Mobilā versija
+1.3°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
6. jūlijs, 2015
Drukāt

Daugavas koncertzālē notiks grupas “Dagamba” koncerts

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 9.jūlijā, plkst.20 Daugavas koncertzālē notiks grupas “Dagamba” koncerts, aģentūru LETA informēja koncerta organizatori.

Koncertā skanēs grupas oriģinālskaņdarbi, kuru radīšanas procesā mūziķi iedvesmojušies no tādiem klasiskās mūzikas komponistiem kā Johans Sebastians Bahs, Ludvigs van Bēthovens, Sergejs Prokofjevs, Karls Orfs un citi. Koncertā paredzēti arī vairāki pirmatskaņojumi no rudenī gaidāmā jaunā albuma.

Grupā “Dagamba” spēlē čellisti Valters Pūce un Antons Trocjuks, irāņu perkusionists Hamidreza Rahbaralams, kā arī lietuviešu pianists Dainis Tenis. Šādā sastāvā tiek radīta oriģinālmūzika, kuras pamatā ir izmantotas klasiskās mūzikas tēmas, kas padarītas mūsdienīgas un aktuālas. Grupas dalībnieki savu mūziku raksturo kā “crossover”, kas ir dažādu stilu sintēze.

“Dagamba” pagājušajā mēnesī debitēja vērienīgajā Glastonberijas festivālā, izpelnoties klausītāju ovācijas. Pēc grupas pārstāvju teiktā, par tās panākumiem festivālā liecina tas, ka “Dagamba” ir uzaicināta uzstāties Glastonberijas festivālā arī nākamgad, kā arī saņēmusi piedāvājumus no koncertu organizatoriem Lielbritānijā, Itālijā, Zviedrijā un citās valstīs.

Kā ziņots, 18.jūlijā “Dagamba” kopā ar “Sinfonietta Rīga” mūziķiem uzstāsies “Positivus” festivālā, bet rudenī plāno izdot oriģinālmūzikas albumu.

Pievienot komentāru

Janīna Kursīte: Latvieši - ja kas - prot bučoties! (1)Katra profesores Janīnas Kursītes grāmata ir notikums, kas skaidri parāda - zinātne un pētniecība spēj būt ne tikai noderīga un informatīva, bet arī neticami aizraujoša. Tas sakāms arī par grāmatu "Zīmju valoda: latviešu žesti", kas svaigi nākusi klajā LU Akadēmiskajā apgādā.
Draugiem Facebook Twitter Google+