Latvijā
Kriminālziņas

Cilvēki pazuda bez pēdām… Sākta tiesvedība par šausminošām slepkavībām Rīgā0

Foto: EPA/LETA

Šodien Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa uzsāka tiesvedību pret 53 gadus veco rīdzinieku Juriju Stahovski, kuru apsūdz divu cilvēku slepkavībā un viena cilvēka piekaušanā (vidēji smagi miesas bojājumi).

Viss sākās ar to, ka pagājušā gada 9. decembrī pazuda Uldis, kurš celtniecībā strādājošā Stahovska dzīvoklī Rīgā, Dammes ielā, dažas nedēļas īrējis istabiņu.
Foto: Artis Drēziņš

Uldis iztiku pelnījis kā apsargs un, starp citu, 2008. gadā iznāca no cietuma, kur bija izcietis sodu par slepkavību. Ulda brālis un māsa jau nākamajā dienā sākuši brāļa meklēšanu, tai skaitā, aizbraukuši uz Stahovska dzīvokli. Tur nekā aizdomīga neredzējuši, tikai tagad tiesā stāstīja, ka Stahovskis bijis ļoti nervozs, arī pirms tam telefonsarunās pretrunīgs, jo iesākumā teicis, ka Uldi nepazīstot, pēc tam – ka pazīstot, tikai viņš aizgājis.

Brālis un māsa vērsās policijā, kas 19. decembrī Ulda līķi atradusi uz balkona, kur tas visu laiku stāvējis un kur viņa brālis un māsa nebija iedomājušies palūkoties. Zīmīgi, ka pirms gada – 2016. gada decembrī – Iecavā kāds cits cilvēks noslepkavoja pensionāri un viņas līķi arī paslēpa uz balkona, kur to policija atrada tikai trešajā dzīvokļa pārmeklēšanas laikā… Rīgas policisti acīmredzot uzreiz bija sapratuši, ka balkonu nedrīkst ignorēt.

Bet ar to viss nebeidzās. Stahovskim uzrādīta apsūdzība arī par vidēja smaguma miesas bojājumu nodarīšanu Aleksejam 2013. gada decembrī, kā arī par vēl viena cilvēka slepkavību 2013. gada 2. martā turpat dzīvoklī, par ko viņš man nezināmos apstākļos pats policijai atzinies un norādījis vietu, kur līķi apracis: aiz kādām kooperatīvajām garāžām.

Visus vardarbības aktus Stahovskis paveicis alkohola reibumā, sitot ar rokām un kājām.
Saistītie raksti

2. marta upuris bija jauns vīrietis Oļegs, kurš it kā aizgājis pie Stahovska labot datoru. Oļegu piederīgie, brīvprātīgie un policija meklējuši bez sekmēm.
Ulda brālis lūdz tiesu piedzīt no apsūdzētā morālo kaitējumu 50 000 eiro, māsa – 100 000 eiro. Oļega ģimene: pa 50 000 eiro katram viņa bez tēva palikušajiem mazgadīgajiem bērniem.

Stahovskis savu vainu tiesā neatzina. Zināms, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā viņš atzinis darbības (sišanu), bet ne pašas slepkavības.

Nākamā tiesas sēde notiks 9. janvārī.

LA.lv