×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
27. maijs, 2015
Drukāt

Cīkstone Skujiņa traumas dēļ nepiedalīsies pirmajās Eiropas spēlēs

Foto - Juris Bērziņš SomsFoto - Juris Bērziņš Soms

Latvijas cīkstone Laura Skujiņa, lai arī iekļauta Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) pieteikumā, traumas dēļ tomēr nepiedalīsies jūnijā gaidāmajās pirmajās Eiropas spēlēs, kas norisināsies Azerbaidžānā, aģentūru LETA informēja LOK preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters.
Iepriekš jau ziņots, bet trešdien oficiāli apstiprināts, ka Latviju pirmajās Eiropas spēlēs pārstāvēs 67 sportisti, kas piedalīsies 17 sporta veidos.
“Eiropas spēles tiek organizētas tieši tāpat kā olimpiskās spēles,” norādīja Latvijas delegācijas vadītājs un LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. “Sacensību programmā gan ir vairākas būtiskas atkāpes no olimpiskās kārtības, jo tajā iekļauti arī četri neolimpiskie sporta veidi.”
Latvijas komanda Eiropas spēlēs būs lielāka nekā iepriekšējās olimpiskajās spēlēs, skaidroja Tikmers.
Visplašāk pārstāvēta Latvija šajās spēlēs būs cīņas sporta veidos, kur gatavojas piedalīties 11 sportisti, ieskaitot titulēto Anastasiju Grigorjevu, bet savainojumā iedzīvojās un šajās sacensībās nepiedalīsies Skujiņa.
Tāpat intriģējošas solās būt riteņbraukšanas sacensības, kur startēt plāno Latvijas labākie šī sporta veida pārstāvji – Gatis Smukulis un Aleksejs Saramotins. Tikmēr rezervistu sastāvā iekļauts talantīgais Toms Skujiņš. Savukārt BMX riteņbraukšanā Latviju pārstāvēs pašreizējais valsts čempions Edžus Treimanis, sacensībās piedaloties kopā ar Kristenu Krīgeru un Rihardu Veidi, bet dāmu konkurencē brauks arī Sandra Aleksejeva.
Latvija lielas cerības varētu saistīt arī ar pludmales volejbolu, kur gan nepiedalīsies valsts vadošais pāris Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, toties turnīrā startēs Ruslans Sorokins un Aleksandrs Solovejs, kā arī Mārtiņš Pļaviņš un Hermans Egleskalns, savukārt kā rezervisti pieteikti Haralds Reža un Toms Šmēdiņš.
Pašmāju sportisti var pretendēt uz gana augstām vietām arī vingrošanā, kur Latvijas atlēti regulāri iekļūst Pasaules izaicinājuma kausa posmu finālsacensībās, ik pa reizei izcīnot arī kādu godalgu. Latviju vingrošanā pārstāvēs Valērija Grišāne, Diāna Jerofejeva, Alīna Circene, Sergejs Pozņakovs, Vitālijs Kardašovs un Dmitrijs Trefilovs. Eiropas spēlēs piedalīsies arī smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs, kurš vēl maija sākumā izcīnīja piekto vietu Eiropas čempionātā.
Kā pastāstīja Mālmeisters, rezervisti ir tie sportisti, kurus treneri varēs pieteikt sacensībām, ja radīsies tāda nepieciešamība, bet izmaiņas var notikt ne vēlāk kā pēc tehniskās sapulces, kas norisināsies jau Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku, kur norisināsies pašas spēles.
Kopumā Eiropas spēlēm pieteikti 80 sportisti no Latvijas, bet 13 no viņiem ir rezervisti. Tāpēc Latvija gaidāmajās sacensībās būs pārstāvēta ar vismaz 67 atlētiem, taču izmaiņas vēl ir iespējamas, bet Mālmeisters pauda, ka sastāvs ir skaidrs par 95%.
Tikmēr Latvija šajās Eiropas spēlēs nepiedalīsies vieglatlētikas sacensībās, jo to laikā tiks aizvadītas Eiropas komandu čempionāta zemākās līgas cīņas ar 14 valstu līdzdalību, tāpēc piedalīties varēs tikai to valstu sportisti, kuru vidū Latvijas nav.
Pirmās Eiropas spēles norisināsies Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku no šī gada 12. līdz 28.jūnijam, tajās piedalīsies vairāk nekā seši tūkstoši kontinenta atlētu, kuri sacentīsies 20 sporta veidos.
Tikmēr džudo šajās sacensībās vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts, bet Eiropas spēlēs nav iekļauts teniss.
Latvijas komandas sastāvs pirmajām Eiropas spēlēm:
bokss – Artjoms Ramlavs, Artūrs Ahmetovs, Mihails Pavlovs, Raitis Sinkevičs, Ņikita Vesockis;
badmintons – Kristīne Šefere, Ieva Pope, Reinis Krauklis;
cīņa – Kristaps Kalnakārklis, Aleksandrs Višņakovs, Češlavs Beštenis, Igors Kostins, Armands Zvirbulis, Alberts Jurčenko, Imants Lagodskis, Dmitrijs Mihailovs, Violeta Ponomarjova, Karalina Tjapko, Anastasija Grigorjeva, Laura Skujiņa, Jevgēņijs Koļcovs (rezervists);
džudo – Konstantīns Ovčiņņikovs, Aigars Mīlenbergs, Jevgēņijs Borodavko, Artūrs Ņikiforenko, Dmitrijs Fedosejenkovs, Mihails Šteinbuks;
galda teniss – Matīss Burģis;
kanoe un smaiļošana – Aleksejs Rumjancevs, Miķelis Ežmalis, Aldis Artūrs Vilde, Madara Aldiņa;
karatē – Ruslans Sadikovs;
loka šaušana – Anete Kreicberga, Eduards Lapsiņš;
paukošana – Mihails Jefremenko;
BMX – Edžus Treimanis, Kristens Krīgers, Rihards Veide, Sandra Aleksejeva;
šosejas riteņbraukšana – Gatis Smukulis, Aleksejs Saramotins, Andris Smirnovs, Andžs Flaksis (rezerve), Toms Skujiņš (rezerve), Dana Rožlapa;
MTB – Arnis Pētersons, Matīss Preimanis (rezerve), Pēteris Janevics (rezerve), Mārtiņš Blūms (rezerve);
sambo – Artūrs Čerņavskis;
šaušana – Agate Rašmane, Lauris Strautmanis;
vingrošana – Valērija Grišāne, Diāna Jerofejeva, Alīna Circene, Sergejs Pozņakovs, Vitālijs Kardašovs, Dmitrijs Trefilovs, Anastasija Dubova (rezerve), Sabīne Goša (rezerve), Aleksejs Pajada (rezerve);
triatlons – Andrejs Dmitrijevs;
peldēšana – Airina Baikova, Dana Kolidzeja, Daniils Bobrovs, Artūrs Pesockis, Deniss Komars, Arvis Aigars (rezerve), Emīls Pone (rezerve);
daiļlēkšana – Georgs Peskiševs, Annija Zagorska;
pludmales volejbols – Ruslans Sorokins, Aleksandrs Solovejs, Mārtiņš Pļaviņš, Hermans Egleskalns, Haralds Regža (rezerve), Toms Šmēdiņš (rezerve), Tīna Laura Graudiņa, Marta Ozoliņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+