Ekonomika
Bizness

“Cert.lv” martā reģistrējuši 106 119 apdraudētas unikālās IP adreses1


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Martā reģistrētas 106 119 unikālas IP adreses, kas bija pakļautas kādam kibertelpas apdraudējumam, liecina informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” publicētā kibertelpas reģistrēto incidentu statistika.

Pētījuma dati liecina, ka unikālajām IP adresēm visbiežāk reģistrētas konfigurācijas nepilnības, kuru skaits sasniedza 78 279 gadījumus. Kā ļaundabīgie kodi reģistrēti 17 854, bet 8792 ir citi apdraudējuma gadījumi. Vismazākais incidentu skaits reģistrēts par kaitīgu saturu – 32 gadījumi. Nevienu reģistrētu incidentu uzrāda pakalpojumu pieejamība.

Savukārt visbiežāk ļaunatūras izplatībā reģistrēta “Botnet” ļaundabīgā koda grupa, kurai reģistrēja 132 255 gadījumus, bet 3920 bija “Monerominer” un 1375 “Conficker” ļaundabīgā koda grupa.

Saistītie raksti

Lai sniegtu pilnvērtīgāku Latvijas kibertelpas pārskatu un nodrošinātu datu starptautisku salīdzināmību, no 2017.gada 1.janvāra incidentu uzskaitei “Cert.lv” izmanto starptautiski lietotu incidentu taksonomiju. Statistikā visi reģistrētie un apstrādātie incidenti tiek uzskaitīti vienkopus, sadalot tos pa apdraudējumu veidiem, piemēram, ļaunatūra, ielaušanās, krāpšana, kā arī pa infekciju, piemēram, “Conficker”, “Zeus”, “Mirai”, un ievainojamību, piemēram, “Opendns”, “Openrdp” tipiem.

“Cert.lv” ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un “.lv” domēna vārdu zonā.

LA.lv