānijā un vēl vienā otrā valstī pārtikai PVN ir pat nulle.

Bet Latvijā ir ļoti mazs tirgus un neliels iedzīvotāju skaits, tādēļ nav iespējams korekti salīdzināt to, cik izmaksā preces un pakalpojumi Latvijā un cik turīgajās Eiropas valstīs.

Jāņem vērā, ka Latvijā par izglītības un veselības aprūpes sistēmu maksā samērā šaurs iedzīvotāju slānis, un ir tendence tam slānim nepārtraukti kraut virsū, jo valsts budžetā trūkst naudas.

Mēs nespējam atzīt, ka mūsu nodokļu sistēma veicina nodokļu nemaksāšanu. Politiķi un amatpersonas izliekas, ka šajā jautājumā viss ir kārtībā. Cilvēki nav tik negodīgi, cik sistēma ir netaisna. Ja mēs spētu atzīt, ka tā ir problēma, tad varētu sākt meklēt risinājumu. Tiesa, risinājums droši vien nebūs viegli atrodams. Bet ārsts taču nekad neizārstēs pacientu, ja neuzstādīs diagnozi.

Kā Eiropas Parlaments raugās uz Eiropas darba tirgu un tā attīstības tendencēm?

Zema dzimstība ir ne tikai Latvijas, bet visas Eiropas problēma.

Eiropā patlaban aug ekonomika, tas nozīmē, ka cīņa par darbaspēku palielināsies. Arī Latvija ir iesaistīta šajā cīņā. Taču algu un dzīves apstākļus, ko spēj piedāvāt Eiropas bagātākās valstis, grūti salīdzināt ar to, ko spēj piedāvāt Latvija.

Mūsu cilvēki turpina braukt projām, un mums ir jācer, ka darbaspēks no citām valstīm brauks šurp. Taču būtu naivi iedomāties, ka šie cilvēki būs no Vācijas, Itālijas vai Spānijas. Latvija var ieinteresēt vienīgi tos, kas dzīvo vēl nabadzīgāk par mums – baltkrievus, ukraiņus, kazahus, krievus…

Jūs esat ieguldījis pamatīgu darbu direktīvas izstrādē, kas vērsta pret naudas atmazgāšanu. Bet patlaban tā ir atvērta, lai to papildinātu. Kādi būs šie papildinājumi?

Eiropas Parlaments pirms divarpus gadiem pieņēma direktīvu, kura noteic, ka ofšoriem ir jāatklāj patiesā labuma guvēji visā Eiropā. Direktīva ir atvērta, lai to papildinātu, ka labuma guvēji ir jāatklāj arī trasta kompānijās, jāiekļauj arī banku turētāju reģistrs… Ja Interpols meklē pilsoni X, tad vienotajā reģistrā varētu pārliecināties, kurās bankās visā Eiropā meklētajam cilvēkam ir bankas konts. Parlaments ar Eiropas Padomi nespēja vienoties par likumprojekta teksta gala redakciju 10 mēnešus, bet nupat, pagājušās nedēļas pēdējās darba dienās, vienošanās panācām un varēsim virzīties uz priekšu, pastiprinot esošo likumdošanu un pilnveidojot patiesā labuma guvēju reģistru. Teksts vēl ir jāapstiprina parlamentam un padomei, taču panāktā vienošanās ir milzīgs solis uz priekšu.

Vai jūs uzskatāt, ka Eiropas Komisijas iesniegtā prasība Eiropas Tiesā pret Čehiju, Poliju un Ungāriju ir taisnīga?

Nevēlos iztirzāt, vai tā ir taisnīga vai netaisnīga. Bet skaidrs ir viens – tiem, kas visu laiku dod naudu Eiropas Savienības kopējā budžetā, sāk apnikt, kāpēc likumi attiecas tikai uz viņiem, bet citi tos var neievērot.

Bet poļi uzskata, ka bēgļi Polijā nepaliks, tāpēc nesaskata uzņemšanas jēgu.

Es aprakstu vēsmas, kas neizbēgami pūš. Nīderlandiešu nodokļu maksātājs, kurš nav priecīgs, ka viņa valstī ir daudz ieceļotāju, uzskata – kāpēc viņam ne tikai jāuzņem šie ieceļotāji, bet arī jāmaksā polim, kas tikai saņem naudu. No nīderlandieša viedokļa kaut kas nav pareizi. No poļu viedokļa arī ir taisnība. Pastāv divi scenāriji – viens nevēlams, otrs – vēlams. Viens ir, ka Eiropa sāk sašķelties valstīs, kas piekrīt kopīgajiem nosacījumiem, un tajās valstīs, kas atļaujas tos neievērot. Latvijai tādā gadījumā būs jāizvēlas, kurā pusē tā vēlas būt – kodolā, kur nosacījumi kļūst grūtāki, vai palikt ārpusē. Labais scenārijs būtu, ka dalībvalstis sāktu ieklausīties cita citā.

Polijas valdības politiskā kļūda ir tā, ka tā cīnās, nevis runā ar citām valstīm. Nesen tikos ar vienu Polijas ministru. Viņš ieradās manā kabinetā un bija uzbūris ainu, ka es simbolizēju to ļauno Briseli. Sarunas sākumā viņš man skarbi vaicāja: kā jūs, nelieši, mūs Jaltā pametāt! Viņš to sacīja vienam latvietim. Atgādināju viņam, ka esmu no Latvijas, un padomju okupācijas laikā mums bija sūrāk nekā viņiem. Viņa attieksme bija, ka jūs visi te esat nelieši, vienīgais taisnīgais esmu es. Bet es biju piekritis tikties ar viņu, lai palīdzētu Polijai elektrotirgus jautājumos atrast veidu, kā, mainot likumu, neiedragāt Polijas ekonomiku, kas ir balstīta uz oglēm. Mans nolūks bija draudzīgs. Bet Polijas ministra pirmo ievadvārdu zemteksts ar tulka palīdzību bija nolikt mani pie vietas. Es jau viņu saprotu, bet, ja viņš ar šiem pašiem vārdiem aiziet pie vācieša vai pie nīderlandieša, tad viņu noteikti nesapratīs. Kāds tur dialogs! Diemžēl Polijas valdība šādus cilvēkus sūta uz Briseli augstos amatos. Pazīstu Polijas deputātu palīgus, kas ir jaunākās paaudzes cilvēki un brīvi runā angliski. Redzu, ka viņu sejās, izdzirdot savu tautiešu pārmetumus Briselē strādājošajiem, ir rakstīts: lūdzu, beidziet runāt! Es gaidu, kad tā vētra norimst un mēs ar Poliju sāktu runāt par lietu. Polijas valdība šobrīd ir ekstrēms piemērs, kā nevajadzīgi pasliktināt attiecības.

Bet vai nav tā, ka tās domstarpības ar Višegradas valstīm pieņemas spēkā un neizskatās, ka rimsies?

Polijas un Ungārijas valdības ir uzņēmušas ārēji kareivīgu attieksmi pret Briseli. Bet jāatzīst, ka tādas Briseles, kā viņi to uztvēruši, nemaz nav. Brisele ir vieta, kur sanāk kopā no dalībvalstīm ievēlēti pārstāvji, lai mēģinātu atrast kopīgus spēles noteikumus.

Tātad jūs neredzat tādu situāciju, ka pretbriseliskais noskaņojums kaut kādā mērā kādā valstu grupā varētu uzvarēt un iedragāt Eiropas Savienības pamatu?

Jā, tas ir drauds. Francijas prezidents Makrons ļoti veicina, lai poļi paliek kā otrā šķira, bet mēs, kas vēlamies attīstīties tālāk, savelkamies ciešāk. Vācija, Francija, Nīderlande, Beļģija, Luksemburga ir gatava šim procesam. Pastāv jautājums par Itāliju un Spāniju.

Baltijas valstis ar Poliju ir fiziski atdalītas, un līdz ar to turēšanās kodolā tām būtu sarežģīta. Polijas atsvešināšanās nav, manuprāt, mūsu interesēs.

Vai Eiropas Parlamenta vēlme aizliegt kebabus, jo tajos ir fosfāti, nav gadījumā saistīta ar to, ka vienam otram galvā vējo tāds kā prieks neļaut tam musulmanim ēst viņa iecienīto maltīti?

Tur krustojas divas vēsmas. Viens ir tas, ka kebabs saistās ar musulmaņiem, bet otrs – ka tie, kas atbalsta ekoloģisko dzīvesveidu, ir atraduši vēl vienu produktu, no kura tiktu izslēgti fosfāti. Cik zināms, fosfāti ir visā pārstrādātā gaļā. Ja negribi fosfātus, neēd gaļu! Tas ir tāpat, kā izlikties, ka kebabs vai hamburgers pēkšņi būs veselīgs, ja tur nebūs fosfātu.

Vai pēc Makrona paziņojuma uz mūžīgiem laikiem ir atmests jautājums par Eiropas Savienības institūciju atrašanos tikai un vienīgi Briselē?

Katru gadu, kad balsojam par Eiropas Savienības budžetu, mēs iekļaujam jautājumu arī par Eiropas Savienības institūciju atrašanos tikai Briselē. Pārliecinošs deputātu vairākums nobalso pret šo priekšlikumu. Lai mainītu parlamenta mājvietu no Strasbūras uz Briseli, būtu jāgroza Eiropas Savienības dibināšanas līgums. Bet Francijai un Vācijai piekrist mainīt šo līgumu būtu tāpat kā latviešiem teikt, ka 14. jūnijs nav sēru diena, bet gan normāla vasaras diena. Vai – ka 18. novembris ir vēla rudens diena.

Strasbūra simbolizē Otrā pasaules kara beigas, kad Vācija atteicās no Elzasas reģiona. Strasbūra ir Francijas un Vācijas izlīguma simbols.

Pievērsīsimies arī iekšpolitiskajām problēmām. Vai jūs redzat politiskos spēkus, ar kuriem kopā “Vienotība” varētu startēt Saeimas vēlēšanās?

No vēlētāju puses jūtama noskaņa, ka “Vienotības” biedriem beidzot vajadzētu beigt strīdēties un sākt strādāt kopā. Tātad pieprasījums ir. Ja palūkojas uz politisko spektru, tad jāatzīst, ka “Saskaņai” un arī Zaļo un zemnieku savienībai ir diezgan stabils vēlētāju loks, arī Nacionālā apvienība tur diezgan stabilu reitingu, un tad ir ceturtā piektā daļa vēlētāju, kas savulaik balsojuši par “Vienotību”, kas tagad ir saskaldīta, un nav pieslējušies citam politiskajam spēkam. Viņi nezina, par kuru no sašķeltajiem “Vienotības” spārniem balsot.

Lai partija atkal apvienotos, tai ir jābūt kādai kopīgai idejai. Patlaban par valstiski svarīgiem jautājumiem – izglītību, veselības aprūpi, nodokļu politiku – mums domas ir katram savas. Šis ir tas izaicinājums, ka mums trūkst kopīgas izpratnes par to, kas un kā būtu jāveido. Agrāk bija aktīvas darba grupas, kas veidoja partijas programmu. Tagad, izrādās, tas atkal ir ļoti nepieciešams.

Kolēģi man ir aizrādījuši: Krišjāni, programma nav svarīgākais, galvenais ir matemātika. Bet vēlētājs taču nav muļķis, viņš sapratīs, ka mēs atkal mēģinām kādu apmānīt. Ja es vēlētājam nevaru pateikt, kādas vērtības “Vienotība” pārstāv, tad vēlētājam nav nekāda iemesla atbalstīt šādu partiju.

No partijas ir aizgājuši tie, kuri gribēja, un savstarpējā apkarošana ir beigusies. Tas nozīmē, ka palikuši diezgan līdzīgi domājošie.

Vienkārši pliki apvienoties ar tiem, kas ir ātri izveidojuši partijas, īpaši ar tādiem, kas ne tik sen apvainoja palikušos kolēģus, nebūtu prātīgi. Esmu pārliecināts, ka politika ir idejās balstīts pasākums. Eiropas Savienība nebalstās uz regulām un likumiem, direktīvām un izdevīgumu, kaut gan tas varētu tā šķist, bet tā balstās fundamentālā idejā, ka demokrātija un brīvība ir vērtības, par kurām ir jāstāv un jākrīt. Vērtības ir tās, kas tur vai nesatur kopā. Tieši tāpat ir ar partijām – ir jābūt vērtībām un idejām, kā attīstīt procesus sabiedrības interesēs. Protams, būtu labi, ja “Vienotība” varētu apvienoties vai atrast sabiedrotos ar citiem politiskajiem spēkiem. Bet, lai pie tā nonāktu, ir jābūt saturiskai bāzei, par ko tad mēs vienojamies. Nevar taču vienoties, balstoties tikai uz pliku matemātiku, ka viens plus viens ir divi.

Pievienot komentāru

Komentāri (48)

 1. Nezinu nevienu partiju un politiķi kuri būtu darījusi kaut ko valsts un latviesu tautas labā un visa tā vāvuļošana ir tikai miglas pūšana un jo mazāk paliek šeit vēlētāju jo viņiem ar vien grūtak ir kaut ko iestāstīt un ja šadī imigranti taču šeit nav ieradušies lai šeit nodarbotos ar labdarību bet lai vairotu savu bagātību un nav svarīgi ka vairojas nabagu galvenais ir pārdot visu par ko vēl saņemt naudu tādiem Kariņiem ,Kažokiem un vēl citiem krāpniekiem un plēsējiem.

 2. “Latvija var ieinteresēt vienīgi tos [imigrantus], kas dzīvo vēl nabadzīgāk par mums – baltkrievus, ukraiņus, kazahus, krievus…”
  – – – – – – – – – – –
  Un tieši tādēļ visu skolu tūlītēja pārslēgšana uz valsts valodu ir kritisks izdzīvošanas jautājums latviskai Latvijai.

 3. Skaidrs ,tuvojās vēlēšanas un Briseles utij Kariņam ir vienmēr kas mūldēt.Kā mūld pa deviņiem mēmiem Briselē tā atbrauc uz Latviju dara to pašu.Kariņ vācies prom uz savu USU un mums būs miers un paņemi līdz Dombrovki Valdiņu ,Viņķeliene jau tur.

 4. Krišjānis jau darbojas nākošo vēlēšanu sakarā… un vāvuļo vēlētājiem patīkamus vārdus. Tomēr Krišjānim nav taisnība. Mēģināšu to apstrīdēt ar nedaudz mainītu teksta virsrakstu – Cilvēki IR negodīgi, TĀPĒC nodokļu sistēma ir netaisna.

 5. “Zema dzimstība ir ne tikai Latvijas, bet visas Eiropas problēma.”
  – – – – – – – – –
  Tas tiesa. Un šī problēma nāk no tā, ka eiropiešu apdzīvotās zemēs fanātiķu sakūdītās sievietes cenšas iespiesties lomās kas ir tradicionāli bijušas vīriešu lomas. Tas ir sabiedrībai kaitīgi. Sievietēm jāciena sevi kā sievietēm. Tad arī vīrieši viņas cienīs.

 6. Divsejainais Jānuss!

 7. Precīzāk: Netaisnā nodokļu sistēma un politiķu dubultmorāle.

 8. Ak, svētā vientiesība…

 9. 2009.gada 11.jūnijā,kad premjers bija Valdis Dombrovskis un labklājības ministrs Uldis Augulis,valdību veidojošās partijas un to sadarbības partneri noslēdza Vienošanos par 2009.gada valsts budžeta deficīta samazināšanu par 500 milj.latu.Vienošanos parakstīja pārstāvji no”Jauna laika”,Tautas partijas,TB/LNNK,Pilsoniskās savienības,ZZS,kā arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības,Latvijas darba devēju konfederācijas,Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras un Latvijas pensionāru federācijas.
  Šī vienošanās paredzēja arī par 10% samazināt vecuma un izdienas pensijas,kā arī par 70% samazināt pensijas strādājošajiem.
  Neskatoties uz Saeimas Juridiskā biroja atzinumu,ka tas attiecībā uz pensionāriem ir prettiesiski un neatbilst Satversmei,balsojumā par pensiju samazināšanu Saeimā,2009.gada 16.jūnijā “PAR” nobalsoja gan KRIŠJĀNIS KARIŅŠ (JL),gan SOLVITA ĀBOLTIŅA(JL),SANDRA KALNIETE(PS),gan mums labi pazīstamie MĀRIS KUČINSKIS (TP),KĀRLIS ŠADURSKIS(PS),AUGUSTS BRIGMANIS(ZZS),RĪBENA INGUNA(JL),RAIMONDS PAULS(TP),IMANTS KALNIŅŠ(TB/LNNK) u.c. Skat.”Pensiju apgriešana nedod gaidīto rezultātu”,Inga Paparde,nra.lv,2009.gada 23.septembris.

 10. Vienotība ir pastrādājusi pārāk daudz nelietību pret savu tautu – gan dēļ savas nemākulības, gan dēļ vēlmes izpatikt Briseles aprobežotajiem ierēdņiem. Vienotības funkcionāri tagad pasaka kādus visnotaļ prātīgus vārdus, bet ko paši savulaik ir darījuši!? Var teikt tāpat kā par Burboniem – neko nav aizmirsuši un neko nav mācījušies. Tāpēc gaidīt uz Vienotības atdzimšanu un atkalapvienošanos ir bezjēdzīgi – dabūsim uz kakla tieši tos pašus kungus un dāmas – dombrovskus, vilkus, viņķeles, čigānes… Tālāk no Vienotības un nekad nekad vairs!

 11. Varbūt atsvaidzināsim atmiņu? Atbildēt

  “Finanšu ministrs Valdis Dombrovskis:-Partijas”Jaunais laiks”programmā nav paredzēts ieviest progresīvo iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi.Patlaban Latvijā ir labēji orientēta valdība,bet šādas likmes ieviešanu parasti atbalsta kreisi orientētas valdības,Progresīvā ienākuma nodokļa likme nestimulē cilvēku vairot un uzrādīt savus ienākumus,”Lauku Avīze,2003.gada 9.janvāris.
  No ASV atbraukušajam partijas “Jaunais laiks” līdzdibinātājam pirms gada, un valdes loceklim Krišjānim Kariņam taču nekādu iebildumu pret šādu partijas programmu un progresīvā ienākuma nodokļa skaidrojumu sabiedrībai taču nebija?! Lai arī ASV šis nodoklis bija ieviests jau pirms 86 gadiem!

  • Kariņš jau pats arī atbild, ka patiesībā progresīvais nodoklis Eiropā izpaužas tā, ka algas zem 1000 nemaz ar nodokli neapliek. Nu un Latvija to nevar atļauties.

 12. Cik godīgs ir paši politiķi.šo netaisno nodokļu ieviesēji? Atbildēt

  Cik godīgs ir pats Krišjānis Kariņš,kurš visus šos gadus,kopā ar Valdi Dombrovski,Sandru Kalnieti un Jauno laiku,Tautas partiju un Vienotību iestājās pret progresīvā nodokļa ieviešanu,bet te pēkšņi un negaidīti mainīja kursu par 180 grādiem?! Un,kur tad palika pakāpeniskā iedzīvotāju ienākuma nodokļa samazināšana? Kāpēc tā tika iesākta un,neko sabiedrībai nepaskaidrojot,pusratā pamesta?

  • Karins jau ka vienmer runa apkart un nepasaka neko ,tads ir tas politikis .
   Vini jau visi doma,ka tauta visu aizmirst un kas ir izdarits par siem gadiem tur Eiropa sedot .

 13. tas kaarteejais parazits uz visa taa CIK JAU GADUS barojies ?

 14. Štrunts par kebabiem Atbildēt

  Labāk paskaidro,kāpēc mums jāēd mūsu pašu pārtikas uzņēmumu saražotie gaļas produkti,bez konservantiem,vēl ar mākslīgajām krāsvielām,garšas uzlabotājiem un pat cietinātājiem,no kuriem daudzi ir pat kancerogeni un citās valstīs sen jau aizliegti?!!

 15. “Lielbritānijā un vēl vienā otrā valstī pārtikai PVN ir pat nulle”. Šī “viena otra valsts”,bez Lielbritānijas ir vēl: Īrija,Malta,Dānijas Grenlande,Norvēģijas Svalbaras arhipelāgs,Somijas Ālandu salas,Vācijas Helgolandes sala,Spānijas Kanāriju salas,Seuta un Meliļja,daudzas Grieķijas Egejas jūras salas,Austrālija,Fidži,Indija,Pakistāna,Bangladeša,Nepāla,Indonēzija,Dienvidkoreja,Omana,Apvienotie Arābu Emirāti,Sauda Arābija,Kuveita,Omana,Jordānija,Somālija,Bahreina,Katara,Bruneja,Makao,Hongkonga,Maroka,Lībija,Ēģipte,Dienvidāfrika,Botsvana,Burundi,Kamerūna,Kotdivuāra,Kenija,Ekvatoriālā Gvineja,Gana,Malavi,Maldivas,Mauritānija,Maurīcija,Namībija,Zimbabve,Uganda,Zambija,Lesoto,Nigērija,Gajāna,Santomē i Prinsipi,Brazīlija,Meksika,Kanāda,Ekvadora,Kolumbija,Venecuēla,Panama,Beliza,Kostarika,Gvatemala,daudzas Karību jūras baseina salu valstis utt.Un vai tad Kariņš piecpadsmit gadu laikā nav vēl saskatījis nekādu atšķirību arī starp 2,5 līdz 7% PVN likmi Šveicē,Luksemburgā,Itālijā,Spānijā,Andorā,Polijā,.Kiprā,Francijā,Beļģijā,Nīderlandē,Vācijā, Melnkalnē,Rumānijā un 21% likmi pašiem nepieciešamākajiem ikdienā pārtikas produktiem Latvijā? Ja ir saskatījis,tad kāpēc visus šos gadus ir klusējis?

 16. Gandrīz vai anekdote Atbildēt

  Aktīvi darbojoties politikā jau kopš 2002.gada,Kariņš to pamanīja (skat.virsrakstu) tikai 2017.gadā??????

 17. Horvātijā bez PVN 25% standarta jeb pamatlikmes,diemžēl ir vēl 13%,5% un 0% samazinātās PVN likmes! Daļai pārtikas produktu tiek piemērota samazinātā-13% PVN likme,bet maizei un pienam-5% samazinātā likme.

 18. Papildinājums (aizsedza reklāma) …Polijā,Melnkalnē,Spānijā,Pakistānā,Šrilankā,Filipīnās,Austrālijā,Jaunzēlandē,Ugandā,Kenijā, Nigērijā.Indonēzijā,Mjanmā,Nepālā,Brazīlijā,Meksikā,Kolumbijā,Venecuēlā,Kubā.

 19. Kariņš varētu mums,vēlētājiem,paskaidrot,kāpēc viņš jau kopš 2002.gada,ieņemot pat partijas”Jaunais laiks”frakcijas priekšsēdētāja un pēc tam prtijas valdes locekļa amatu,neko nav darījis,lai jau tad Latvijā tiktu ieviests progresīvais ienākuma nodoklis,kā gandrīz visās ES valstīs un ASV no 2017.gada,samazināta rekordaugstā PVN likme nepieciešamākajiem pārtikas produktiem un apbedīšanas pakalpojumiem,kas Lietuvā,Igaunijā,Somijā,Zviedrijā,Norvēģijā,Dānijā,Islandē,Lielbritānijā,Īrijā,Nīderlandē,Šveicē,Itālijā,Kiprā,Melnkalnē,Izraēlā,Ķīnā,Japānā,Austrālijā,Jaunzēlandē,Filipīnās,Indijā,Pakistānā,Bangladešā,Šrilankā,Mjanmā,Nepālā,Indonēzijā,Dienvidāfrikā,Namībijā,Zambijā,Kenijā,Ugandā,Nigērijā,Brazīlijā,Venecuēlā,Kolumbijā,Kubā,ASV Virdžīnu salās,Nīderlandes Antiļu salāsGajānā,Dominikā,Bermudās,Bahāmu salās utt. ir 0%! Ko esam noziegušies?

 20. Tieši mūsu izcilajam politiķim Arturam Krišjānim Kariņam,kā vienam no partijas “Jaunais laiks”dibinātājiem 2002.gadā,frakcijas”Jaunais laiks”priekšsēdētājam no 2002.gada novembra līdz 2004.gada decembrim,partijas”Jaunais laiks”valdes loceklim no 2004.gada un ekonomikas ministram Aigara Kalvīša valdībā,no 2004.gada 2.decembra līdz 2006.gada 7.aprīlim,bet no 2007.gada 31.marta līdz 2008.gadam,kad partijas vadību pārņēma Solvita Āboltiņa,partijas”Jaunais laiks”priekšsēdētājam,ieņemot Eināra Repšes vietu,mēs varam būt pateicīgi par daudziem”partiju “Jaunais laiks””Vienotība” un pat Tautas partijas “lielajiem sasniegumiem”!!!

 21. Eiropa mūs nesapratis un mēs Eiropu tāpat. Nauda un rezultāts jāvērtē, ne vis tikai jāņem un jātērē, bet jārāda panākumi.

 22. Ilmārs 5 līmeņa profisionāls maģistrs mērniecībā un zemes ierīcībā Atbildēt

  Cien,Kariņ,kad veidojās “Jaunais Laiks “es ar Jums tikos un iedevu rakstiskus priekšlikumus untā arī nekas daudz nav mainījies .Kadastra likumā iebalsotās PSRS laika normas par zemes unbūvju vērtēšnu,kasir pretrunā ar ligumiem ar PTO,OICD.[Valst NEDRĪGST iejaukties brīvā tirgus ekonomikā]Man brī’vvalsts pasniedzēji padomju laikā to sauca “Par privātīpašuma IZNĪCINĀŠNAS nodokli”-tagad “Nekustāma īpašuma nodoklis .SKUMJI>ceru ka pats izlasīsiet.

 23. Netaisnīgā nodokļu sistēma tieši nāca no ”Vienotības”! VISĀM ES valstīm NAV vienoti kritēriji!? Ir IZREDZĒTĀS valstis un OTRĀS ŠĶIRAS valstis! Pie vienotiem kritērijiem mēs nebūtu tur, kur esam – pie OTRĀS ŠĶIRAS! Labi, ka Polija un Ungārija to saprot, nevēlēdamās palikt kā OTRĀ ŠĶIRA! KĀ VEIDOT Latvijas valsti, diemžēl SAPRATNE MUMS IR, bet ir UZDEVUMS TO TĀDU NEVEIDOT… KUR ES realizēs savu trešā šķiras produkciju, ja ne LATVIJAS PIRCĒJIEM? Paskataties statisku SASLIMSTĪBAI AR VĒZI!? TĀ IR NONSENSS! 2012.gadā vien NO JAUNA saslimuši 11000 CILVĒKU ( lasīju laikrakstā un NOBRĪNIJOS par VĒSO MIERU atbildīgajā VM! Viss OKEI!)!!!!??? Kopš tās reizes vairs nav skaitļi presē par vēža saslimstību Latvijas valstī!? Vispār LATVIJAI NAV DOTA IESPĒJA NORMĀLI ATTĪSTĪTIES ES! Bēgļu jautājums VĒL JOPROJĀM NAV ATRISINĀTS – ES ROBEŽAS KĀ VĀGŪŽA DURVIS TIEM ATVĒRTAS UN BRISELĒ NEBEIDZ AUROT PAR VIŅU UZŅEMŠANU pārējās ES valstīs, PILNĪGI NEDOMĀJOT PAR ES VALSTU EKONOMIKU UN VIETĒJO IEDZĪVOTĀJU NABADZĪBU….ĻOTI LABI, KA IR ES VALSTIS, KUR vispirms domā par savējo labklājību un drošību NEVIS ŅEMAS AR BĒGĻIEM, kuri apzināti rada problēmas valstīm, kurās tiek uzņemti! KARIŅA KUNGS! Piedodiet, bet Jums NAV SAPRATNES PAR LATVIJAS PAGĀTNES MANTOJUMA SEKĀM, JO ESAT AUDZIS CITĀ PASAULĒ – TĀLU NO LATVIJAS ĪSTENĪBAS… NAV JUMS SAPRATNES…. Bez tam cenšaties atbildēt uz jautājumiem precīzāk un kodolīgāk izsakot savu domu!? Neatdariniet muldoņas politiķus!!!!!!!!

 24. Šādu netaisnīgu nodokļu sistēmu taču veidoja pati Krišjāņa Kariņa partija”Vienotība”! Vai tad labklājības ministre Ilze Viņķele,kas tikko nonākot Labklājības ministres krēslā,jau plānoja aplikt ar ienākuma nodokli pensijas no 180 latiem,kas bija tikai par dažiem latiem lielākas par iztikas minimumu,nebija “Vienotības” biedre? Vai tad Solvita Āboltiņa,kas panāca,ka atcelta tiek iztikas minimuma aprēķināšana (pemjers Valdis Dombrovskis uzskatīja,ka iztikas minimuma aprēķināšana ir nepieciešama)neatradās “Vienotības” priekšgalā?! Utt.Un,kur tad plika strukturālās reformas,piemēram,paša premjera aicinājums ministrijām pašām izlemt par atteikšanos no parlamentārajiem sekretāriem? Tieši otrādi,ierēdņu skaits vairākumā ministriju ir tikai turpinājis pieaugt!

 25. iepriekš,caur aģentūru-nepilni 1500-VISU nomaksājot,(māja32o)palika1000+………..jautājumi???

 26. atbraucot uz lv,ir pilnīgi pretīgi maksāt kaut kādus nodokļus,nl,es par tiem pat nedomāju,pat nav bijusi doma ko apiet,pat aizietu ko samaksāt…..lv-NĒĒĒĒĒĒĒ’!!!

 27. Kariņam naV KO ŠĻUPSTĒT PAR DEMOKRĀTIJU. KāDA TUR DEMOKRĀTIJA, JA VIENAS VALSTIS SAŅEM 5 REIZES LIELĀKAS SUBSĪDIJAS, BET PREČU KONKURENCI IEREBEŽOT NEATĻAUJ. tAD ARĪ NEIESPĒJAMI SALĪDZINĀT NODOKĻU POLITIKU UN TĒLOT VISGUDRO. tE SKAIDRI JĀATDZĪST, ES NETIKA VEIDOTA VALSTU SAVIENĪBA AR VIENĀDIEM KRITĒRIJIEM, BET GAN AR DAŽĀDIEM KRITĒRIJIEM, PAREDZOT VALSTIS KAS ATTĪSTAS UN VALSTIS KAS TIEK IZSŪKTAS UN PRAKTISKI IZNĪCINĀTAS. POLIJA UN UNGĀRIJA IR TO SAPRATUŠAS UN IZSŪKTO SARAKSTĀ LABPRĀT PALIKT NEGRIB, JO TUR PIE VALSTS STŪRES NOKĻUVUŠI VALSTS VĪRI. BET LATVIJĀ TIKAI VALDĪBAS VĪREĻI AR VISU NO TĀ IZRIETOŠAJĀM SEKĀM.

 28. Ja Eiropā zemākā likme,no kuras sāk maksāt nodokļus ir 1000 eiro,tad kā nobalsoja Saeimā par vēl zemāku likmi Latvijā Krišjānis Kariņš? Par vai pret???!

 29. Kā tad,nigeri un musļiki būs tie īstie strādātāji.Tur jau zirgam jāsmejās:))

 30. Faktu konstatācija un tikai?! Nav dzirdēts,ka Kariņa kungs būtu pats rosinājis,kā Saeimas un Eiropas parlamenta deputāts,Latvijai sekot citu ES valstu piemēram un samazināt,ja ne PVN likmi visai pārtikai,tad vismaz piemērot 0% likmi bērnu pārtikai un apģērbam,kā citās ES valstīs,ņemot vērā Latvijas nelabvēlīgo demogrāfisko situāciju! Vai tad ir maz iespējams salīdzināt bagātāko ES valstu-Nīderlandes un Beļģijas 6% PVN likmi visai pārtikai ar Latvijas 21% likmi,kas Latvijā ir vienāda gan pienam un viskijam,gan maizei un omāriem vai austerēm????? Pat Dienvidāfrikas Republikā deviņpadsmit pārtikas produktiem,tajā skaitā rupjmaizei, tiek piemērota 0% PVN likme! Vai Kariņa kungs to vēl nav pamanījis?

 31. “Strasbūra simbolizē Otrā pasaules kara beigas, kad Vācija atteicās no Elzasas reģiona. Strasbūra ir Francijas un Vācijas izlīguma simbols.”
  Ak Dievs, ar kādām vēl blēņām tur viņi ņemas!!
  Ko tad gribat no mums, mūsu krievu 9. maiju, mūsu čekas maisiem etc, etc un vispār?!

 32. Vēl augstāka PVN likme pārtikai uz Zemeslodes ir vienīgi pārtikušajā Dānijā (25%)!

 33. Latvijas nodokļu sistēma tiek arvien vairāk samudžināta,ievērojami sarežģījot to aprēķināšanu,jo tēmēta uz izvairīšanos no bagāto aplikšanas ar lielākiem nodokļiem.Bet dažas no nodokļu likmēm(piemēram,pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes nepieciešamākajiem pārtikas produktiem un apbedīšanas un kremēšanas pakalpojumiem) ir ne tikai vienas no augstākajām Eiropas Savienībā,bet pat visā pasaulē! Jo gandrīz pusē pasaules valstu gan ikdienas pārtikai,gan apbedīšanas pakalpojumiem tiek piemērota 0% nodokļa likme.

 34. Atzīt faktu un neko nedarīt, ļaujot , lai netaisnā nodokļu sistēma aizdzen no Latvijas vēl vairāk cilvēku, ir priekš amatpersonas nepiedodami! Kariņa kungs, uz priekšu, uz Saeimu ar šādām runām!!!! Es gribēju tur runāt, man pateica, ka Saeimas priekšā drīkst uzstāties tikai ārvalstu diplomāti, bet ne mirstīgs Latvijas vēlētājs.

 35. Ja Saskańa nāktu pie teikšanas Atbildēt

  Tad viesstrādnieki visticamāk tiktu mudināti no Krievijas ar apmešanās tiesībām uz mūžu un izglītību bērniem krievu valodā.

 36. Par nodokļu nesamērīgumu viņam taisnība. Par “balto un pūkaino, mīļo un labo” Briseli- tur nu “puisis dzied, kā jau silē iekāpis”!

 37. Netaisna sistēma rada negodīgus cilvēkus,kas cenšas būt negodīgi pret sistēmu.
  Godīgiem cilvēki spiesti pārvērsties par negodīgiem un tā turpinās negodīgās sistēmas tālāka nostiprināšanās.

 38. Viss pie mums ir ļoti godīgi ! Arī mana alga, kas lielāka, kā Bankas šefam Rimševičam. Bet es ar savu latviskumu un šoviem Krastmalā esmu pelnījis arī vairāk kā 16 000 mēnesī.

Draugiem Facebook Twitter Google+