×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
14. jūnijs, 2015
Drukāt

Cilvēki vienojas genocīda upuru piemiņas gājienā (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Vairāk nekā 100 cilvēku šodien Vecrīgā vienojušies Komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltītajā gājienā, kas noslēgsies pie Brīvības pieminekļa.

“Latvijas Politiski represēto apvienības” rīkotajā atceres gājienā piedalās galvenokārt vecāka gadagājuma cilvēki, vairums no kuriem pirms tam piedalījušies piemiņas fonda “Sibīrijas bērni” rīkotajā konferencē Melngalvju namā.

Gājiena dalībnieku vidū ir arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

Dalībnieku rokās ir vairāki Latvijas karogi, kuriem piestiprinātas sēru lentas, ozollapu vainags, kā arī krusts, uz kura attēlots skaitlis 74, pieminot 1941.gada 14.jūnija izsūtīšanu 74. gadadienu. Gājiena dalībnieki rokās nes ziedus. Plīvo arī Lietuvas un Ukrainas karogi.

Gājiena dalībnieki sagatavojuši arī plakātus. Uz tiem vēstīts, ka, “ja nacisti Eiropā iznīcināja sešus miljonus, tad komunisti – aptuveni 60 miljonus cilvēku”.

Kā ziņots, visā Latvijā šodien notiek atceres pasākumi, kas veltīti Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai, godinot aptuveni 16 000 Latvijas iedzīvotāju, kuri 1941.gada 14.jūnijā tika deportēti uz Sibīriju.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. vai tik Gebhrds nebrauc virsu pensionariem atkal Atbildēt

    vienmer jaskatās ka staigā par vecrigu.. gebhards brauc, uzmanaties.

    • Alkaholiķis ar konservatīviem uzskatiem Atbildēt

      Iespējams, ka šoreiz Gerhards pārāk pietempies – nav ne braucējs, ne karognesējs, ne gājējs piemiņas gājienā.

Draugiem Facebook Twitter Google+