×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. maijs, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Vēl astoņi latvieši pelnīs maizi ārzemēs (8)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Šī nedēļa noslēgsies ar eirovēlēšanām. Daudzajiem priekšvēlēšanu cīņas proletāriešiem būs laupīts saldais miegs, atlikušajās naktīs līdz sestdienai piedzīvojot rēgu tēlus, itin kā sētnieks nestos virsū ar slotu taisni viņu partijas sarakstam. Arī tautai nomācies vaigs. Atkal astoņi latvieši jāsūta pelnīt maizi uz ārzemēm, no tēvijas, kam pieglausties, jāpārceļ uz ES kopmītnēm. Viņi nespēj atrast darbu te, bija dimbā ar banku uztieptiem kredītiem. Tomēr gribas pierādīt, ka esam ne tikai opermuzikāliem, bet arī politiskiem talantiem bagāta valsts. Itin kā liekas – nu ko astoņi mūsējie čurājošā puisēna pilsētā iespēs pret pārējiem, kuru ir daudz kā ķīniešu? Tomēr atļaujiet tikai partiju kandidātiem no vienkāršākas politiskās dzīvības formas pārtapt par eirodeputātiem! Tas ir bagātīgi dokumentēts un detalizēti pierādīts – kolīdz trauksmes grupa no Latvijas ieradīsies Briselē, tā vecā Eiropa sašķīdīs gabalu gabalos, bet, kad pēc pieciem gadiem atgriezīsies, mūsu cilvēku eksistences līdzekļu pieaugums būs desmitkāršs. Tāpēc kļūšana par ES deputātu viņiem nepieciešama kā kurmim rakšana, un, lai gan kandidāti deklarē, ka turēšoties frakcijās ar kristīgiem demokrātiem, olveida liberāļiem vai zelta rītausmu, patiesībā astoņnieks vienkop cīnīsies kā komunisti par Latvijas laimi Eiropas lielajā mājā! Komunisms ir manta, ko rūsa un kodes nemaitā. Atalgojums katram pēc vajadzības, vispārēja vienlīdzība un pārējie paradīzes apstākļi ir labticīgām ausīm skanīgākā poēzija, tāpēc šķiet, ka deputāti pošas darbam nevis Eirosavienībā, bet uz Utopiju vai Saules pilsētas parlamentu. Eksperti mēģina skaidrot, ka Brisele lemj par tādiem tematiem kā visu zemju elektrifikācija vai kosmosa izpēte, izgudrēm spriež, cik ES iedzīvotājs drīkst uzturā patērēt kāliju un kā aizstāvēt apspiesto vīriešu tiesības. Par aizrādīšanu mūsu kandidāti saniknojas. Tad savu panāksim Strasbūrā! Eiropas utubungas maksās ragā, eirīši plūdīs straumēm, latvieši nebūs plikadīdas!

Pilsoņi ecējas – bet kā no 13 pieteiktiem komunistu sarakstiem nobalsot pareizo! Daži komunisti ir pārāk nelokāmi, un vēl nav piedzimuši vēlētāji, kas par viņiem balsotu, bet laikabiedri neizšķirsies par tik drosmīgu soli ar kreiso kāju pa priekšu. Otrkārt, Francija Eiroparlamentā virzīs Voltēru un madmuazeli Lepēnu, Angliju pārstāvēs Ņūtons un Darvins, no Grieķijas būs Sokrats, bet no izraēļu dēliem bezgalīga Eirodeputātu dzīve ir garantēta Ahasvēram. Nevaram izgāzties, uz Briseli sūtot nīkuļus, mūjābeļus. Tāpēc atbalstāmās listes ir Roberts Zīle un “Vienotība”, der provēt arī par ZZS un Reģionu apvienību. Vēlētājs kā mīlošs tēvs vienalga nezina, kuru atalgot ar plusu. Bet ir redzams, kuri cilvēki reāli kandidē uz vietu, kuri listē piesprādzēti kā autosēdeklītī.

Kā, piemēram, apieties ar “Vienotības” sarakstu? Pēc metodes – balsot pa pāriem! Nekļūdīsies tas, kurš balstīs nacionāli noskaņotos Vaideri un Šadurski. Tie ir profesori! Var plusot Pabriku ar Kariņu. Feini, štrami puikas. Pirmie steigsies padot vietu vecākam cilvēkam, uzlaidīs ar dāmām valceri, vēlāk siena šķūnī ar ciema skaistulēm izrēķinās zemnieču tiešmaksājumus. Dombrovskis un Kalniete ir “Vienotības” radības kroņi. Cilvēks, kurš makroekonomiskos skaitļus uzlūko ar lielu godbijību kā Valdis, tūlīt liekams par eirokomisāru, bet Sandra tik daudz laba darījusi valstij, ka pelnījusi atpūtu. Varbūt par vēstnieci Ēģiptē vai citā siltā zemē.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Pateicoties mūsu lieliskajam EP astoņniekam,Latvija jau drīz vien varēs finansiāli palīdzēt ne tikai Āfrikas,Karību jūras un Klusā okeāna,bet arī Centrālamerikas un Āzijas valstīm un Austrālijai!

 2. Kā Valdis,kurš precīzi bija izrēķinājis,par cik miljoniem un procentiem palielināsies valsts budžets ,samazinot no 90 līdz 45 latiem ar nodokli neapliekamo ienākumu minimumu,par 10 procentiem desmit latu ģimenes valsts pabalstu un no 45 latiem līdz 35 latiem-garantēto minimālo ienākumu!Pat Kalniete,kura Pilsoniskajā savienībā vēl atbalstīja progresīvo ienākuma nodokli.jau sen kā ir sapratusi,cik Briseles progresīvais nodoklis Latvijai ir bīstams!

 3. ES pilsonis Latvijā Atbildēt

  Kad sagaidīsim Latvijā 5,5% PVN kā Strasbūrā, ne tikai maizei,bet arī pārējai pārtikai,zālēm,presei un grāmatām?

 4. Labs! Vien žēl, kapagaidām neizbēgami:).

 5. Visi 8 latvieši??? Šaubos!

 6. Kas tas bija par murgainu rakstu? Dēļ šādiem “skribentiem” arī ir tik maza vēlētāju aktivitāte.

 7. Foršs rakstiņš! Mani gan sen uztrauc 2 nepieminētie esošie un arī turpmāk gribošie būt kandidāti. Es nesaprotu, kā viņi var pārstāvēt Latviju. Jā, bet priekšvēlēšanu diskusijās šogad akcentēts, ka pārstāv ne jau Latviju, bet SAVUS vēlētājus. Tad jau nav, ko brīnīties!

  • ir arī trešais Atbildēt

   piebildīsim, ka bez 2 vārdā nenosauktajiem kandidātiem, kam ne prātā nav strādāt Briselē par Latviju, bet visādi graut tās valstiskos pamatus, ir arī 3. – tāds Mirskis, kas tāpat kā tie abi neko citu nedara, kā lamā Latviju un cīnās par RU jautājumiem

Draugiem Facebook Twitter Google+