×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
21. novembris, 2014
Drukāt

“Maxima Latvija” darbinieku sūdzības samazinājušās (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Šogad salīdzinājumā ar gadu iepriekš, kad notika Zolitūdes traģēdija, darbinieku sūdzības par mazumtirdzniecības tīklu “Maxima Latvija” ir samazinājušās, pastāstīja Valsts darba inspekcijas (VDI) direktors Renārs Lūsis.

“Viena no sūdzību pamattēmām bija neapmaksātais darba laiks, virsstundu darbs. Te mēs redzam, ka ir notikušas izmaiņas. “Maxima Latvija” arī solīja, ka veiks zināma veida darbības organizācijas pārskatīšanu un samaksu sistēmas maiņu. Ienākošās sūdzības par šīm tēmām ir samazinājušās. Tā ka mēs varētu teikt, ka kaut kāda pozitīva reakcija ir notikusi,” sacīja Lūsis.

Vienlaikus viņš atzina, ka “Maxima Latvija” līdz galam vēl nav veikusi visus nepieciešamos pasākumus, lai uzlabotu darba drošību, taču kompānija pie tā strādā. “Šobrīd viņi līdz galam to shēmu – darbinieku apmācību par rīcību ārkārtas situācijās – nav pabeiguši. Viņiem ir bijusi videoapmācība, kā arī praktiskās mācības kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un darbinieku treniņš par to, kā rīkoties ārkārtas situācijās. Tam visam vajadzētu dot rezultātu, bet, protams, tas nevar būt vienreizējs pasākums, tam jābūt sistemātiskam, daļai no uzņēmuma drošības kultūras. (..) Ja tas noslēgsies, mums ir cerība domāt, ka tas varētu būt labā līmenī, lai darbinieki turpmāk zinātu rīcības modeli un riska gadījumā rīkotos organizēti un domātu par evakuāciju,” norādīja Lūsis. Tomēr esot grūti pateikt, vai, ievērojot drošības pasākumus, “Maxima Latvija” darbinieki pērn būtu pasargāti no Zolitūdes traģēdijas. “Es nespekulēšu, kas varēja vai nevarēja notikt. Teorētiski, protams, pastāv iespēja – ja evakuācija notiktu operatīvāk un signalizācijai atskanot pirmajā reizē, traģēdija varēja nebūt tik liela,” sacīja Lūsis.

VDI vadītājs piebilda, ka arī mazumtirgotājs “Rimi Latvia” strādā pie darba drošības uzlabošanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Es gan ta neteiktu.Pirmkart nav jau jegas. Mums ta pat splauj virsu.Otrkart tie kas sudzas tiek izskaitloti un atiecigi apklusinati.Ziniet kada maxima iet krievijas propaganda.Man sezot virtuve jaklausas tadas Latviju aizskarosas lietas.Latvija un Latviesi tiek pazemoti.Es nestavu klusu,bet ta ir cina ar milzigu parspeku.Maxima ir nedraudziga musu Valstij atcerieties to.

 2. MAXIMA NEKAS NAV MAINIJIES,A IR IZTURAS KA PRET VERGIEM….

 3. Labdien.
  Nekas šaja joma nav mainijies,vienkarsi darbinieki atmetuši ceribas,cīnities.
  Kad notika nelaime ,tad Maxima rikojas,tagad kad viss daudz maz pierimis,sakas viss no jauna.
  Darbiniekam nemaz nesanak nopelnit minimalo algu,kura tapat Latvija nav liela.
  Kadu algu var nopelnit ja liek stradat 130h???Ja pēc darba likuma noteiktas marta 176stundas.

 4. Tas ir galējs cinisms, kas tagad tiek demonstrēts ceļot tieši iepretī traģēdijas vietai tādu pašu lielveikalu, kā sabrukušais. Lielveikalu tīklu degradējošo lomu ekonomikā ir spiesti atzīt paši to izgudrotāji:” Комиссия министерства финансов Израиля рекомендовала ограничить число супермаркетов и магазинов, относящихся к ведущим торговым сетям, в черте крупных городов страны.”
  Bet Latvijā valdībai ir vienalga, ka tiek monopolizēta mazumtirdzniecība, vienalga pat tas, ka šie lielveikalu tīkli nepieder vietējiem, bet gan ārzemniekiem, kas nozīmē, ka visa milzīgā, supervieglā un valstij nekādu labumu nenesošā peļņa aizies no Latvijas. Kārtējā lielveikala vietā bija jāuzceļ labs tirgus, pēc kā ir tā noilgojušies iedzīvotāji.

Draugiem Facebook Twitter Google+