Kultūra
Teātris un kino

Dāvja Sīmaņa filma “Tēvs Nakts” uzsāk ceļu pie skatītājiem visā pasaulē0

Publicitātes foto

Ceturtdien, 18. aprīlī, sākas 41. Maskavas Starptautiskais kino festivāls, kura galvenā konkursa programmā iekļauta Dāvja Sīmaņa filma “Tēvs Nakts”, portālu LA.LV informēja Gints Grūbe, filmas “Tēvs Nakts” producents.

Filma “Tēvs Nakts” piedalīsies arī vairākos nozīmīgos festivālos Kanādā, ASV, Dānijā, Vācijā, Austrālijā un Ķīnā.
Filmas “Tēvs Nakts” angļu versijas nosaukums ir “The Mover”.

Starptautiskās pirmizrādes seanss gaidāms sestdien, 20. aprīlī, plkst.15.00 festivāla centrā “Oktjabrj”, kur pirms filmas notiks arī tikšanās ar režisoru Dāvi Sīmani un producentu Gintu Grūbi.

Šogad festivāla žūrijas priekšsēdētājs ir starptautisko atzinību guvušais dienvidkorejiešu režisors Kims Kiduks. Festivāla galvenā konkursa skatē iekļautas 13 filmas no Francijas, Irānas, Somijas, Turcijas, Itālijas, Krievijas, Japānas un Ķīnas.

Maskavas Starptautiskais kinofestivāls ir A klases festivāls. Tas ir viens no vecākajiem pasaulē, pirmoreiz sarīkots 1935. gadā, kad žūrija strādāja Sergeja Eizenšteina vadībā. Tomēr regularitāti festivāls iemantojis tikai kopš 60. gadu sākuma un par ikgadēju pasākumu kļuvis 1999. gadā.

“Esmu gandarīts, ka filma “Tēvs Nakts” nonāks pie skatītājiem ārpus Latvijas. Pirmizrāde Maskavas Starptautiskajā kino festivālā – vienā no senākajiem un nozīmīgākajiem A klases filmu festivāliem pasaulē – un turpmākā filmas izrādīšana festivālos visā pasaulē man ir svarīga ne tikai starptautiska novērtējuma dēļ, bet arī kā iespēja nodot humānistisko vēstījumu, ko ietver stāsts par Žani un Johannu Lipkēm. Filma vēršas pret antisemītismu un citām tolerances trūkuma izpausmēm, kas viltus ziņu un neokonservatīvā autoritārisma laikmetā kļūst arvien biežākas. Tā kalpo par atgādinājumu vēstures katastrofai, ko var radīt tumsonīgi priekšstati daļā sabiedrības,” tā filmas režisors Dāvis Sīmanis saka par filmas “Tēvs Nakts” starptautiskajām gaidām.

Pirms trim gadiem Dāvis Sīmanis ar savu debijas spēlfilmu “Pelnu sanatorija” jau piedalījās Maskavas Starptautiskā kinofestivāla “Spektrum” programmā.

Filma “Tēvs Nakts” piedalīsies arī vairākos nozīmīgos festivālos Kanādā, ASV, Dānijā, Vācijā, Austrālijā un Ķīnā.
Jau maijā sākumā “Tēvs Nakts” dosies uz 27. Toronto Starptautisko ebreju filmu festivālu (Toronto JFF), kur filmu varēs noskatīties 6. maijā “Innis Town Hall” un 8. maijā “Cineplex Cinemas”.

Savukārt ASV filma būs redzama 9. un 19. maijā Vašingtonas Ebreju filmu festivāla oficiālajā programmā.

Tas ir viens no lielākajiem un respektablākajiem ebreju filmu festivāliem Ziemeļamerikā, kas norisināsies jau 29. reizi. Maija sākumā filmu demonstrēs Kopenhāgenā Baltijas filmu festivāla ietvaros, bet jūnijā gaidāma pirmizrāde Vācijā.

Spēlfilma “Tēvs Nakts” ir vēsturiskos notikumos, atmiņās un liecībās balstīts stāsts par leģendāro rīdzinieku Žani Lipki, kurš kopā ar ģimeni Otrā pasaules kara laikā izglāba vairāk nekā 50 ebreju, slēpjot viņus savās mājās Ķīpsalā.

Saistītie raksti

Žani un Johannu Lipkes filmā atveido aktieri Artūrs Skrastiņš un Ilze Blauberga. Filma uzņemta studijā Mistrus Media un tapusi Nacionālā Kino centra programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros.

2018. gadā Nacionālās Kino balvas ietvaros filma saņēma četras “Lielā Kristapa” balvas  – par labāko režiju, par labāko operatora darbu, labāko filmas mākslinieces darbu un labāko aktrises darbu otrā plāna lomā.

Latvijā fimu noskatījušies jau vairāk nekā 45 000 skatītāju.

LA.lv