×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. novembris, 2014
Drukāt

Valsts svētkos Carnikavā atklās gājēju un velosipēdistu tiltu pār Gauju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Carnikavā valsts svētkos, 18. novembrī, atklās Latvijā garāko gājēju un velosipēdistu tiltu, kas savienos Carnikavu un Siguļus, informē Carnikavas novada preses sekretāre Sandra Baltruka.

Tilts pār Gauju ir 220 metrus garš un četrus metrus plats. Tilta balsti ir būvēti no dzelzsbetona, bet laiduma konstrukcijas – no tērauda. Tilts kopā ar pievadceļiem, kur pārvietoties velobraucējiem un gājējiem, stiepjas vairāk nekā kilometra garumā un savieno Zvejnieku ielu Carnikavā un Priedīšu ielu Gaujā.

“Beidzot ir novērsta vēsturiskā netaisnība un divi lieli ciemi ir savienoti. Savulaik tieši Siguļi bija šīs apkaimes centrs, bet laika gaitā par to kļuva Carnikava. Lai tiktu pāri upei, daudzi iedzīvotāji bija spiesti šķērsot bīstamo dzelzceļa tiltu, kas nav paredzēts gājējiem. Tagad visi droši varēs pārvietoties pa jauno tiltu,” saka Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica.

Pašvaldībā atgādina, ka Carnikavas novada dome 2009. gadā nolēma būvēt tiltu pār Gauju, lai atrisinātu gadiem ieilgušo problēmu – iedzīvotāji upes šķērsošanai regulāri izmanto dzīvībai bīstamo dzelzceļa tiltu, lai nevajadzētu mērot aptuveni 13 kilometrus garo apkārtceļu.

“Es domāju, ka jaunais tilts būs spēcīgs dzinulis uzņēmējdarbības attīstībai novadā un veicinās arī Gaujas labā krasta ekonomisko izaugsmi,” piebilst Jurēvica.

Tilta tehnisko projektu izstrādāja SIA “L4 ceļu projekti”, bet būvdarbus veica SIA “Tilts”. Tilta kopējās izmaksas ar pievadceļu izbūvi ir 2 833 338,67 eiro. Pa jauno tiltu droši varēs pārvietoties ne tikai gājēji un velosipēdisti, bet nepieciešamības gadījumā arī operatīvie transportlīdzekļi.

Nākotnē tilts būs arī neatņemama velosipēdistu ceļa “EiroVelo13” sastāvdaļa, nodrošinot vienotu velomaršrutu tīklojumu ar Rīgu, kā arī citiem Latvijas novadiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+