Sports
Hokejs

Cīnījās sakostiem zobiem – Hārtlijs slavē Latvijas hokejistu raksturu0

Foto – Juris Kalniņš

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs ir gandarīts par spēlētāju pašatdevi Eiropas Izaicinājuma kausa posmā Dānijas pilsētā Herningā, kurā četru komandu konkurencē tika izcīnīta otrā vieta.

Latvijas hokejisti ar 6:1 sagrāva Austriju, ar 3:5 piekāpās Francijai un atzina arī dāņu pārākumu – 2:3 pēcspēles metienos.

“Esmu ļoti priecīgs par puišu pašatdevi. Aizvadījām trīs spēles trijās dienās pret trim ļoti labām komandām. Šajā posmā iesaistījām daudz jauno puišu. Veterānu un jauno spēlētāju proporcija bija ļoti laba. Šī bija ļoti aizraujoša nedēļas nogale. Jo īpaši tāpēc, ka Mārtiņš Cipulis aizvadīja savu 200. spēli Latvijas izlasē, bet Roberts Bukarts – 100.,” Latvijas Hokeja federācijas preses dienests citē Hārtliju. “Ļoti priecājos par raksturu, ko parādījām šajās cīņās. Jāuzteic spēle pret Dāniju, kurā mums bija daudz traumētu spēlētāju, bet hokejisti turpināja cīnīties ar sakostiem zobiem. Mēs bijām pelnījuši uzvarēt.”

19. martā hokeja izlase uzsāks gatavošanos pasaules čempionātam Dānijā. Hārtlijs atzina, ka pirmajās nedēļās iespēja parādīt savu varēšanu tiks dota diezgan lielam skaitam spēlētāju: “Tagad visi hokejisti atgriezīsies savos pārstāvētajos klubos. Ļoti daudzi no viņiem spēlēs izslēgšanas mačos. Mēs rūpīgi sekosim līdzi viņu gaitām. Treniņnometnes sākumā dosim iespēju sevi parādīt pēc iespējas lielākam kandidātu skaitam. Centīsimies uzbūvēt pēc iespējas labāku komandu. Esmu sajūsmā, ka daudzi jaunie spēlētāji turpina progresēt. Tāpat jāuzslavē mūsu veterānus, kuri turpina rādīt augstu klasi un rāda piemēru gados jauniem hokejistiem. “

LA.lv