×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
13. marts, 2015
Drukāt

Kur nopirkt cukurbiešu sēklas

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Kur var nopirkt cukurbiešu sēklas?” ANDIS

– Cukurbietes visvairāk audzē Zemgales reģionā, pārsvarā meža dzīvnieku piebarošanai, kamēr vēl nav zināma Iecavas cukurfabrikas nākotne. Izaudzēto ražu zemnieki pārdod mednieku kolektīviem. Ar cukurbietēm visbiežāk mielojas brieži un mežacūkas. Saldās saknes ir vērtīga barība ziemā, – piebilst VMD Zemgales virsmežniecības inženiere medību jautājumos Egija Sisene.

Ja plāno audzēt cukurbietes, piemēram, sīrupa gatavošanai, no lielajiem iepakojumiem izfasētas sēklas pašlaik var iegādāties veikalā “Saimnieks” (Madonā, Saules ielā 59). Tās ir dražētas, kalibrētas, kodinātas, 24 g iepakojums maksā 4 eiro. Ar šādu daudzumu var apsēt 100 kvadrāt­metru.

Dražētas cukurbiešu sēklas oriģināliepakojumā (iesaiņojumā 100 000 gabalu) var nopirkt Dobelē par 140 eiro (tālr. 26229722). Ar tik lielu sēklu daudzumu var apsēt 0,8–1 hektāru.

Cukurbietes sēj aprīlī 20 cm attālumā citu no citas, ar 40 cm rindstarpām (sakņ­augu lapām jānosedz vagu starpas, lai nomāktu nezāļu augšanu). Saknes novāc septembrī un uzglabā sakņu pagrabā, šķūnī vai noliktavā. Var arī ieziemot stirpās – sabērtas augstos, garenos krāvumos uz cietas, gludas pamatnes, piemēram, betona plāksnēm. Ja temperatūra ilgāku laiku noslīd zem -3…-5 °C, stirpas viscaur nosedz ar salmiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+