×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.7°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
4. augusts, 2016
Drukāt

Cēsīs atklās laikmetīgās mākslas biennāles ceļojošo izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

20. augustā Cēsu zinātnes un mākslas centra “Brūzis” telpās tiks atklāta laikmetīgās mākslas biennāles “Eiropas jaunrade” ceļojošā izstāde. Tajā piedalās piecdesmit seši jaunie mākslinieki no septiņām Eiropas valstīm – Francijas, Itālijas, Portugāles, Spānijas, Dānijas, Polijas un šogad arī pirmo reizi no Latvijas.

Pasākuma rīkotāja ir Parīzes piepilsētas Monrūžas mērija sadarbībā ar partnerorganizācijām sešās Eiropas Savienības valstīs. Izstāde Cēsis būs apskatāma līdz 18. septembrim.

Laikmetīgās mākslas biennāle “Eiropas jaunrade” radās 2000.gadā Francijas galvaspilsētas Parīzes piepilsētā Monrūžā, un šī ir astotā biennāle. Biennāles mērķis ir dot atspēriena iespējas jaunās paaudzes mūsdienu māksliniekiem un veicināt to atpazīstamību pasaules mērogā. Katra no biennāles partnerpilsētām izstrādā pati savus atlases principus un veido konkursu nacionālā līmenī.

Pirmajā, nacionālā līmeņa atlasē Latvijā piedalījās vairāk nekā 40 jaunie mākslinieki. Otrajā atlases kārtā piedalījās 56 jaunie mākslinieki no septiņām Eiropas valstīm. Darbus vērtēja starptautiska žūrija, un vienu no trim “Grand Prix” saņēma arī mākslinieks no Latvijas – Klāvs Loris. Pārējie divi ir poļu māksliniece Magdalēna Savicka un franču mākslinieks Vilems Boels.

Visi mākslinieki saņēma 2000 eiro stipendiju un apmaksātu mākslinieku darbnīcu Parīzē sešus mēnešus, kuru laikā viņiem bija jārada jauni mākslas darbi. Maijā šie darbi tika izstādīti mākslas galerijā “Hangar” Briselē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+