×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. februāris, 2015
Drukāt

Četru valstu līderu sarunas Minskā turpinās (4)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

A picture taken and released by Ukrainian Presidential Press service shows French President Francois Hollande (L), Ukrainian President Petro Poroshenko and German Chancellor Angela Merkel (R) walk towards the area for a family photo, at the presidential residence in Minsk, on February 11, 2015, during a meeting aimed at halting a 10-month war in Ukraine.

Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā ceturtdienas rītā turpinās trešdienas vakarā sāktās Ukrainas prezidenta Petro Porošenko, Krievijas prezidenta Vladimira Putina, Vācijas kancleres Angelas Merkeles un Francijas prezidenta Fransuā Olanda sarunas, kurās tiek apspriesta Merkeles un Olanda iniciatīva Ukrainas konflikta izbeigšanai.

Porošenko, Olands, Putins un Merkele jau vairāk nekā piecas stundas šaurā lokā apspriežas aiz slēgtām durvīm Neatkarības pilī Minskā, ceturtdienas rītā informēja ziņu aģentūras “Interfax-Ukraina” korespondents.

Iepriekš tika vēstīts par iespējamu paziņojumu, ar kuru noslēgtos šīs sarunas, bet vēl nav nekādas informācijas par sarunu procesa detaļām.

Ukrainas delegācijas sastāvā ir arī ārlietu ministrs Pavlo Klimkins un prezidenta administrācijas vadītāja vietnieks Valērijs Čalijs, kurš ap pulksten 2.20 ceturtdienas rītā ierakstīja savā “Facebook” lapā, ka valstu līderu sarunas varētu ilgt vēl vismaz piecas vai sešas stundas.

Valstu līderu sarunas sākās trešdien ap pulksten 19.15. Pēc stundas tās turpinājās jau paplašinātā formātā ar ārlietu ministru piedalīšanos. Ap pulksten 21.00 valstu līderi un ārlietu ministri aizgāja uz citu zāli, kur sarunas turpinājās jau ar valstu delegāciju piedalīšanos. Ap pulksten 22.45 Porošenko, Merkele, Olands un Putins atkal atsāka apspriesties šaurā lokā.

Konfliktā Ukrainā kopš 2014.gada aprīļa ir nogalināti vairāk nekā 5000 cilvēku. Rietumvalstis apsūdz Krieviju separātistu apbruņošanā un savu karavīru sūtīšanā uz Ukrainu, bet Krievija to noliedz.

Septembrī Minskā panākta pamiera vienošanās izrādījās neveiksmīga, jo karadarbība atsākās un separātisti ieņēma jaunas teritorijas.

Olands sestdien paziņoja, ka tiek izstrādāts jauns miera plāns, kas paredzētu 50 līdz 70 kilometrus platu demilitarizētu zonu gar pašreizējo frontes līniju.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ja Krievija paziņo, ka Ukrainā nav Krievijas karaspēka un militārās tehnikas, ticēsim Krievijai! “Separatisti” tomēr ar kaut ko karo. No kurienes viņi šos ieročus ir dabūjuši? Vienīgais, loģiskais izskaidrojums – nozaguši no Ukrainas armijas un iekšlietu struktūrām. Secinājums: “separatisti” ir ne vien slepkavas, bet arī zagļi un laupītāji.

  2. Viss jau izlemts- Obama tēlos slikto policistu, Merkele labo. Bet Putins karavadoni. Mieram jābūt, to grib visi. Vienīgais risinājums jau zināms – „seperātiskie” Ukrainas apgabali iekļausies Ukrainas federācijā. Līdz ar to, Ukrainas federācijas parlaments nevar nobalsot nekādi par Ukrainas sadarbību ar NATO un ieiešanu ES, kāds arī ir un ir bijis Putina mērķis, ierobežojot nākotnē Ukrainas un Krievijas globalizāciju pēc ASV un ES parauga..Latvijai tas ir izdevīgi – nekad netiks atvērtas ES robežas ar Krieviju un Ukrainu – Latvijā neieplūdīs krievvalodigie, iznīcinot latvietības telpu…neskatoties uz to, ka S.Āboltiņa, būdama Saeimas spīkere, kopā ar VP A.Bērziņu izdarījuši nenovēršamu kaitējumu latviešu tautai – viņas vadībā Saeima nobalsoja par premabulas Satversmei ieviešanu, kas atņem tiesības tautai ar referendumu lemt par otras valsts valodas ieviešanu.Tagad to var izdarīt Saeima ar savu balsojumu. S.Āboltiņas vadībā Saeima pieņēma un nobalsoja par referenduma likuma grozījumiem, kas šogad stājušies spēkā -tautai par saviem līdzekļiem jāsavāc 155 000 parakstu par savu naudu, lai varētu rosināt referendumu kādā jautājumā – kas praktiski nav realizējams un ir pretrunā Satversmes 2. pantam. Līdz ar to panāktie grozījumi un preambulas ieviešana liedz latviešu tautai tiesības reāli ar panākumiem protestēt pret otras valsts valodas ieviešanu Latvijā.Pēc būtības A.Bērziņš un S.Āboltiņa tiesājami par valsts nodevību.

    • vienreiz jau tauta par to nobalsoja. Tas tika izlemts un pie shii jautaajuma vairs nav nekaadas nepiecieshamiibas atgriezties!!! Paldies varai un visiem preambulas izstraadaataajiem!!!

  3. Viss jau izlemts- Obama tēlos slikto policistu, Merkele labo. Bet Putins karavadoni. Mieram jābūt, to grib visi. Vienīgais risinājums jau zināms – „seperātiskie” Ukrainas apgabali iekļausies Ukrainas federācijā. Līdz ar to, Ukrainas federācijas parlaments nevar nobalsot nekādi par Ukrainas sadarbību ar NATO un ieiešanu ES, kāds arī ir un ir bijis Putina mērķis, ierobežojot nākotnē Ukrainas un Krievijas globalizāciju pēc ASV un ES parauga..Latvijai tas ir izdevīgi – nekad netiks atvērtas ES robežas ar Krieviju un Ukrainu – Latvijā neieplūdīs krievvalodigie, iznīcinot latvietības telpu…

Draugiem Facebook Twitter Google+