×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. septembris, 2015
Drukāt

Būvvaldes eksperti: “Liesmas” telpās atrasties drīkst, bet apstākļi ir nehigiēniski (4)

brivibas-70_1442432341776

Rīgas būvvaldes būvniecības kontroles eksperti biedrības “Tautas deju un mūzikas klubs “Liesma”” telpu nesošajās konstrukcijās apskates laikā nekonstatēja bīstamības pazīmes, tāpēc patlaban neredz pamatu aizliegt tajās atrasties cilvēkiem, piektdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas sešos”.

Kā jau ziņots, biedrība Rīgas centrā, Brīvības ielā 70, saimnieko jau daudzus gadus, bet tagad radušās aizdomas, ka ar reiderisma metodēm viņiem telpas vēlas izkrāpt. Biedrības pārņemšanā tiek vainots Latgalē populārās šlāgergrupas “Baltie lāči” solists Andris Baltacis un menedžeris Arnis Rupainis. Abi biedrības biedru vidū un valdē esot iekļuvuši ar viltu. Pēc Baltača pasūtījuma veikta ēkas tehniskā apsekošana, un eksperti esot secinājuši, ka šo ēku vispār nedrīkst ekspluatēt.

Lai gan šis slēdziens nav parakstīts un to nevar uzskatīt par dokumentu, Baltacis, balstoties uz to, pasteidzies izdot rīkojumu nekavējoties pārtraukt telpās nodarbības.

Piektdien pārbaudi namā veica Rīgas būvvaldes eksperti. Pētot pēc Baltača pasūtījuma veiktās tehniskās apsekošanas rezultātus, būvvaldes eksperti atzīst, ka tajos atrodamas pretrunas.

“Konstatē, ka nesošās sienas aile, sijas un pārsedzes neapmierinošā stāvoklī, tai pašā laikā tālāk viņš uzrāda, ka apsekošanas gaitā netika konstatēta nekādi ekspluatācijas nedrošuma faktori,” komentēja Rīgas pilsētas būvvaldes Rīgas pilsētas būvinspekcijas galvenais būvinspektors Voldemārs Ēvele.

Bruņojušies ar ēkas telpu plānu, eksperti apsekoja teju visas trijos stāvos izvietotās telpas – nodarbību zāles, tualetes, noliktavas, palīgtelpas. Viņi secinājuši, ka logi ir veci, tomēr šķirbas tajos nodrošina papildu ventilāciju. Arī citām telpas daļām jūtama vēsturiska elpa, tomēr, lai to visu nomainītu, līdz šim pietrūcis naudas.

“Remonts prasās, viennozīmīgi – kosmētiskais remonts. Vizuāli neizskatās, ka šeit būtu antisanitāri apstākļi. Izņemot – jā, vēdināšana varētu būt labāka. Pagaidām no konstruktīvā viedokļa es neredzu bīstamību, lai varētu slēgt telpas. Sienas nav tādā stāvoklī, pārsedzes nav tādā stāvoklī, ka būtu bīstami ekspluatācijai,” norādīja Ēvele.

Ventilācijas sistēmu biedrība bija gatava pārbūvēt jau šovasar, tomēr vadītājam, iespējams, ar viltu iekļuvušie jaunie valdes locekļi liedza piekļuvi naudai.

Rīgas būvvaldes eksperti varētu vēlreiz nākt apsekot telpas, bet jau plašākā mērogā, aptverot visus stāvus līdz pat jumtam.

Savukārt Baltacis nolēmis aiziet no “Liesmas” vadības. “Es publiski paziņoju, ka šī gada 17.septembrī es esmu uzrakstījis atlūgumu no valdes amata, un tāpat, lai mani valde atbrīvo no biedru reģistra. Man ir vārds, man ir uzticami cilvēki blakus, man tas ir dārgāks. Bet es vēl joprojām atstāju aiz sevis tiesības pieprasīt tiesiskus risinājumus iepriekš nepareizi veiktajiem darbiem no [”Liesmas” direktora” Jāņa] Marcinkēviča puses. Šajā situācijā, kad meli līst pār manu galvu, es tiešām nevēlos atbildēt par to, ko es neesmu darījis,” paziņoja Baltacis.

Baltacis norāda, ka klubā iestājies, lai uzlabotu tā finansiālo situāciju. Viņš bija plānojis šajās telpās izveidot mūzikas skolu senioriem, un tieši tāpēc arī pasūtījis ēkas tehnisko apsekošanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Laime, ka laikā sacēla trauksmi, citādi šie “visu varenie” – baltie lāci jau būtu telpas okupējuši.
    Reti nekaunīgs paņēmiens, bet tā tagad rīkojas visi tautas mantas savācēji – nelikumīgi, un neviens netiek sodīts.

  2. “Baltacis norāda, ka klubā iestājies, lai uzlabotu tā finansiālo situāciju.”
    =====
    Āzis dārzā par dārznieku iestājies, lai uzlabotu dārza finansiālo situāciju.

  3. nesmuki Baltacim šitais sanācis

  4. Puika dzied:””Mafija, mafija, mafija, ….. Baltacim nešķīsta daba , ari’ pret saviem bijušajiem kolēģiem. Ķeizarēns, maziņš , mazītiņš, sīciņš…

Draugiem Facebook Twitter Google+