×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. jūnijs, 2012
Drukāt

Čigāne: Gadījumā par Zaķa automašīnas iegādi ir, par ko kaunēties

Foto - LETAFoto - LETA

Gadījumā par “Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Dzintara Zaķa (V) automašīnas iegādi, kad, iespējams, nav samaksāts pievienotās vērtības nodoklis (PVN), pastāv problēma un ir par, ko kaunēties, tāpēc viņš tuvākajās dienās esot solījis rast risinājumu, aģentūrai LETA sacīja “Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietniece Lolita Čigāne (V).

Viņa pastāstīja, ka šodien šis jautājums detalizēti izrunāts frakcijas sēdē un konstatēts, ka problēma pastāv. Čigāne skaidroja, ka šī bija “augsta līmeņa politiķa neatbilstoša rīcība”, tomēr kļūdas pieļauj visi, un frakcija vienojās, ka Zaķis tuvākajās dienās spēs rasts “cienījamu risinājumu”, lai vairs nebūtu, par ko kaunēties. Deputāte gan nekomentēja, kādi šie risinājumi varētu būt.

Pēc Čigānes teiktā, frakcijas sēdē netika prasīts šo lietu novirzīt “Vienotības” Ētikas komisijai. Čigāne arī neuzskata, ka būtu nepieciešams to darīt.

Arī Ētikas komisijas pārstāvis Gatis Puriņš aģentūrai LETA sacīja, ka komisija šo gadījumu vērtēs tikai tad, ja būs pamats to darīt, proti, tas ir atkarīgs no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) atzinuma par šo gadījumu.

Kā ziņots, portāla “Pietiek.com” rīcībā nonākušie dokumenti liecina, ka Zaķis gadu mijā ticis pie jaunas automašīnas “Volvo XC60”, nenomaksājot valstij aptuveni 8800 eiro (6160 latu) pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

“Pietiek.com” šodien raksta, ka Zaķis otrdien ir melojis medijiem, apgalvojot, ka pats aktīvi nav iesaistījies auto darījumā. Par to liecinot jauns Zaķa un uzņēmuma “Mūsa Motors Rīga” darbinieka sarakstes fragments, kas nonācis portāla rīcībā. Tas šodien tiks nosūtīts KNAB un Valsts ieņēmumu dienestam.

Savukārt Zaķis aģentūrai LETA sacīja, ka nav pamata apgalvot, ka par automašīnas iegādi nav samaksāts PVN, jo ir ievērotas likuma par PVN normas, bet viss pārējais šajā gadījumā ir tikai naudas plūsmas jautājums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+