×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
9. aprīlis, 2018
Drukāt

Dānijā vidēji stundā pērn darbspēkam maksāts 42,5 eiro, kamēr Latvijā – 8,1 eiro (22)

Foto - LETAFoto - LETA

Vidējās stundas darbaspēka izmaksas Latvijā pērn bija 8,1 eiro, kas ir ceturtais zemākais rādītājs Eiropas Savienībā (ES), liecina ES statistikas departamenta “Eurostat” pirmdien publiskotie dati.

Saskaņā ar tiem zemākas darbaspēka izmaksas ekonomikā, neskaitot lauksaimniecību un valsts pārvaldi, pērn bija Bulgārijā (4,9 eiro stundā), Rumānijā (6,3 eiro) un Lietuvā (astoņi eiro).

Igaunijā darbaspēka izmaksas stundā pagājušajā gadā bija 11,7 eiro, kas ir desmitais zemākais radītājs ES.

Savukārt vislielākās darbaspēka izmaksas pagājušajā gadā reģistrētas Dānijā (42,5 eiro), Beļģijā (39,6 eiro), Luksemburgā (37,6 eiro), Zviedrijā (36,6 eiro) un Francijā (36 eiro).

ES vidēji šis rādītājs bija 26,8 eiro, kas ir par 2,3% vairāk nekā 2016.gadā. Eirozonā darbaspēka izmaksas pērn salīdzinājumā ar 2016.gadu pieaugušas par 1,9%, sasniedzot 30,3 eiro stundā.

No eirozonas valstīm vislielākais darbaspēka izmaksu pieaugums gada izteiksmē reģistrēts Baltijas valstīs: Lietuvā (+9%), Igaunijā (+7,4%) un Latvijā (+7%). Vienīgās eirozonas valstis, kur darbaspēka izmaksas samazinājās, bija Somija (-1,5%) un Lielbritānija (-4,1%). Mazākais darbaspēka izmaksu pieaugums bijis Zviedrijā (+0,3%), Spānijā (+0,5%) un Itālijā (+0,8%).

Ārpus eirozonas esošo ES valstu vidū lielākais darbaspēka izmaksu, rēķinot vietējā valūtā, kāpums pērn bijis Rumānijā (+17,1%) un Bulgārijā (+12%).

Darbaspēka uzturēšanas izmaksas veido tēriņi darba algām, prēmijām un piemaksām, kā arī nodokļu un sociālās apdrošināšanas maksājumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Nu nezinu nau tadas algas 8 e st latvija

 2. Nu nezinu nau tadas algas 8 e st latvija

 3. Pēc šī sanāk ka vidējā alga Latvijā bija 1296€ ?

 4. Nejauciet izmaksas par darbaspēku ar samaksu par darbu

 5. Zinu trūcīgi aibrauca uz Dāniju un tik pat trūcīgi un nostrādināti atbrauca pat nebūdami dzērāji

 6. zinu ka kāds Dānijā strādājis ļoti netīru darbu tiešā nozīmē , noguris atgriezies dzimtenē nu laikam nav iekrājis pat mājas remontam .

 7. Hmm…..8.10 eiro stundā? 64 eiro dienā. Un mēnesī…..Latvijā ir tik labas algas? Nemaz nezināju. Supper!

 8. #edvin Edvīns Puķe Atbildēt

  Dānija nezaudēja auksto karu…
  Uzvarētie vienmēr strādā pie uzvarētājiem, nekad otrādi #edvin

 9. #edvin Edvīns Puķe Atbildēt

  Dānija nezaudēja auksto karu…

 10. Kur LV tāda stundas likme? Jā nu vienīgi bankās vai saslima man firmā 2.50€

 11. Nebiju pamanījis, ka Lielbritānija ir eirozonā.

 12. kur LV maksa tadu likmi 8.10 stunda kartejie meli .

 13. Kapēc liek mediji nepatiesu informāciju,nav ne tuvu tiesa uzrādītajām summām ārvalstīs,tādacipari ir attiecināmi uz nelieliem pašndarbinātajiem,kuriem jāsedz pēctam izdevumi un nodokļi 25% apmera plus ienākuma nodoklis!

 14. Kur lv maksa €8.10?🤔

 15. kur taa labzeme kur maksaa 8,1 (= NEGRIBU VAIRS STRAADAAT PAR NOZEELOJAMIEM GRASHIEM!

 16. tas izmaksas tiek reikinatas prieksniekiem vai melnstradniekiem , kur vini tadas mulkibas rauj Somija dakteriem,prieksniekiem un deputatiem ir 32 eiro stunda ,bet parejiem nedaudz virs 12 eiro

 17. Lai nemelo…mazliet pāri 3 eiro pat ar 2 augstākajām …pēdējā vieta ES!

 18. Virsraksts ir pareizs? Darbaspēka izmaksas, vai izmaksas darbaspēkam?
  Darbaspēka izmaksas, tā padomājot, sastādītu alga + nodokļi utt., kas beigās darba devējam sastāda ‘izmaksas’ par attiecīgo darbaspēku.
  Izmaksas darbaspēkam varētu būt darbaspēkam izmaksātie līdzekļi, t.i. algas.

  • Tieši tā, cilvēkam ir problēmas ar lasītā teksta jēgas atgremošanu, spriežot pēc komentāriem. Runa ir par to cik darba devējam izmaksā algot darbinieku, nevis cik lielu algu uz rokām viņš saņems. Un augstas darbaspēka izmaksas pats par sevi nav uzreiz pozitīvi. Tas drīzāk var liecināt par augstiem nodokļiem nevis augstu algu. Svarīgi ir cik procentuāli no tās summas saņem darbinieks. Dānijā ir augstāki nodokļi un krietni augstākas algas, taču ne augstākās Eiropā. Un runa bija par vidējām izmaksām, bet paši taču zinām, kas ir vidējā temperatūra slimnīcā:)

   • Vismaz viens normāli domājošs cilvēks, kurš saprot uzrakstītā jēgu. Skumīgi, ka sabiedrības vairākums tāds nav.

Draugiem Facebook Twitter Google+