AFP/LETA

Čikāgas “Black Hawks” izcīna Stenlija kausu 0

Zaudējumu Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas finālsērijas sestajā spēlē pirmdien piedzīvoja latviešu uzbrucēja Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Bostonas “Bruins” komanda, kas tādējādi nespēja tikt pie pasaules klubu hokeja prestižākās trofejas. Aizvadītajā spēlē Bostonas klubs savā laukumā ar 2:3 (1:0, 0:1, 1:2) zaudēja Čikāgas “Blackhawks” vienībai, kas sērijā līdz četrām uzvarām bija pārāka ar 4-2.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Daugaviņš pēc došanās laukumā pirmajās četrās finālsērijas spēlēs pēdējiem diviem mačiem nebija pieteikts, bet “Bruins” abās šajās cīņās piedzīvoja zaudējumus. Viņa vietā abās pēdējās spēlēs laukumā tika sūtīts zviedru uzbrucējs Karls Sēderbergs.

Pirmdienas spēlē Čikāgas klubs izcīnīja uzvaru, pateicoties diviem vārtiem 15 sekunžu laikā – pirmie tika gūti cīņas priekšpēdējā minūtē, bet otrie tika gūti 59 sekundes pirms finālsvilpes. To autors bija Deivs Bolends, gūstot pamatlaika vēlākos uzvaru nesošos vārtus Stenlija kausa finālsērijas pēdējo spēļu vēsturē.

Bostonas klubs NHL finālā spēlēja otro reizi trīs gadu laikā. 2011.gadā vienība spēja iegūt galveno trofeju.

Tikmēr “Blackhawks” Stenlija kausu pēdējo reizi ieguva 2010.gadā. Pirms tam klubs bez trofejas izcīnīšanas bija palicis 48 gadus.

Sezonas pirmo pusi Daugaviņš pavadīja Otavas “Senators” rindās, bet martā “Bruins” viņu izvēlējās no neaizsargāto spēlētāju saraksta. Abu klubu rindās regulārajā čempionātā viņš šosezon 25 spēlēs guva vienus vārtus un veica trīs rezultatīvas piespēles, tiekot pie negatīva lietderības koeficienta -8 un nopelnot deviņas noraidījuma minūtes. Savukārt sešās Stenlija kausa spēlēs latvietis palika bez rezultativitātes punktiem, iekrājot negatīvu lietderības koeficientu -1 un divas soda minūtes.

Ar Bostonas klubu latvieti saista līgums līdz šīs sezonas beigām. Tam noslēdzoties, Daugaviņš kļūs par ierobežoti brīvo aģentu. Pasaules spēcīgākajā līgā Daugaviņš līdz šim kopumā aizvadījis 98 spēles, kurās viņa kontā seši vārti un deviņas rezultatīvas piespēles.

Latvijas hokejisti iepriekšējo reizi finālsērijā sacentās tieši 2010.gadā, kad Filadelfijas “Flyers” komanda ar Oskaru Bārtuli ierindā sešos mačos piekāpās “Blackhawks”.

Šajā tūkstošgadē Latvijas hokejisti NHL finālā spēlējuši vēl divas reizes. 2002.gadā Artūrs Irbe līdz kausam nespēja aizvest Karolīnas “Hurricanes” vienību. Toreiz sezonas pirmo pusi šajā klubā aizvadīja arī vēl viens latvietis Sandis Ozoliņš, kurš gadu vēlāk līdz Stenlija kausa finālam tika ar Anaheimas “Mighty Ducks” (tagad “Ducks”) komandu.

Tieši aizsargs Ozoliņš ir vienīgais latvietis, kurš 1996.gadā ar Kolorādo “Avalanche” komandu spējis virs savas galvas celt Stenlija kausu.