×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
10. janvāris, 2014
Drukāt

Ciemos skolotājas dzīvoklī Āgenskalna bēniņos ar skaistiem erkera logiem

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Pirms dažiem gadiem skolotāja Inese Upeniece (30) nolēma mainīt dzīvesvietu no Kuldīgas uz Rīgu. Lai gan Kuldīgā meitai Neringai (8) bija labas attīstības iespējas, Inese vēlējās, lai tās ir vēl plašākas. Līdz ar to, saprotams, nācās meklēt arī jaunu mājvietu un darbu. Meklējot vietu, kur abām apmesties, Inesei acīs iekrita saulains miteklis daudzdzīvokļu nama bēniņos Āgenskalnā.

Pirmais, kas ļoti iepatikās šajā bēniņu dzīvoklī, bija erkers un skaistais skats uz apkārtni, kas pavērās no piektā stāva logiem. Pēc tam, kad īpašums bija nonācis Ineses rokās, gan atklājās arī daži “zemūdens akmeņi” – dzīvoklis bija ne tikai nolaists. Jumta logi bija izpuvuši, un stipri tecēja jumts. Ar to visu Inesei nācās tikt galā, par ko ļoti pateicīgi ir apakšējie kaimiņi, kuru dzīvoklis gadiem ilgi bija cietis no plūdiem. Salīdzinot ar jumta logu nomaiņu un griestu siltināšanu un paaugstināšanu, daudz vieglāk paveicams bija dzīvokļa kosmētiskais remonts. Inese pati kaldināja idejas, kādu vēlas redzēt savu mājokli, bet īstenot ieceres uzticēja amatniekiem un krāsotājiem, lielākoties pensijas vecumā, kurus atrada interneta sludinājumos. Un aizvien viņiem ir pateicīga – gan par labi paveikto darbu, gan par vērtīgajiem ieteikumiem.

Nu jau pagājuši trīs gadi, kopš Inese, Neringa un Siāmas kaķenīte Illuminada, īsāk saukta par Ilu, omulīgi iekārtojušās Melnsila ielas miteklī. Apvienotās telpas – gaiteņa, virtuves un erkera zonas – sienas rotājas debeszilā tonī, atpūtas telpa ieguvusi gaiši violetu nokrāsu, bet guļamistaba ir silti dzeltena. Īpašu noskaņu dzīvoklī rada senatnīgās formas logi, kas stiklu sadala nelielās rūtīs. Visas telpas iekārtotas lakoniski – tajās nav nekā lieka. Inese teic – viņai nepatīk, ja mājoklis piebāzts ar nevajadzīgām lietām, tāpēc viņas dzīvesvietā ir tikai tās mantas, kas patiešām ir noderīgas. Atpūtas telpā novietots ērts dīvāns Ineses iemīļotajā melnajā krāsā, televizors un vairāki istabas augi. Pie Ineses viesojamies vienā no vecā gada pēdējām dienām, tāpēc uz stikla galdiņa rotājas telpas sienu tonim pieskaņota koši violeta mākslīgā eglīte ar bumbuļiem. Arī guļamistabā nekā lieka – tikai ērta gulta, pārsegta ar sienām pieskaņotu dzeltenoranžu pārklāju, skapis, kurā var savietot daudz apģērba un mantu, un nakts skapītis. Gan guļamistabā, gan atpūtas telpā uz grīdas mīksti paklāji. Tie vajadzīgi, lai Inese varētu nodarboties ar savu aizraušanos. Jau vairākus gadus viņa piekopj Ineses Ziņģītes ieteikto rīvēšanās un vingrošanas sistēmu. Tad gadās, ka vakaros rāpus metas ne tikai Inese, viņai seko arī meitiņa Neringa un kaķenīte.

Bet visiemīļotākā trijotnes vieta dzīvoklī ir erkera zona. Pie apaļā galda, kas tajā novietots, Inese un Neringa ne tikai bauda brokastis. Vakaros abas galdu dala uz pusēm – vienā pusē Neringa pilda skolas mājas darbus, otrā – Inese mācās spāņu valodu. Un Ila dzīvojas abām pa vidu.

Hallē pie sienas – košas audekla glezniņas, atvestas no ceļojuma pa Dominikas Republiku, un ierāmēti gozējas daudzi diplomi. Kas gan tos sapelnījis? Izrādās, Neringa tos ieguvusi, piedaloties gan vietējos, gan starptautiskos bērnu modes un talanta konkursos. 2010. gadā konkursā “Little Miss Europe”, kas notika Ukrainā, Neringa ieguva 1. vietu. Šobrīd viņa ar aizrautību apmeklē arī baleta nodarbības. Mūsu ciemošanās brīdī gan uzcītīgā meitene nebija mājās, jo skolas brīvlaikā bija devusies apciemot vecmāmiņu Kuldīgā. Bet citkārt radi un draugi no Kuldīgas, kā arī jauniegūtie draugi Rīgā viesojas pie Ineses un Neringas. Un omulīgajā, ar mēbelēm nepieblīvētajā dzīvoklī vietas pietiek visiem.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+