×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. septembris, 2012
Drukāt

Centrāltirgū svētki skolēniem


Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Pēdējā vasaras dienā, 31. augustā, Rīgas Centrāltirgus jau otro gadu pēc kārtas skolas bērnus lutināja ar īpašu koncertprogrammu, iespēju radošās darbnīcās pagatavot ko interesantu skolas vajadzībām, kā arī izbaudīt vēl silto dienu, mielojoties ar gardu saldējumu. Tirgus vadība sola – šī tradīcija tiks turpināta arī nākamajos gados.


 

“Mēs radām un kopjam tradīcijas,” saka AS “Rīgas Centrāltirgus” vadītājs Anatolijs Abramovs. Pirmo reizi pasākums skolas bērniem notika pērn un tad tajā bija iespēja iegādāties visu nepieciešamo mācību procesam – burtnīcas, somas, zīmuļus. Taču šogad viss bija citādi. “Pagājušajā gadā mēs sapratām, ka tādā tirdziņā māmiņām nav iespēju atpūsties, jo viņas tiek ierautas iepirkšanās virpulī. Tādēļ šogad nolēmām piedāvāt muzikāli izklaidējošu, izzinošu un radošu pasākumu, tāpēc Centrāltirgū pirmo reizi dziedās bērnu ansambļi,” norāda A. Abramovs.

Bērnu dienas ietvaros Centrāltirgū tiešām bija skatāma visnotaļ piesātināta programma – uzstājās bērnu popgrupas “Poppy”, “Little Poppy”, “Nando” un “Rondino”, bet dziesmu starplaikos klātesošos iepriecināja īsts cirka klauns. Radošajās darbnīcās ar bērniem rotaļājās un nedalītu uzmanību izpelnījās Puķīte un gudrais Kurmis no radošās apvienības “Pasaku nams”. “Pasākumus bērniem Centrāltirgū rīkojam ar tālejošo domu – jau tagad bērnus piesaistīt tirgum,” skaidro A. Abramovs. “Nav noslēpums, ka mūsu tirgotāji un arī pircēji ir jau krietni gados. Un tieši bērni ir mūsu potenciālie pircēji, saražotās lauksaimnieciskās produkcijas pārdevēji un varbūt kāds no viņiem izvēlēsies kļūt šeit arī par kārtīgu tirgotāju. Tieši tādēļ izmantojam to, ka esam pilsētas centrā un vasaras izskaņā jaunajai paaudzei rīkojam šādu izklaidējošu dienu,” savu ideju pamato tirgus vadītājs. Viņš arī norāda, ka šādi pasākumi sasaucas ar tirgus šā gada mārketinga stratēģiju, kas orientējas uz paaudzi, kas jaunāka par 40 gadiem.
skolaRCT_14_KM_12

Centrāltirgus vadītājs atklāj, ka šis nebūšot vienīgais pasākums bērniem šogad. “Pilnīgi noteikti bērniem pasākums būs arī Ziemassvētkos, jo tas ir dāvanu laiks, tās visvairāk gaida tieši bērni. Turklāt domāsim par atklātā slidošanas laukuma izveidi, kas Rīgā ir ļoti populāra lieta. Padomāsim, vai varam vienoties ar mūsu tirgotājiem, varbūt viņi būs tik pretimnākoši, ka piekritīs bērniem atvēlēt tirgus centrālo laukumu šādas slidotavas izveidei. Ziemā daudzi tirgotāji pārceļas uz paviljoniem un vietas šeit pietiek. Katrā ziņā lēmums netiks pieņemts administratīvā veidā – te būs un viss, bet gan izrunājoties ar visiem tirgotājiem,” norāda A. Abramovs.

Par to, ko piedāvāt bērniem Centrāltirgū, vēl domās. Taču jau tagad viss tiek gatavots 8. septembra mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” pasākumiem, kad Sakņu paviljons strādās no astoņiem vakarā līdz diviem naktī. “Gan no iekšpuses, gan no ārpuses – autoostas pusē, Sakņu paviljonā būs videogrāfija ar apgaismojumu. Ar tirgotājiem par to esam izrunājušies un viņi ir piekrituši šādai nakts tirdzniecībai, apvienotai ar mākslas baudīšanu. Videogrāfijas nosaukums būs “Dzērvenes aizlido”, nevis dzērves, bet tieši dzērvenes, jo uz sienām tiks attēlotas dažādas ogas. Paviljonā iekšā videogrāfiju ar mūziku papildinās divas aktīvas mākslinieku grupas,” atklāj A. Abramovs.

 

Redz, kur Mieriņš!

Īpašajā retro teltī varēja ne tikai nofotografēties, bet satikt arī daudzu iemīļotā seriāla “Ugunsgrēks” varoni Mieriņu jeb aktieri Leonu Krivānu. Kā bērni, tā viņu vecāki, pamanījuši aktieri, atplauka smaidā. Leons Krivāns ir pārliecināts, ka Centrāltirgus ir piemērots dažādām aktivitātēm. “Koncertus, dažādus pasākumus rīkot var visur – pat baznīcā. Tikai viss savstarpēji jāsalāgo,” norāda aktieris. “Mūslaikos taisa to, ko agrāk neatļāva vai bija citi pieņēmumi. Viss, kas notiek, ir domāts publikai. Un arī tirgū ir publika, ar kuru strādāt,” tā aktieris.

 

Cirks iet pie tautas

Pirmo reizi Centrāltirgū uzstājās arī Rīgas cirka klauns
Aleksandrs Slaugotnis, izpelnoties patiesu publikas interesi un bērnu aktīvu līdzdarbošanos. “Esmu daudz uzstājies citviet Eiropā, kur reizi gadā notiek lieli gadatirgi un šādiem priekšnesumiem atvēlēta īpaša vieta. Arī Centrāltirgū ir jauki, taču šeit cilvēki tikai nedaudz paskatās priekšnesumus un dodas tālāk savās darīšanās. Tomēr es redzu – cilvēks atnāk ar skābu seju, bet pēc dažām minūtēm prom dodas jau ar smaidu sejā. Nu, nevar taču cilvēki nostāvēt divas stundas, lai skatītos priekšnesumus. Taču Centrāltirgus ideja rīkot šādus pasākumus ir ļoti apsveicama,” atzīst klauns.

 

Jādomā, kā noturēt bērnus Latvijā

Tatjana Lukina, AS “Rīgas Centrāltirgus” valdes locekle: “Priecē tas, ka, sākot jaunu mācību gadu, Rīgas dome galvaspilsētas skolēniem pasniegusi tiešām lielu dāvanu – 65 tūkstoši bērnu bez maksas varēs braukt sabiedriskajā transportā. Priecē tas, ka šogad ir arī diezgan daudz pirmklasnieku – aptuveni seši tūkstoši, kā arī tas, ka saglabāta piemaksa pedagogiem 50 latu apmērā un pilsētas vadība turpinās psihologu logopēdu darba apmaksu. Jaunajā mācību gadā mūsu skolēniem un studentiem novēlu veiksmīgu startu mācībās. Skolotājiem un vecākiem – veselību un izturību. Savukārt valdībai – pieņemt pārdomātus lēmumus, lai to sekas nebūtu masveida ģimeņu izbraukšana no Latvijas.”

 

Gribu uz skolu!

skolaRCT_13_KM_12Vasaras noslēgumu Centrāltirgū izbaudīja arī kāda jauna ģimenīte – mamma ar divām meitām. Viena vēl ratiņos, bet otra jau skolniece.

Elīza Marija: “Patiesībā gribas jau uz skolu, jo viss ir sagatavots un gribas sākt mācīties. Brīvajā laikā es spēlēju flautu, dejoju tautasdejas, zīmēju un eju uz karatē. Nu, bet šeit man arī ļoti patīk!”

Savukārt māmiņa Elīna atzīst, ka izklaidēties šurp nākusi pirmo reizi, lai gan ir pastāvīga pircēja Centrāltirgū. “Tā kā Laima Lība vēl ir pavisam maziņa, domāju, ka viņas vecuma bērniem šādi pasākumi labāk būtu jārīko kādā parkā. Kad visa kā ir par daudz, tad ar tādu maziņu var paiet malā. Taču šis pasākums ir tiešām atraktīvs un, domāju, ka lielākiem bērniem tas ir pat ļoti pievilcīgs,” tā jaunā māmiņa.

 

Mums vēl gribas vasaru!

Kate, Keita, Elza, Dārta, Beāte un Alise sanākušos priecēja ar skanīgu dziedāšanu un skaistiem tērpiem. Iespaidi par vasaru mazajām dāmām ir visdažādākie. Viena bijusi laukos, otra ar lidmašīnu devusies uz Ameriku, trešā vasaru vadījusi Saulkrastu pludmalē, ceturtā secinājusi, ka Čehija neko īpaši no Latvijas neatšķiras, tikai tur runā svešā valodā, piektā ar ģimeni laivās ceļojusi pa Daugavu, bet sestā atzina, ka daudzie Ķīnas iedzīvotāji viņu nemaz neesot baidījuši. Pirmā un otrā klase, bērnudārza pēdējā grupiņa – tik lielas jau ir šīs dāmas, kuras saka – vasarai vēl nebūtu jābeidzas.

 

Vajag 
mobilo akvaparku!

Pasākuma laikā notika arī bērnu aptauja par to, kādu viņi vēlētos redzēt Centrāltirgu. Atbildes bija tiešām aizraujošas un, šķiet, latviešu valodas skolotājiem darba jaunajā mācību gadā arī netrūks. Kāds puisis rakstījis: “Centrāltirgum jābūt ar lielu 3D smārt TV. AC/DC personisko grupu. Ūdens telpu, 30 m platu 30 m garu gultu. Nakts klubu. Lielu baseinu. 
1 000000 programmām. Žakūzī ar mobīlo akvaparku.”

Tikmēr Pauls atzinis, ka pašreizējais Centrāltirgus viņam tīri labi patīkot. Vienīgi “Centrāltirgū jābūt labai atmosfērai, es vēlētos to redzēt skaistu, bagātīgu un viegli saprotamu”.

Savukārt kāda meitene norādījusi jau uz pavisam konkrētām lietām. “Es vēlētos, lai katram pārdevējam, firmai būtu sava mājiņa. Lai vienmēr tiktu ievēroti sanitārie noteikumi. Lai bez licences neko nevarētu pārdot. Lai viss būtu skaisti iekārtots,” raksta skolniece.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+